Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2009, 10:30

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (4 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Windows 7 na Steamie, data premiery Puzzle Quest: Galactrix PC, usługa ściągania gier od Amazon.com, dodatkowa zawartość dla Resident Evil 5 na PS3 i masa innych smakołyków. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Windows 7 na Steamie, data premiery Puzzle Quest: Galactrix PC, usługa ściągania gier od Amazon.com, dodatkowa zawartość dla Resident Evil 5 na PS3 i masa innych smakołyków. Zapraszamy do lektury.

Steam i Windows 7

Najnowsze uaktualnienie dla platformy Steam zawiera oficjalne wsparcie dla Windows 7 oraz inne usprawnienia. Pełna lista tutaj.

Puzzle Quest: Galactrix

Pecetowa wersja kolejnej części sympatycznej gry logicznej Puzzle Quest pojawi się 24 lutego, w tym samym momencie, gdy w sklepach pojawi się jej edycja na Nintendo DS. Póki co tytuł będzie dostępny tylko w USA zarówno jako „digital download”, jak i zwykłe pudełko w sklepie.

Amazon

Jeden z największych internetowych sklepów – amerykański Amazon – właśnie uruchomił usługę pobierania gier bezpośrednio ze swojej strony. Póki co brakuje tam hitów, ale wysokiej jakości staroć za niecałe 10$ być może kogoś skusi. Czekamy na rozwój sytuacji.

Resident Evil 5

Choć konkretnych informacji brak, wygląda na to, że posiadacze PS3 otrzymają „bardzo ekscytującą” dodatkową zawartość do gry. Czym ona będzie i w jakim stopniu będzie inna od tego, co otrzymają xboxowcy – jeszcze nie wiadomo.

Ubisoft

Ubisoft rozszerza swoje wpływy (jako jedna z niewielu firm w branży) i właśnie przejął ulokowane w Vancouver studio Action Pants. Pierwszym projektem zespołu ma być sportowa gra na Wii, która bazować będzie na sukcesie Shaun White Snowboarding.

PC Gaming Alliance

Organizacja non profit mająca na celu podniesienie jakości gier i grania na PC wzbogaciła się o nowych członków. Do zrzeszenia dołączyli Capcom i The Guildhall.

PS3 Home

Japończycy otrzymali właśnie specjalne obszary w playstationowskim Home związane z Resident Evil 5 i Street Figherem IV – można będzie przebrać się za Chun-Li, o czym z pewnością marzy wielu Japończyków. Kiedy rzecz trafi za Zachód, jeszcze nie wiadomo.

Major League Baseball 2K9 PC

2K Sports pokazało pudełko i zwiastun najnowszej części gry o baseballu – Major League Baseball 2K9 – która zmierza nie tylko na konsole, ale również na PC. Dla pecetowych fanów tej dyscypliny jest to z pewnością miła wiadomość.

Runes of Magic MMO

Studio Frogster Interactive ogłosiło, że 19 marca wystartuje oficjalnie długo oczekiwane fantasy MMO Runes of Magic. Poprzedzona bardzo popularną betą gra będzie tytułem darmowym, z 36-ma klasami do wyboru, ponad tysiącem questów i od razu zapowiedzianymi różnorodnymi dodatkami. Więcej informacji na oficjalnej stronie www.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

3 on 3 NHL Arcade X360

3 on 3 NHL Arcade PS3

Grand Ages: Rome

RACE Pro

Roogoo Twisted Towers

Ultimate Fighting Championship 2009

Star Trek Online

Sabotage

X-Blades

Need for Speed Shift

Need for Speed World Online

Command & Conquer: Red Alert 3

Galeria filmów

Oraz najnowsze filmy z gier:

F.E.A.R. 2: Project Origin - film startowy

Grand Ages: Rome

Command & Conquer: Red Alert 3 – Powstanie

Women's Murder Club: A Darker Shade of Grey

Red Faction: Guerrilla - Story Trailer

gry