Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Shattered Suns (PC)

Shattered Suns PC

Shattered Suns – najnowsze dzieło zespołu Clear Crown Studios - jest grą strategiczną, zaliczaną do gatunku RTS (strategia czasu rzeczywistego), osadzoną w realiach science-fiction.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Shattered Suns (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19sierpnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shattered Suns – najnowsze dzieło zespołu Clear Crown Studios - jest grą strategiczną, zaliczaną do gatunku RTS (strategia czasu rzeczywistego), osadzoną w realiach science-fiction.

Fabuła gry przenosi gracza w odległą przyszłość, w czasy schyłku Drugiej Wojny Imperialnej, z powodu której Wszechświat jaki znamy, został podzielony przez dwa walczące o hegemonię imperia. Gracz wciela się w postać kapitana Maxa – dowódcy floty Statian, należącej do kapitulującego imperium ludzi. Kiedy siły sprzymierzone uginają się pod naporem inwazji obcych, kapitan dostaje rozkaz poddania się, a tym samym oddania w ręce nieprzyjaciela, ostatniego wolnego skrawka imperium. Max ma jednak zupełnie inne plany. Odmawia wykonania ostatniego rozkazu i postanawia wypowiedzieć obcym własną wojnę. Wykorzystując kontakty, nieoficjalne źródła oraz czarny rynek do zakupu uzbrojenia, a także szkoląc własną armię – przeciwstawia się dominacji obcego okupanta. W ostatnim wolnym skrawku Wszechświata, wybucha rebelia, a on staje na jej czele.

Akcja SS odbywa się głównie w przestrzeni kosmicznej, pełnej gwiazd, planet oraz krążących wokół nich stacji orbitalnych, stanowiących zaplecze strategiczne dla gracza. Pewną ciekawostką jest fakt, iż w grze uwzględniono grawitację, a przez to również zjawisko przemieszczania się ciał niebieskich względem siebie. Ten specyficzny hołd dla Kopernika, ma oczywiście poważne konsekwencje dla samej rozgrywki. Nasza orbitująca stacja kosmiczna może na przykład, bez naszego udziału, a niejednokrotnie i wbrew naszej woli bardzo zbliżyć się do nieprzyjaciela, co oczywiście nie pozostanie przezeń niezauważone. I tak do niedawna bezpieczna jeszcze stacja może stać się obiektem ataku obcej floty, która wcześniej nie była w stanie jej osiągnąć.

Ponadto gra oddaje nam do dyspozycji ogromną ilość jednostek bojowych, które co ciekawe, możemy prawie dowolnie modyfikować. Każdy budowany na stacji orbitalnej statek kosmiczny, możemy wyposażyć w dowolną broń, tarczę, pole siłowe, pancerz, silnik oraz wiele innych elementów, których produkcja wymaga oczywiście wyszkolenia na danej stacji odpowiednich kadr i opracowania wielu nowych technologii. Dzięki temu tylko od nas będzie zależało jakie okręty będziemy produkować. Oczywiście należy pamiętać, że wyposażenie danego statku w konkretne elementy, będzie także powodowało pewne ograniczenia. Ciężko opancerzony krążownik, nigdy nie osiągnie manewrowości lekkiego myśliwca. Grając w Shattered Suns, gracz będzie miał okazję sprawdzić swój zmysł strategiczny, nie tylko opracowując technologie bojowe i rozgrywając same bitwy, ale również prowadząc rozsądną dyplomację. Interaktywne kampanie zapewnią graczowi pełną dowolność w kolejności rozwiązywania poszczególnych problemów, a do ich rozwiązania, poza użyciem „środków przymusu bezpośredniego”, nierzadko konieczna będzie również umiejętność negocjacji i perswazji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,2 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.9 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shattered Suns

12+

Wymagania sprzętowe Shattered Suns

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 maja 2008)

wiadomość23 maja 2008

Super szybkie motocykle, konferencja Ubisoftu, japońskie erpegi, Asterix na olimpiadzie, kosmiczne strategie i gitarowy rekord Guinnessa to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Premiera gry Shattered Suns ponownie przesunięta
Premiera gry Shattered Suns ponownie przesunięta

wiadomość21 grudnia 2007

Wygląda na to, że zainteresowani grą Shattered Suns fani kosmicznych strategii czasu rzeczywistego będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera produkcji studia Clear Crown Studios po raz kolejny zostanie przesunięta.

Shattered Suns dopiero w przyszłym roku
Shattered Suns dopiero w przyszłym roku

wiadomość3 września 2007

Nie sprawdziły się prognozy, jakoby strategia czasu rzeczywistego od zespołu Clear Crown Studios miała zadebiutować na rynku 5 października 2007. Producenci Shattered Suns poinformowali, że data premiery przygotowywanego przez nich tytułu została przełożona na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Shattered Suns oficjalnie

wiadomość28 kwietnia 2007

Przedstawiciele firmy Clear Crown Studios oficjalnie poinformowali o tworzeniu strategii czasu rzeczywistego w klimacie SF, zatytułowanej Shattered Suns. Gra oprócz wciągającej fabuły oferować ma m.in. bitwy przedstawione w pełnym 3D, jednostki projektowane przez graczy, unikalną ekonomię oraz interaktywną kampanię.