Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCNDSWii
Okładka Roogoo (X360)

Roogoo

Roogoo Attack | Roogoo Twisted Towers

Roogoo to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki, opracowany przez studio developerskie Spidermonk.

Zręcznościowe

Okładka Roogoo (X360)

producent: SpiderMonk

data premiery gry:

4cze2008

X360

24cze2008

PC

30cze2009

NDS Wii

Roogoo to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki, opracowany przez studio developerskie Spidermonk. Firma ta w przeszłości specjalizowała się głównie w przygotowywaniu gier na telefony komórkowe.

Akcja opisywanej gry rozgrywa się w krainie fantasy. Zamieszkiwana przez rasę Roogoo planeta o nazwie Roo w wyniku poczynań skorumpowanego króla zagrożona jest przez spadające z nieba meteoryty. Gracz wciela się w postać osoby odpowiedzialnej za uchronienie tego świata przed zniszczeniem. W tym celu należy wyznaczać meteorytom odpowiednią trasę. Spadające z nieba skały symbolizowane są przez różnorakie figury geometryczne, takie jak kwadrat czy trójkąt. Rola gracza sprowadza się do obracania widocznych na ekranie dysków, dzięki czemu meteoryty będą w stanie przelecieć przez charakterystyczne dziury, bezpiecznie lądując na powierzchni planety. Każda taka akcja przyczynia się do powiększenia wyniku punktowego.

Rozgrywka dodatkowo utrudniana jest między innymi za sprawą nieustannie zmieniających się warunków atmosferycznych. Ponadto na planszach pojawiają się Obcy, którym zależy na tym żeby meteoryty przedwcześnie zderzyły się z obracającymi dyskami. O ile początkowe poziomy gry są bardzo proste, o tyle poziom trudności kolejnych etapów sukcesywnie wzrasta. Jest to widoczne między innymi poprzez zwiększenie szybkości przemieszczania się meteorytów.

Oprócz trybów dla pojedynczego gracza Roogoo posiada także pełnoprawny multiplayer, oferujący zarówno zmagania na podzielonym ekranie, jak i zabawę w Sieci. Oprawa wizualna opisywanej gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Roogoo przystosowano do wyświetlania grafiki w wysokich rozdzielczościach. Na uwagę zasługują także bogate w detale tła. Poziomy rozgrywane są nie tylko nad powierzchnią planety, ale również w przestrzeni kosmicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Roogoo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Roogoo

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 256 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 lipca 2008)

wiadomość18 lipca 2008

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Elektronicy chcą kolejnego Bloom Boxa, Banjo wyzywam Mario na pojedynek, na ile godzin zabawy wystarczą Spore i Fable II, opóźnienie premiery Wipeouta HD i klawiatura dla Wii. Zapraszamy do lektury.

Southpeak anonsuje grę logiczną o tytule Roogoo
Southpeak anonsuje grę logiczną o tytule Roogoo

wiadomość13 lutego 2008

Gra wyścigowa Things On Wheels nie będzie jedyną produkcją firmy Southpeak, która trafi w najbliższym czasie do oferty usługi Xbox Live Arcade oraz na półki sklepowe z grami PC. Niemal wspólnie z nią rozpocznie się sprzedaż oryginalnie zapowiadającej się pozycji o tytule Roogoo.

X360
PC
NDS
Wii