Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS
Okładka Bejeweled Twist (PC)

Bejeweled Twist

Kolejne wcielenie popularnej gry logicznej polegającej na tworzeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Okładka Bejeweled Twist (PC)

data premiery gry:

18lis2008

PC

14gru2009

NDS

Bejeweled Twist jest kolejnym wcieleniem niezwykle popularnej pecetowej gry logicznej wydanej w 2001 roku. Od tamtego czasu doczekała się ona wielu różnych edycji, między innymi na konsole oraz telefony komórkowe i stała się jednym z najbardziej dochodowych projektów firmy PopCap Games, mającej na swoim koncie głównie casualowe tytuły, takie jak Zuma Deluxe lub Peggle.

W klasycznej wersji Bejeweled musieliśmy zamieniać miejscami dwa sąsiadujące ze sobą kamienie, tak aby utworzyły ciąg składający się z przynajmniej trzech takich samych elementów. Gdy już nam się to udało tworzące go obiekty znikały, a my otrzymywaliśmy określoną liczbę punktów. Tym razem jednak zamiast przesuwania klejnotów musimy obracać cały kwadratowy blok składający się z czterech pól, co zmienia nieco charakter zabawy. Pozostałe założenia pozostały jednak bez zmian – wciąż naszym zadaniem jest uzyskanie jak najlepszego wyniku poprzez układanie jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych kamieni. Oczywiście im więcej elementów uda nam się połączyć, tym więcej punktów zasili nasze konto. Dodatkowo w uzyskaniu lepszego rezultatu pomóc może umiejętne wplecenie do swojego łańcucha specjalnych pól pozwalających na zniszczenie większej liczby obiektów jednocześnie. Do dyspozycji mamy cztery tryby rozgrywki - Classic oraz trzy jego wariacje: Challenge, Zen i Blitz.

Podobnie jak poprzednie edycje, Bejeweled Twist charakteryzuje się bardzo kolorową, ale i przejrzystą oprawą graficzną, w dodatku tym razem możemy zagrać w wyższej rozdzielczości. Twórcy poprawili również jakość teł i efektów specjalnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bejeweled Twist

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bejeweled Twist

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), Windows XP

Bardzo dobre wyniki finansowe twórcy Plants vs Zombies i Bejeweled

wiadomość15 kwietnia 2011

Serwis Business Insider podał informację mówiącą o tym, że firma PopCap, odpowiedzialna m.in. za Plants vs Zombies i serię Bejeweled, uzyskała w roku 2010 przychody na poziomie przekraczającym 100 milionów dolarów. Tym samym, przewyższyła swoje wyniki z roku 2009 o 25%.

Zapowiedziano Bejeweled 3
Zapowiedziano Bejeweled 3

wiadomość2 listopada 2010

Seria Bejeweled od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników gier casualowych. Mamy dla nich dobrą wiadomość - studio PopCap Games ogłosiło, że jeszcze w tym roku będziemy mogli zagrać w trzecią odsłonę cyklu.

Człowiek, który zebrał 5 milionów klejnotów i pokonał Bejeweled 2
Człowiek, który zebrał 5 milionów klejnotów i pokonał Bejeweled 2

wiadomość30 kwietnia 2010

Historia ludzkości składa się z czynów wybitnych jednostek, które poświęcają całe życie dla osiągnięcia pozornie niedostępnego celu. Wystarczy pomyśleć o pierwszym człowieku na księżycu, czy sportowcach bijących wyśrubowane rekordy. Mike Leyde, przedsiębiorca stalowy z Kalifornii, zostanie zapamiętany jako pierwszy człowiek, który „pokonał” grę Bejeweled 2.

10 lat marki Bejeweled i 50 milionów sprzedanych egzemplarzy
10 lat marki Bejeweled i 50 milionów sprzedanych egzemplarzy

wiadomość11 lutego 2010

Firma PopCap Games rozpoczęła obchody dziesiątej rocznicy powstania marki Bejeweled – jednej z najpopularniejszych gier logicznych w historii.

PC
NDS