Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2008, 09:42

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 maja 2008)

Super szybkie motocykle, konferencja Ubisoftu, japońskie erpegi, Asterix na olimpiadzie, kosmiczne strategie i gitarowy rekord Guinnessa to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Super szybkie motocykle, konferencja Ubisoftu, japońskie erpegi, Asterix na olimpiadzie, kosmiczne strategie i gitarowy rekord Guinnessa to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

SBK08 Superbike World Championship

Firma Black Bean ujawniła datę premiery najnowszych wyścigów motocyklowych, które zmierzają na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 2 i PSP. Gra w sklepach ukaże się 20 czerwca tego roku. Premiera na PlayStation 3 planowana jest na trzeci kwartał tego roku.

Infinite Undiscovery

Wczoraj w „Wieściach…” informowaliśmy Was o amerykańskiej dacie premiery gry Infinite Undiscovery. Dzisiaj wiemy już, że dzieło produkowane w studiu tri-Ace pojawi się również w Europie. I to tylko trzy dni później, niż w Ameryce, bo 5 września. Autorem muzyki jest Motoi Sakuraba, który w swojej karierze skomponował także ścieżki dźwiękowe do serii Star Ocean i Valkyrie Profile.

Ubisoft

Francuski Ubisoft zapowiedział, że odbywającą się w dniach 28-29 maja imprezę Ubidays 2008 poprzedzi transmitowana na żywo przy pomocy łącz internetowych konferencja prasowa. Jej nadawanie na stronie www.uplay.com rozpocznie się 28 maja o godzinie 19:00 naszego czasu.

Asterix at the Olympic Games

Na olimpiadzie był już Mario i Sonic, czyli ikony japońskiej popkultury, pora więc i na kogoś, kto legitymuje się bardziej swojskim pochodzeniem. Atari poinformowało, że do sprzedaży trafiła gra zatytułowana Asterix at the Olympic Games. Producentem tego produktu jest firma Etranges Libellules, zaś platformami docelowymi są komputery PC oraz konsole PlayStation 2, Wii oraz DS. Latem tego roku Asterix zawędruje również na Xboksa 360.

Guitar Hero

Trzynastoletni Daniel Johnson pobił dotychczasowy rekord Guinnessa w grze Guitar Hero III. Zdarzenie miało miejsce 17 maja podczas dwudziestoczterogodzinnego maratonu, którego głównym bohaterem była właśnie wyżej wymieniona gra. Daniel uzyskał wynik 890,971 punktów (poziom Expert) w piosence Through the Fire and Flames zespołu Dragonforce. Poprzedni rekord był niższy o 10,000 punktów.

Sins of a Solar Empire

Stardock udostępnił nowy patch (v1.05) do gry Sins of a Solar Empire poprawiający zużycie pamięci, usprawniający tryb multiplayer oraz dodający nowe mapki. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

Warriors Orochi

Koei zapowiedziało, że gra Warriors Orochi doczeka się sequela. Tym razem pojawią się zupełnie nowi bohaterowie, przy czym nie zmieni się główny przeciwnik – Serpent King Orochi nie poddaje się tak łatwo. Druga część zadebiutuje jesienią tego roku na PlayStation 2 i Xboksie 360.

Przy okazji zapowiedzi, Koei poinformowało, że pierwsza część Warriors Orochi do tej pory sprzedała się w ilości półtora miliona kopii.

Shattered Suns

Nowa produkcja firmy Clear Crown Studios, grą należącą do gatunku strategii kosmicznych rozgrywanych w czasie rzeczywistym otrzymała kolejną datę premiery. Tym razem jest to 19 sierpnia. Przypominamy, że pierwotnie Shattered Suns miało ukazać się na początku października ubiegłego roku.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Guitar Hero 4

Prince of Persia

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Prince of Persia

gry