Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2009, 14:40

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Pitt ciągle dziurawy, DLC Snowblind do GoW 2 już dostępny, wielka aktualizacja EverQuesta II, milion egzemplarzy Frontlines: Fuel of War, Midway modyfikuje plan premii pieniężnych i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Pitt ciągle dziurawy, DLC Snowblind do GoW 2 już dostępny, wielka aktualizacja EverQuesta II, milion egzemplarzy Frontlines: Fuel of War, Midway modyfikuje plan premii pieniężnych i inne. Zapraszamy do lektury.

Project V

Project V – produkt firmy Just Add Water ujawniony przed kilkoma dniami – będzie strzelaniną utrzymaną w stylu retro, poinformowali przedstawiciele producenta. Gra zostanie wydana w wersjach na konsole PlayStation 3 i PSP.

Fallout 3

Dodatek The Pitt opublikowany 24 marca dosłownie chwilę później został zdjęty z serwerów w związku z wykryciem ogromnej liczby błędów uniemożliwiających zabawę. Do sprzedaży trafił ponownie 26 marca, lecz także ta wersja – na co wskazują wypowiedzi graczy – nie jest pozbawiona wad, wśród których najpoważniejszą wydaje się być zawieszanie się gry. Bethesda wspólnie z Microsoftem pracuje nad usunięciem tych problemów.

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Pierwsze DLC do Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts trafi do oferty Xbox Live Marketplace 7 kwietnia i będzie kosztowało 400 punktów. Zestaw będzie się składać z nowych zadań L.O.G. Lost Challenges, siedmiu dodatkowych trybów rozgrywki sieciowej, a także zaoferuje możliwość zdobycia nowej wersji gry arcade’owej Klungo's Arcade.

Gears of War 2

W ramach Rynku Xbox Live opublikowany został zapowiadany od dłuższego czasu dodatek Snowblind Map Pack przeznaczony dla właścicieli strzelaniny Gears of War 2. DLC można pobrać, uiszczając opłatę w wysokości 800 punktów MS.

EverQuest II

W Internecie można już znaleźć kolejną wielką aktualizację gry MMOcRPG o tytule EverQuest II. Update Elements of Corruption oferuje m.in. nowe lochy, a także zestaw dwudziestu dodatkowych questów. Pełną listę nowości znajdziecie w tym miejscu.

Frontlines: Fuel of War

Strzelanina Frontlines: Fuel of War, dostępna w wersjach na komputery osobiste oraz konsolę Xbox 360, sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy, poinformował producent, firma Kaos Studios.

Midway

Firma Midway wycofuje się z początkowej wersji planu kontrowersyjnych premii finansowych, informuje serwis Variety. Pewnym jest, że takowej nie otrzyma prezes firmy, Matt Booty. Ponadto sprzedaż praw do wydawania Wheelmana nie jest już częścią planu, natomiast ewentualna wypłata premii zależna jest już nie tylko od konieczności sprzedaży marki Mortal Kombat, ale również od pozyskania klientów na wszystkie inne licencje znajdujące się w posiadaniu Midway.

Xbox 360

W Japonii sprzedało się milion egzemplarzy konsoli Xbox 360. Osiągnięcie takiego wyniku zajęło Microsoftowi ponad trzy lata. Lepszy wynik odnotowało PlayStation 3, które znajduje się już u ponad trzech milionów Japończyków. Poza zasięgiem jest Wii, które przekonało do siebie niemal osiem milionów mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Sony

Firma Sony zarejestrowała nazwę PS Cloud, która może się odnosić do technologii umożliwiającej prowadzenie rozgrywki za pośrednictwem zewnętrznych serwerów bez wykorzystania własnej konsoli (przypominającej głośne OnLive). Są to jednak tylko domysły – kwestia wymaga oficjalnej weryfikacji przez samo Sony Computer Entertainment.

Mad Dog McCree

Istnieje szansa, że na Wii trafi konwersja dziewiętnastoletniej strzelaniny Mad Dog McCree, wydanej na laserdiscu (pierwszym optycznym nośniku, uruchamianym na specjalnych odtwarzaczach), a także trzy lata później w wersji na PC. Wskazuje na to wystawienie gry w ofercie sklepu GameFly.

DSi

Nintendo obiecuje cotygodniową aktualizację oferty internetowego sklepu DSiWare, będącego integralną częścią nowej wersji Nintendo DS – DSi. Pierwszy rzut gier i różnego rodzaju materiałów nastąpi już 6 kwietnia, dzień po amerykańskiej premierze konsoli (do Europy trafi ona już pojutrze).

Tri-Ace

Studio Tri-Ace, producent Infinite Undiscovery oraz Star Ocean: The Last Hope, pracuje najprawdopodobniej nad kolejnym, zupełnie nowym przedstawicielem gatunku jRPG. Produkcja, której istnienie ujawnia specjalna strona internetowa, zostanie ujawniona 10 kwietnia i trafi na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Blood Magic 2

Buzz!: Polskie Łamigłówki

Fight Night Round 4

Saboteur

Wolfenstein

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Coraline

Call of Juarez: Więzy Krwi

Colin McRae: DiRT 2

A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale

Call of Duty: Modern Warfare 2

Saints Row 2

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Battlefield Online

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Call of Juarez: Więzy Krwi - gameplay #1

Call of Juarez: Więzy Krwi - gameplay #2

Call of Juarez: Więzy Krwi - gameplay #3

Black Prophecy

G.I. Joe: The Rise of Cobra

Third Soldier

gry