Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2008, 15:36

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 lipca 2008)

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Elektronicy chcą kolejnego Bloom Boxa, Banjo wyzywam Mario na pojedynek, na ile godzin zabawy wystarczą Spore i Fable II, opóźnienie premiery Wipeouta HD i klawiatura dla Wii. Zapraszamy do lektury.

Dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Elektronicy chcą kolejnego Boom Boxa, Banjo wyzywam Mario na pojedynek, na ile godzin zabawy wystarczą Spore i Fable II, opóźnienie premiery Wipeouta HD i klawiatura dla Wii. Zapraszamy do lektury.

Boom Blox

W wywiadzie udzielonym serwisowi MTV szef Electronic Arts, John Riccitello stwierdził, że chciałby zobaczyć sequel Boom Blox, gry która powstała przy współudziale Stevena Spielberga. Firma, pomimo prasowych doniesień o słabej sprzedaży tytułu, zadowolona jest z osiągniętych wyników finansowych.

Banjo

Chyba każde dziecko na świecie rozpozna maskotkę Nintendo, którą jest wąsaty hydraulik Mario. Być może jedynym, który na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat był w stanie dotrzymać mu kroku był niebieski super-jeż Sonic, ale po upadku Dreamcasta został on sprowadzony do roli, powiedzmy, że dobrze rozpoznawalnego tła. Na brak jakiejkolwiek maskotki kojarzącej się z Xboksem 360 narzekają za to panowie ze studia Rare i w związku z tym planują na gwiazdę wykreować misia Banjo. Czy im się to uda, zobaczymy, a na razie w ramach zastępstwa proponujemy wypruwającego flaki piłą mechaniczną Marcusa Fenixa.

Spore

Producent tej przesympatycznej gry, która we wrześniu powinna zawitać do sklepów na całym świecie, pan Thomas Vu powiedział, że od chwili kiedy narodzi się nasz jednokomórkowy organizm, do chwili kiedy będzie on w stanie eksplorować kosmos powinno minąć około 15-20 godzin. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra przewiduje tylko jedno zakończenie, bez względu na to, jak wygląda i czym zajmuje się nasz gatunek.

Fable 2

Skoro już o długości gier mowa, to warto na chwilę zatrzymać się przy nowej produkcji Petera Molyneuxa, czyli Fable 2. Jak donosi serwis Joystiq, ukończenie samego głównego wątku w grze powinno zająć nam jakieś dwanaście godzin. Oczywiście jeśli mamy zamiar zabrać się za eksplorację świata Albionu na poważnie, czas ten znacząco się wydłuży. Nawet kilkakrotnie.

Wipeout HD

Opóźnia się premiera gry Wipeout HD, która w pierwszej połowie tego roku miała trafić do usługi PlayStation Network. Powodem takiego stanu rzeczy są poważne problemy techniczne rozwiązaniem których zajmuje się w tej chwili studio Sony w Liverpoolu. O ile ta wiadomość jest złą, o tyle następna będzie jeszcze gorsza. Szef europejskiego oddziału Sony ma nadzieję, że program ujrzy światło dzienne przed końcem tego roku, ale wcale nie ma takiej pewności.

Roogoo

Opracowywana przez studio Spidermonk zręcznościowo-logiczna gra Roogoo zawita również na konsolach Nintendo Wii i Nintendo DS. W chwili obecnej program jest już dostępny w usłudze Xbox Live Arcade i na pecetach. Premiera wersji dla Wii i DS-a odbędzie się w późniejszym okresie.

Wii

Logitech poinformował o decyzji skonstruowania klawiatury bezprzewodowej, która będzie działała z konsolą Nintendo Wii. Wyposażona w specjalne przyciski ułatwiające nawigację po opcjach konsoli, klawiatura trafi do sklepów w sierpniu. Jej koszt będzie kształtował się na poziomie $49.99 (ok. 102 złotych).

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Sacred 2: Fallen Angel

Shaun the Sheep

Street Fighter IV

Disney Fairies: Tinker Bell

Tom Clancy's EndWar

Dragon Age: Początek

Battlestations: Pacific

Borderlands

Disciples III: Renaissance

Heavy Duty

InFamous

Mercenaries 2: World in Flames

Tomb Raider: Underworld

Moscow Racer

PT Boats: Knights of the Sea

hQuantum of Solace (NDS) - Screens - Galeria - Gry-Online

The Lord of the Rings: Conquest

Battlefield: Bad Company

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Mario Super Sluggers - E3 2008 - gameplay

Populous - E3 2008 - gameplay

Marvel: Ultimate Alliance 2 - Fusion - E3 2008 - #1

Star Wars: The Force Unleashed - E3 2008 - Lightsaber Duel

Rock Band 2 - E3 2008 - #1

Sam & Max: Season 1 - E3 2008 - #1

Resident Evil 5 - E3 2008 - #1

Tomb Raider: Underworld - E3 2008 - Z dziennika developera

InFamous - E3 2008 - gameplay

Naruto: The Broken Bond - E3 2008 - gameplay

MadWorld - E3 2008 - DeathWatch

Warhammer 40,000: Dawn of War 2 - E3 2008 - Eldar

gry