Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts (X360)

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts X360

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts jest klasyczną, trójwymiarową platformówką, kontynuującą rozwiązania zaprezentowane w dwóch poprzednich odsłonach serii wydanych na konsolę Nintendo 64. Nowością jest bardzo rozbudowany system rzemiosła, pozwalający konstruować nowe pojazdy.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Microsoft Xbox 360
Okładka Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

11listopada2008

14listopada2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wykupienie firmy Rare, producenta m.in. Perfect Dark oraz Kameo: Elements of Power, przez koncern Microsoft spowodowało, iż najnowsza część przygód miśka Banjo i ptaszyska imieniem Kazooie zawitała na Xboxa 360. Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts odcina się jednak od konwencji poprzedniczek – tym razem mamy do czynienia z nowatorską produkcją, którą pozwala nam tworzyć i oblatywać różnorakie pojazdy.

Gra nawiązuje w sposób oczywisty do wątków fabularnych poruszonych w dwóch pierwszych edycjach serii, czyli Banjo-Kazooie oraz Banjo-Tooie. Autorzy niejednokrotnie parodiują sytuację znane z tamtych dwóch gier. W niemal identyczny sposób podeszli zresztą do stworzenia nowej wersji gry Conker’s Bad Fur Day, wydanej na pierwszego Xboxa pod tytułem Conker: Live & Reloaded.

Rozgrywka podzielona została na tryb fabularny, arenę – na której testować możemy nasze dzieła oraz liczne gry dla wielu graczy, zarówno przez Xbox Live, jak i na podzielonym ekranie.

Rozgrywce towarzyszy ładna grafika przywodząca na myśl Kameo: Elements of Power. Czas spędzony przed telewizorem umila graczom skoczna i bardzo wesoła oprawa muzyczna, która jest jednak od czasu do czasu spowijana mrokiem, związanym z wymienioną wyżej wiedźmą Gruntildą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - recenzja gry
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - recenzja gry

Recenzja 4 grudnia 2008, 15:42

I o ile nutki są typową dla platformówek, porozrzucaną po najdziwniejszych miejscach i czekającą na zebranie, pierdółką – tak puzzelki w prawie wszystkich wypadkach otrzymamy, wypełniając czekające na nas zadania. Te ogólnie polegają na przejechaniu/przepłynięciu/przelocie przez punkty kontrolne na wyznaczonych warunkach, przewiezieniu gdzieś kogoś/czegoś czy wzięciu udziału w jakiejś akcji zbrojnej. A to, jak sprawnie się z tym uwiniemy i jaki wynik otrzymamy, zależy w dużej mierze od naszego zaangażowania w garażu.