Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSWiiX360PC
Okładka Roogoo Attack (NDS)
OkładkaRoogoo Attack (NDS)

Roogoo Attack

Roogoo | Roogoo Twisted Towers

Roogoo to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki, opracowany przez studio developerskie Spidermonk.

Zręcznościowe

Roogoo Attack Premiera

4cze2008

X360

24cze2008

PC

30cze2009

NDS Wii

producent: SpiderMonk wydawca: SouthPeak Interactive

Gry podobne do Roogoo Attack

Bust-A-Move DS

Puzzle Quest: Galactrix

Meteos

Roogoo to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki, opracowany przez studio developerskie Spidermonk. Firma ta w przeszłości specjalizowała się głównie w przygotowywaniu gier na telefony komórkowe.

Akcja opisywanej gry rozgrywa się w krainie fantasy. Zamieszkiwana przez rasę Roogoo planeta o nazwie Roo w wyniku poczynań skorumpowanego króla zagrożona jest przez spadające z nieba meteoryty. Gracz wciela się w postać osoby odpowiedzialnej za uchronienie tego świata przed zniszczeniem. W tym celu należy wyznaczać meteorytom odpowiednią trasę. Spadające z nieba skały symbolizowane są przez różnorakie figury geometryczne, takie jak kwadrat czy trójkąt. Rola gracza sprowadza się do obracania widocznych na ekranie dysków, dzięki czemu meteoryty będą w stanie przelecieć przez charakterystyczne dziury, bezpiecznie lądując na powierzchni planety. Każda taka akcja przyczynia się do powiększenia wyniku punktowego.

Rozgrywka dodatkowo utrudniana jest między innymi za sprawą nieustannie zmieniających się warunków atmosferycznych. Ponadto na planszach pojawiają się Obcy, którym zależy na tym żeby meteoryty przedwcześnie zderzyły się z obracającymi dyskami. O ile początkowe poziomy gry są bardzo proste, o tyle poziom trudności kolejnych etapów sukcesywnie wzrasta. Jest to widoczne między innymi poprzez zwiększenie szybkości przemieszczania się meteorytów.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza Roogoo posiada także pełnoprawny multiplayer, oferujący zarówno zmagania na podzielonym ekranie, jak i zabawę w Sieci. Oprawa wizualna opisywanej gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Roogoo przystosowano do wyświetlania grafiki w wysokich rozdzielczościach. Na uwagę zasługują także bogate w detale tła. Poziomy rozgrywane są nie tylko nad powierzchnią planety, ale również w przestrzeni kosmicznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Roogoo Attack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Roogoo Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 256 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
X360
PC
NDS
Wii