Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Jewel Quest: Expeditions (NDS)
OkładkaJewel Quest: Expeditions (NDS)

Jewel Quest: Expeditions NDS

Kolejna odsłona popularnej gry logicznej, w której zajmujemy się likwidowaniem widocznych na ekranie klejnotów. W tym celu musimy je odpowiednio do siebie dopasowywać.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Quest: Expeditions Premiera NDS

18września2007

producent: iWin wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jewel Quest: Expeditions

Bejeweled 3

Bejeweled Twist

Jewels of the Ages

Jewel Quest: Expeditions jest kolejną edycją cieszącej się dużym zainteresowaniem gry logicznej, w bardzo wyraźny sposób nawiązującej do zasad kultowego Tetrisa. Podstawowa różnica polega na tym, iż nie dopasowujemy do siebie spadających z górnej części ekranu klocków, tylko tytułowe klejnoty, w odpowiedni sposób zamieniając je miejscami. Opisywana wersja, przeznaczona na konsolę Nintendo DS, opracowana została przez firmę iWin. W przeszłości developer ten wydał wiele innych tytułów z tej serii, między innymi Jewel Quest na Xbox’a 360 i Jewel Quest 2 na PC.

Ogólne założenia rozgrywki praktycznie nie zmieniły się w stosunku do pierwowzoru. Nasza rola ogranicza się do dopasowania do siebie trzech klejnotów z tego samego koloru. Muszą znaleźć się one obok siebie (w pionie lub poziomie), tak aby mogły zniknąć z ekranu i przemienić się w złoto, co jest równoznaczne ze zdobyciem punktów.

W opisywanej wersji, przeznaczonej na przenośną konsolę firmy Nintendo, zawarto w sumie około osiemdziesięciu plansz do gry. Różnią się one między sobą w głównej mierze wyglądem. Ma to oczywiście niebanalny wpływ na przebieg rozgrywki. Wszystkie kolejne ruchy należy dokładnie planować. Równolegle zmuszeni jesteśmy do zmieszczenia się w odgórnie wyznaczonym limicie czasowym. Premiowane jest więc podejmowanie szybkich decyzji.

Oprócz klasycznych trybów dla pojedynczego gracza Jewel Quest: Expeditions zawiera także pełnoprawny multiplayer nawet dla czterech osób. Warto w tym miejscu dodać, iż do zabawy wystarczy pojedynczy egzemplarz gry. Niezbędne dane automatycznie wysyłane są do pozostałych uczestników zabawy. Klejnoty możemy przestawiać przy użyciu krzyżaka lub ekranu dotykowego konsoli. Oprawa wizualna Jewel Quest: Expeditions prezentuje typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania. Najładniej wykonano tła poszczególnych plansz oraz efekty towarzyszące usuwaniu klejnotów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Jewel Quest: Expeditions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.