Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Infinite Undiscovery (X360)
OkładkaInfinite Undiscovery (X360)

Infinite Undiscovery X360

Japoński RPG od autorów sagi "Star Ocean". Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Kapel. Podróżujemy po świecie gry, walcząc z potworami i wykonując kolejne questy.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infinite Undiscovery Premiera X360

2września2008

pudełko PL

10września2008

producent: Tri-Ace wydawca: Square-Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Infinite Undiscovery

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Lost Odyssey

The Last Remnant

Infinite Undiscovery jest przedstawicielem gatunku japońskich RPG-ów. Gra ta jest wspólnym dziełem doskonale znanych sympatykom tego typu produkcji firm Square Enix oraz Tri-Ace (Star Ocean, Valkyrie Profile). Podobnie jak w innych grach role-playing, zajmujemy się nie tylko rozwijaniem prowadzonej przez siebie postaci, ale również poznajemy ciekawą opowieść oraz uczestniczymy w dużej ilości starć z przeciwnikami.

Akcja Infinite Undiscovery rozgrywa się w środowisku fantasy. Poznajemy historię dwóch osób - młodego Kapela oraz wojowniczki o imieniu Aya. Wspomniany już wyżej chłopak do przedstawionych w grze wydarzeń wciągnięty zostaje w dość niecodzienny sposób. Kapel z wyglądu przypomina bowiem jednego z najsłynniejszych i najbardziej cenionych wojowników tej krainy. Jak na grę z gatunku jRPG przystało, fabuła obfituje w wiele zaskakujących zwrotów akcji. Każda z biorących udział w zabawie osób skrywa pewne sekrety, bądź też poznaje interesujące fakty na swój temat.

Zastosowany w grze model walk wzorowany jest na tym z trzeciej części Star Ocean. Wszystkie starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Zrezygnowano tu z jakichkolwiek przeskoków pomiędzy głównym widokiem na świat gry, a ekranem pola bitwy. Same walki są też bardziej widowiskowe. Obserwujemy między innymi walczące w tle ogromne stwory, czy jesteśmy świadkami ogromnych zniszczeń dokonywanych przez uderzające o brzeg potężne fale tsunami. Zasadniczo sterujemy wyłącznie postacią Kapela. Pozostali członkowie drużyny (maksymalnie cztery postaci) są kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Przewidziano jednak możliwość wydawana im pojedynczych poleceń.

Infinite Undiscovery oparty został na zupełnie nowym silniku graficznym. Producent szczególny nacisk położył na opracowanie ciekawych i wypełnionych dużą ilością interaktywnych obiektów sektorów mapy. Akcja rozgrywana jest w trójwymiarowym otoczeniu i obserwowana z perspektywy trzeciej osoby. Na uwagę zasługuje interfejs użytkownika, który jest bardzo zrozumiały. Na ekranie widzimy między innymi podobizny członków drużyny oraz mapkę najbliższej okolicy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Infinite Undiscovery

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Infinite Undiscovery Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live