Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2007, 16:50

autor: Metatron

Microsoft walczy z rasizmem w grze Forza Motorsport 2

Forza Motorsport 2 pozwala graczom na dokonywanie sporych zmian w wyglądzie wirtualnych samochodów, a następnie wystawianie ich na publiczne aukcje, gdzie mogą być nabywane przez innych posiadaczy gry. Takie rozwiązanie niezwykle przypadło do gustu fanom, jednak znaleźli się i tacy, którzy w malowaniu pojazdów dopatrzyli się możliwości prezentacji swoich niezbyt tolerancyjnych poglądów.

Forza Motorsport 2 pozwala graczom na dokonywanie sporych zmian w wyglądzie wirtualnych samochodów, a następnie wystawianie ich na publiczne aukcje, gdzie mogą być nabywane przez innych posiadaczy gry. Takie rozwiązanie niezwykle przypadło do gustu fanom, jednak znaleźli się i tacy, którzy w malowaniu pojazdów dopatrzyli się możliwości prezentacji swoich niezbyt tolerancyjnych poglądów. Na aukcję trafiły zatem samochody z rozmaitymi rasistowskimi hasłami, swastykami i innymi symbolami/napisami o ewidentnie obraźliwej treści.

Microsoft walczy z rasizmem w grze Forza Motorsport 2 - ilustracja #1

Taki rozwój sytuacji nie mógł umknąć uwadze Microsoftu, który wymaga od każdego użytkownika Xbox LIVE przestrzegania pewnych reguł. Jedną z nich jest zakaz „publikowania i rozpowszechniania treści propagujących dyskryminację, nienawiść i przemoc wobec osób bądź grup społecznych z powodu ich rasy, religii, narodowości, płci czy orientacji seksualnej”. Pokazywanie w ten sposób przerobionych pojazdów jawnie narusza więc umowę z Microsoftem. Firma uruchomiła specjalny formularz zgłoszeniowy, w którym można informować o dostrzeżeniu nieodpowiednich treści. Jednocześnie rozpoczęła akcję usuwania wszelkich aukcji, których obiektem są kontrowersyjnie przyozdobione pojazdy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Motorsport 2

Forza Motorsport 2