Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS2X360WiiPSPNDS
Okładka Harry Potter and the Half-Blood Prince (PC)

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince jest grą akcji opartą na słynnej powieści brytyjskiej pisarki J. K. Rowling o tym samym tytule (Harry Potter i Książę Półkrwi). Zabawa koncentruje się głównie na pojedynkach z innymi czarodziejami.

Akcji | TPP | książki | Harry Potter | elementy logiczne | filmy

Okładka Harry Potter and the Half-Blood Prince (PC)

data premiery gry:

30cze2009

PC PS3 X360 PS2 Wii PSP NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harry Potter and the Half-Blood Prince jest grą akcji opartą na sławnej powieści brytyjskiej pisarki J. K. Rowling o tym samym tytule (Harry Potter i Książę Półkrwi). Developerzy ściśle współpracowali również z twórcami filmowej adaptacji książki.

Akcja rozgrywa się w dobrze znanej potterowskim fanom Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Po tym jak Korneliusz Knot zobaczył na własne oczy Voldermorta, Ministerstwo Magii przestało wątpić w jego powrót. Jak nietrudno zgadnąć, złego czarnoksiężnika może pokonać jedynie Harry Potter. W tym celu razem z Dumbledorem namawiają Horacego Slughorna - byłego nauczyciela Hogwartu do powrotu. Zostaje on nowym profesorem od mikstur. Wraz z nim Harry poznaje przeszłość swego oponenta - Toma Marvolo Riddle'a i tym samym lepiej przygotowuje się do nadchodzącej wojny. Jednocześnie jako, że nasi młodzi czarodzieje są już nastolatkami coraz bardziej komplikują się ich związki uczuciowe.

W Księciu Półkrwi pojawiają się pojedynki czarodziejów. Zawodnicy dysponują kilkoma zaklęciami znanymi z książkowych Potterów, między innymi takimi jak rozbrajające Expelliarmus czy też zaklęcie tarczy Protego. Pojedynki przedstawione są z perspektywy TPP, a zarówno gracz jak i jego przeciwnik posiadają po pięć paseczków życia.

Po długiej nieobecności do serii wróciły zawody Quidittcha. Gracz bierze w nich udział jako jeden z Szukających, a jego zadaniem jest pochwycenie złotego Znicza. Zabawa polega na nakierowywaniu prowadzonej postaci w stronę wyznaczonych chackpointów, a po drodze zbieraniu gwiazdek, dzięki którym znacznie nabiera się na prędkości.

Znacznemu rozbudowaniu uległy lekcje eliksirów, na których Harry'emu pomaga podręcznik Księcia Półkrwi. Zadaniem gracza jest jak najszybsze wypełnianie zawartych w recepturze poleceń. Należeć do nich może na przykład podgrzanie kociołka, wymieszanie zawartej w nim mikstury bądź też dodanie nowej czarodziejskiej przyprawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 2643 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 1727 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Harry Potter i Książę Półkrwi

Klasyfikacja PEGI Harry Potter i Książę Półkrwi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Harry Potter i Książę Półkrwi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.13 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Harry Potter i Książę Półkrwi - recenzja gry
Harry Potter i Książę Półkrwi - recenzja gry

Recenzja 9 lipca 2009, 12:15

Zupełnie inaczej jest w przypadku Quidditcha, który pozostawia wiele do życzenia już od pierwszych chwil grania. Jeśli po wersji demonstracyjnej ktoś łudził się, że ta dyscyplina zostanie jakoś rozbudowana, to muszę zawieść jego oczekiwania. Każdy mecz, czy to trening, czy spotkanie o puchar, ogranicza się jedynie do przelatywania przez ustawione na naszej drodze gwiazdki. Ich omijanie kończy się karami czasowymi, co w końcowym rozrachunku może doprowadzić do przegranej. Czasami trzeba pozderzać się z zawodnikami innych drużyn, przelatywać przez zapewniające dodatkowy czas „dynio-kukły” lub omijać pewne przeszkody. Drobne urozmaicenia nie są jednak w stanie zmienić ogólnego obrazu Quidditicha, który jest nudny. Nie możemy nawet wpłynąć na ogólny tor lotu, który jest ustalony automatycznie. Nasze zadanie ogranicza się tylko do wycelowania i przelecenia przez gwiazdkę. A ponieważ tych ostatnich w każdym meczu jest kilkadziesiąt, to wszystkie spotkania przeciągają się niemiłosiernie.

PC
PS3
X360
PS2
Wii
PSP
NDS