Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka White Day (PC)

White Day PC

White Day to utrzymana w konwencji horroru anime przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracz wciela się w ucznia, który odkrywa, że jego znajomi i pracownicy szkoły, do której uczęszcza, przeobrazili się w demony.

Przygodowe | FPP | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka White Day (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2września2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygodowa gra akcji zrealizowana w konwencji horroru, zawierająca szereg elementów znanych z takich słynnych survival-horrorów jak: Silent Hill, Resident Evil czy Parasite Eve. Akcję gry osadzono w nawiedzonej szkole, a głównym bohaterem jest przeciętny nastolatek. Nocą z pudełkiem czekoladek zakradł się do szkoły, pragnąc zrobić niespodziankę swojej dziewczynie na dzień Świętego Walentego (White Day to koreański odpowiednik tego święta). Jednakże, w chwilę po tym jak zobaczył jak woźny zabija kijem baseballowym człowieka przy akompaniamencie demonicznych dziecięcych śmiechów, zdał sobie sprawę, iż miejsce, w którym się znalazł zostało opętane przez siły nieczyste. Jego byli koledzy i pracownicy szkoły przybrali postacie przerażających demonów.

Akcję gry ukazano z perspektywy pierwszej osoby. Podobnie jak w popularnych FPS-ach gracz może do woli eksplorować kolejne lokacje. Nie jest ograniczany żadnymi niewidzialnymi barierami. Jedną z największych ciekawostek jest pozbawienie gry walk. Sterowany nastolatek nie ma najmniejszych szans w starciu z duchami czy nawet opętanymi przez demony ludźmi. Ma dwa wyjścia: skradać się lub próbować omijać je posuwając się do różnych, często dość nietypowych posunięć. Rozpoczynając zabawę ma przy sobie pudełko czekoladek, które pragnął podarować swej dziewczynie, lecz w dalszej części gry odnajdzie mnóstwo innych przedmiotów. Część z nich wykorzysta do odwrócenia uwagi określonych istot, inne aby przedostać się do kolejnych partii szkoły. Fabuła jest nieliniowa, po dotarciu do określonych miejsc gracz może wybrać co chciałby zrobić (opcje wzajemnie się wykluczają). Autorzy zadbali o obecność wielu ciekawych zagadek. Ich poziom trudności jest ustalany w opcjach gry, a one same są dość zróżnicowane. Trzeba się na przykład zająć wyłączeniem systemu alarmowego szkoły czy złamaniem szyfru prowadzącego do jakiegoś bardzo ważnego pomieszczenia. Nie obędzie się też bez ratowania uwięzionych uczniów, którzy nie zostali jeszcze opętani przez grasujące po szkole demony, w tym i wybranki serca bohatera.

Autorzy gry przygotowali również rozbudowany tryb multiplayer. Co ciekawe, gracze mogą się wcielić nie tylko w przerażonych nastolatków, ale i wybrane przez siebie duchy, demony czy inne potwory.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe White Day

16+