Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSPC
Okładka Bejeweled Twist (NDS)
OkładkaBejeweled Twist (NDS)

Bejeweled Twist

Kolejne wcielenie popularnej gry logicznej polegającej na tworzeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bejeweled Twist Premiera

18lis2008

PC

14gru2009

NDS

producent: PopCap Games wydawca: PopCap Games

Gry podobne do Bejeweled Twist

Puzzle Quest 2

Jewel Master Collection

Puyo Pop Fever

Bejeweled Twist jest kolejnym wcieleniem niezwykle popularnej pecetowej gry logicznej wydanej w 2001 roku. Od tamtego czasu doczekała się ona wielu różnych edycji, między innymi na konsole oraz telefony komórkowe i stała się jednym z najbardziej dochodowych projektów firmy PopCap Games, mającej na swoim koncie głównie casualowe tytuły, takie jak Zuma Deluxe lub Peggle.

W klasycznej wersji Bejeweled musieliśmy zamieniać miejscami dwa sąsiadujące ze sobą kamienie, tak aby utworzyły ciąg składający się z przynajmniej trzech takich samych elementów. Gdy już nam się to udało tworzące go obiekty znikały, a my otrzymywaliśmy określoną liczbę punktów. Tym razem jednak zamiast przesuwania klejnotów musimy obracać cały kwadratowy blok składający się z czterech pól, co zmienia nieco charakter zabawy. Pozostałe założenia pozostały jednak bez zmian – wciąż naszym zadaniem jest uzyskanie jak najlepszego wyniku poprzez układanie jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych kamieni. Oczywiście im więcej elementów uda nam się połączyć, tym więcej punktów zasili nasze konto. Dodatkowo w uzyskaniu lepszego rezultatu pomóc może umiejętne wplecenie do swojego łańcucha specjalnych pól pozwalających na zniszczenie większej liczby obiektów jednocześnie. Do dyspozycji mamy cztery tryby rozgrywki - Classic oraz trzy jego wariacje: Challenge, Zen i Blitz.

Podobnie jak poprzednie edycje, Bejeweled Twist charakteryzuje się bardzo kolorową, ale i przejrzystą oprawą graficzną, w dodatku tym razem możemy zagrać w wyższej rozdzielczości. Twórcy poprawili również jakość teł i efektów specjalnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bejeweled Twist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bejeweled Twist Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP
PC
NDS