Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2010, 13:50

autor: Jiker

FIFA Manager 11 - kolejne szczegóły

Koncern Electronic Arts przekazał kilka dodatkowych informacji o nowej odsłonie pecetowego cyklu FIFA Manager, nad którego procesem produkcyjnym czuwa niemieckie studio Bright Future (premiera jesienią bieżącego roku).

Koncern Electronic Arts przekazał kilka dodatkowych informacji o nowej, dziesiątej odsłonie pecetowego cyklu FIFA Manager, nad którego procesem produkcyjnym czuwa niemieckie studio Bright Future (premiera jesienią bieżącego roku).

FIFA Manager 11 - kolejne szczegóły - ilustracja #1

W FM11 spore zmiany obejmą m.in. moduł transferowy (szczególnie w kontekście negocjacji i dostosowywaniu swych możliwości do wymagań piłkarzy i ich agentów, wpływu na media itp.), który w poprzedniej odsłonie pozostał praktycznie rzecz biorąc nietknięty. Do dyspozycji graczy oddana zostanie także większa liczba taktyk, przy czym przeprojektowaniu uległ cały system, w ramach którego gracz będzie opracowywał strategię działania w kolejnych meczach. Ponadto w FM11 nie zabraknie usprawnień w sferze rozgrywki sieciowej (do ośmiu graczy jednocześnie) oraz poprawionego i poszerzonego systemu boiskowych komend.

Twórcy korygują również na bieżąco poziom umiejętności poszczególnych zawodników. W FM11 określać go będą zmodyfikowane statystyki – gracz otrzyma dla przykładu informacje o tym, jak dany zawodnik radzi sobie na każdej możliwej pozycji na boisku. W nowej odsłonie serii istotne będzie także morale piłkarzy, uzależnione m.in. od sytuacji w drużynie, a także poziomu sportowego przeciwnika. W bazie FM11 zawartych zostanie około 40 tysięcy piłkarzy, z czego aż 13 tysięcy będzie można ocenić także po wyglądzie, dzięki zawartym w grze zdjęciom.

FIFA Manager 11 - kolejne szczegóły - ilustracja #2

Autorzy gry wprowadzili do niej również takie elementy, jak losowania przed turniejami pucharowymi, a także zwiększyli prestiż spotkań derbowych. Ważnym zadaniem postawionym przez Bright Future było ponadto usprawnienie wyszukiwarki piłkarzy.

W FIFA Manager 11 gracze będą również mogli wziąć udział w odseparowanych od właściwego trybu rozgrywki Mistrzostwach Świata, rozgrywając ponownie m.in. trwający aktualnie turniej w Republice Południowej Afryki. Podobno na ukończenie tego trybu trzeba będzie przeznaczyć od 20 minut do 2 godzin, w zależności od szczęścia w rywalizacji i zagłębiania się w niuanse meczów.

FIFA Manager 11 - kolejne szczegóły - ilustracja #3

Na koniec chcielibyśmy podzielić się z Wami szczegółami na temat wymagań sprzętowych FIFA Manager 11. Mianowicie, prezentują się one następująco:

  • Procesor: Intel Pentium 4 2.4 GHz (dla Windows XP SP3) oraz Intel Pentium 4 2.8 GHz (dla Windows Vista SP2 / Windows 7)
  • Pamięć RAM: 1 GB (Windows XP) lub 1,5 GB (Windows Vista/ Windows 7)
  • Karta grafiki: ATI Radeon 9500 Pro 128MB/ NVIDIA GeForce 6600 256MB i lepsze
  • Dysk twardy: 8 GB wolnego miejsca