Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360
Okładka Infinite Undiscovery (X360)

Infinite Undiscovery X360

Japoński RPG od autorów sagi "Star Ocean". Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Kapel. Podróżujemy po świecie gry, walcząc z potworami i wykonując kolejne questy.

RPG | TPP | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Infinite Undiscovery (X360)

producent: Tri-Ace

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

2września2008

10września2008

pudełko PL

Infinite Undiscovery jest przedstawicielem gatunku japońskich RPG-ów. Gra ta jest wspólnym dziełem doskonale znanych sympatykom tego typu produkcji firm Square Enix oraz Tri-Ace (Star Ocean, Valkyrie Profile). Podobnie jak w innych grach role-playing, zajmujemy się nie tylko rozwijaniem prowadzonej przez siebie postaci, ale również poznajemy ciekawą opowieść oraz uczestniczymy w dużej ilości starć z przeciwnikami.

Akcja Infinite Undiscovery rozgrywa się w środowisku fantasy. Poznajemy historię dwóch osób - młodego Kapela oraz wojowniczki o imieniu Aya. Wspomniany już wyżej chłopak do przedstawionych w grze wydarzeń wciągnięty zostaje w dość niecodzienny sposób. Kapel z wyglądu przypomina bowiem jednego z najsłynniejszych i najbardziej cenionych wojowników tej krainy. Jak na grę z gatunku jRPG przystało, fabuła obfituje w wiele zaskakujących zwrotów akcji. Każda z biorących udział w zabawie osób skrywa pewne sekrety, bądź też poznaje interesujące fakty na swój temat.

Zastosowany w grze model walk wzorowany jest na tym z trzeciej części Star Ocean. Wszystkie starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Zrezygnowano tu z jakichkolwiek przeskoków pomiędzy głównym widokiem na świat gry, a ekranem pola bitwy. Same walki są też bardziej widowiskowe. Obserwujemy między innymi walczące w tle ogromne stwory, czy jesteśmy świadkami ogromnych zniszczeń dokonywanych przez uderzające o brzeg potężne fale tsunami. Zasadniczo sterujemy wyłącznie postacią Kapela. Pozostali członkowie drużyny (maksymalnie cztery postaci) są kontrolowane przez sztuczną inteligencję. Przewidziano jednak możliwość wydawana im pojedynczych poleceń.

Infinite Undiscovery oparty został na zupełnie nowym silniku graficznym. Producent szczególny nacisk położył na opracowanie ciekawych i wypełnionych dużą ilością interaktywnych obiektów sektorów mapy. Akcja rozgrywana jest w trójwymiarowym otoczeniu i obserwowana z perspektywy trzeciej osoby. Na uwagę zasługuje interfejs użytkownika, który jest bardzo zrozumiały. Na ekranie widzimy między innymi podobizny członków drużyny oraz mapkę najbliższej okolicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Infinite Undiscovery

Klasyfikacja PEGI Infinite Undiscovery

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Infinite Undiscovery

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
End of Eternity na PS3 i X360 nową jRPG od tri-Ace

wiadomość8 kwietnia 2009

Na łamach ostatniego numeru japońskiego magazynu Famitsu ujawniona została najnowsza produkcja studia deweloperskiego tri-Ace, twórców m.in. serii Valkyrie Profile, oraz dwóch jRPG na Xboksa 360 noszących tytuły Infinite Undiscovery oraz Star Ocean: The Last Hope. Jest nią oczywiście kolejny przedstawiciel gatunku japońskiej odmiany gier fabularnych.

Japonia motorem napędowym Square Enix
Japonia motorem napędowym Square Enix

wiadomość8 listopada 2008

Japońska firma Square Enix podzieliła się ze światem swoimi rezultatami finansowymi, osiągniętymi w pierwszym półroczu roku fiskalnego 2008. Wynika z nich, że przyszłość firmy uzależniona jest od powodzenia i renomy, jaką cieszy się ona na terenie Japonii. Tamtejszy rynek jest bowiem zdecydowanie największym odbiorcą gier popularnego producenta tytułów należących do gatunku jRPG (choć nie tylko).

Premiery gier w Polsce (8-12 września)
Premiery gier w Polsce (8-12 września)

wiadomość15 września 2008

Pięć premierowych gier (każda z innego gatunku) trafiło w ubiegłym tygodniu na polski rynek. Nie jest to wciąż zatrważająca liczba, jednak w porównaniu do wakacyjnej posuchy na rodzimym podwórku nastąpiła zauważalna poprawa. Jak widać, końcówka kalendarzowego lata też ma swoje zalety.

Square Enix na targach E3 2008

wiadomość9 lipca 2008

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się najsłynniejsze targi elektronicznej rozrywki – E3, których pełna nazwa od zeszłego roku brzmi E3 Media & Business Summit. Sama impreza nie jest już dostępna dla szerokiej publiczności, a jedynie dla przedstawicieli branży.

Square Enix w liczbach - pół miliona subskrybentów Final Fantasy XI

wiadomość27 maja 2008

Zaledwie przed kilkoma dniami przedstawialiśmy Wam plany japońskiego Square Enix, który planuje coraz śmielej rozpychać się na rynku rozrywki elektronicznej. Posiadając olbrzymie zaufanie odbiorców i inwestorów, a także tak potężne marki, jak Final Fantasy czy Dragon Quest, teoretycznie nic nie powinno Japończykom stanąć na przeszkodzie w przejmowaniu konkurencji. A jednak, nie będzie to takie proste, jak się prezesowi Square wydaje. Wyniki finansowe za ostatni rok są dla firmy mało optymistyczne.