Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2PSPWiiPCX360PS3
Okładka Major League Baseball 2K9 (PS2)

Major League Baseball 2K9

MLB 2K9

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii sportowych o baseballu. Tytuł wprowadza wiele pomniejszych usprawnień i ponownie oferuje niezwykle realistyczne podejście do tematu.

Sportowe | baseball

Okładka Major League Baseball 2K9 (PS2)

data premiery gry:

3mar2009

PS2 X360 PS3 Wii PC

24mar2009

PSP

Major League Baseball 2K9 to kolejna edycja jednego z najpopularniejszych symulatorów narodowego amerykańskiego sportu, czyli baseballa. Stworzeniem tej odsłony zajęło się studio Visual Concepts (odpowiedzialne za poprzednie części serii i wiele innych gier sportowych) współpracujące z wydawcą 2K Sports.

Seria Major League Baseball została rozpoczęta już w 1999 roku z inicjatywy wydawcy 2K Sports. Już od wczesnych edycji marka zyskała sobie uznanie wielu fanów tego popularnego sportu i doczekała się kolejnych udanych odsłon. Każda następna wersja cechuje się pewnymi usprawnieniami i elementami ekskluzywnymi dla poszczególnych platform. Autorzy stawiają przede wszystkim na realizm, wiec jest to bardzo prawdziwe odwzorowanie tej dyscypliny sportowej.

Rok 2009 przyniósł wiele usprawnień i nowości. Przede wszystkim, uproszczono nieco poszczególne elementy rozgrywki, jak chociażby system odpowiedzialny za rzucanie piłek oraz zdobywanie baz. Zmieniono także sposób odbijania – otrzymaliśmy teraz większą kontrolę nad tym jak i gdzie chcemy posłać piłkę. W tej edycji bardziej realistycznym elementem każdego meczu jest również gra drużyny w polu (można przykładowo odwołać rzut i przytrzymać piłkę) i sztuczna inteligencja odpowiedzialna za poczynania innych zawodników. Rozbudowano wachlarz zachowań dostępny zarówno zawodnikom, trenerom i publiczności – rezerwowi rozgrzewają się w tle, a na trybunach można zaobserwować większy ruch (twórcy przygotowali w sumie około 300 nowych animacji). Widownia reaguje bardziej żywiołowo i dynamicznie. Kolejnych zmian doczekały się także: Topps Trading Cards i tryb Home Run Derby.

Oprócz wielu powyższych nowości i ważnych elementów tego wirtualnego baseballa, warto odnotować także świetne wykonanie audiowizualne produktu. Zawodnicy poruszają się bardzo realistycznie, stadiony są niezwykle szczegółowe, a interfejs został wykonany intuicyjnie i ładnie stylistycznie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Gry podobne do Major League Baseball 2K9

Klasyfikacja PEGI Major League Baseball 2K9

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Major League Baseball 2K9

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
 • Network Adaptor
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB
Nintendo Wii

Nintendo Wii

 • Wykorzystuje:
 • Nintendo Wi-Fi Connection
PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Core 2 Duo 3 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
 • 9.5 GB HDD
 • Windows XP SP2/Vista SP1
Take-Two raportuje straty, lecz w przyszłość patrzy z nadzieją
Take-Two raportuje straty, lecz w przyszłość patrzy z nadzieją

wiadomość27 maja 2009

Najnowszy raport finansowy koncernu Take-Two obfituje w sporą liczbę niezwykle interesujących wiadomości. Do tej pory wyodrębniliśmy z niego trzy obszerne informacje – pisaliśmy o opóźnieniu premiery Mafii 2 i Red Dead Redemption, podaliśmy datę premiery BioShocka 2, a także ujawniliśmy pierwsze szczegóły na temat drugiego rozszerzenia do Grand Theft Auto IV.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 lutego 2009)

wiadomość4 lutego 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Windows 7 na Steamie, data premiery Puzzle Quest: Galactrix PC, usługa ściągania gier od Amazon.com, dodatkowa zawartość dla Resident Evil 5 na PS3 i masa innych smakołyków. Zapraszamy do lektury.

PS2
X360
PS3
PSP
Wii
PC