Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 lipca 2007, 16:36

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Straty Atari sięgają 70 milionów dolarów

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Atari, jedna z ważniejszych firm w historii elektronicznej rozgrywki, walczy o utrzymanie się na rynku. Od dawna nie jest w stanie zarobić ani nawet wyjść na zero. Jak ogłoszono, w zeszłym roku fiskalnym (kończącym się w marcu 2007) Atari odnotowało straty w wysokości 71,3 milionów dolarów.

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Atari, jedna z ważniejszych firm w historii elektronicznej rozrywki, walczy o utrzymanie się na rynku. Od dawna nie jest w stanie zarobić, ani nawet wyjść na zero. Jak ogłoszono, w zeszłym roku fiskalnym (kończącym się w marcu 2007) Atari odnotowało straty w wysokości 71,3 milionów dolarów.

Warto dodać, że raport finansowy miał zostać opublikowany już pod koniec czerwca, jednak firma skorzystała z przysługującego jej prawa do wydłużenia terminu w celu uwzględnienia strat związanych ze spadkiem jej wartości rynkowej. Ostateczny wynik nie okazał się zbyt pomyślny.

Jednocześnie potwierdzono, że przychody za ubiegły rok fiskalny wyniosły 121,6 milionów dolarów, co jest kwotą o 44 procent mniejszą od uzyskanej w poprzednim okresie rozliczeniowym.

Warto dodać, że Atari próbuje za wszelką cenę się uratować. Ostatnio ogłoszono nawet restrukturyzację w celu obniżenia kosztów. W jej wyniku ponad 20 procent pracowników straciło pracę.

Nadzieją firmy jest wydanie naprawdę wielkich hitów. Czy Wiedźmin i inne zapowiadane produkcje zdołają wydobyć Atari z tarapatów? Czas pokaże.