Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 lipca 2010, 11:45

autor: Sarge

Ograniczony budżet dla filmu BioShock

Nie jest tajemnicą, że już od dłuższego czasu powstaje film w uniwersum BioShocka, co fani tej gry przyjęli z dużym entuzjazmem. Ostatnio jednak trochę na temat tej produkcji przycichło – od czasu wiadomości o zatrudnieniu nowego reżysera nie mieliśmy okazji dowiedzieć się na jej temat niczego więcej. Tymczasem milczenie przerywa producent.

Nie jest tajemnicą, że już od dłuższego czasu powstaje film w uniwersum BioShocka, co fani tej gry przyjęli z dużym entuzjazmem. Ostatnio jednak trochę na temat tej produkcji przycichło – od pojawienia się wiadomości o zatrudnieniu nowego reżysera nie mieliśmy okazji dowiedzieć się na jej temat niczego więcej. Tymczasem milczenie przerywa producent.

Gore Verbinski na początku był zakontraktowany jako reżyser, ale ostatecznie został zastąpiony przez Juana Carlosa Fresnadillo z powodów finansowych i przejął rolę producenta. Niestety okazuje się, że kłopoty z pieniędzmi nie opuszczają tego dzieła, o czym w najnowszym wywiadzie z serwisem IGN wspomina Verbinski.

Ograniczony budżet dla filmu BioShock - ilustracja #1

Uważa on, że zasadniczym problemem projektu jest jego kategoria wiekowa (obraz będzie przeznaczony tylko dla dorosłych), gatunek (horror) oraz fakt, że akcja dzieje się pod wodą. Oznacza to, że koszty na stworzenie takiego filmu są naprawdę wysokie, na co twórcy nie mogą sobie pozwolić.

Chcą oni zrobić wszystko by zmniejszyć budżet, a jednocześnie zachować odpowiedni poziom i koncepcję. W obniżeniu kosztów mogłaby pomóc niższa kategoria wiekowa, ale autorzy nie chcą do tego dopuścić i zaznaczają, że musi być to pozycja tylko dla pełnoletnich odbiorców, pełna ciężkiego klimatu.

Producent przyznał jednocześnie, że nie lubi robić filmów na podstawie gier, jednak BioShock jest wyjątkowy i ma na tyle duży potencjał, że należy go odpowiednio wykorzystać. Spodziewamy się więc mocnej, dojrzałej historii, w której twórcy nie będą szli na żadne ustępstwa chcąc dostosować ją do młodszych widzów. Pytanie tylko, czy ograniczony budżet nie wpłynie negatywnie na jakość tej produkcji...