Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2X360
Okładka Warriors Orochi 2 (PSP)

Warriors Orochi 2

Warriors Orochi 2 to stworzona przez studio Omega Force gra akcji, z postaciami znanymi z serii Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors. Bohaterowie, których poczynaniami kieruje gracz, ponownie muszą stawić czoła królowi Orochi i jego sługom.

Akcji | TPP | hack'and'slash | multiplayer | na 2 osoby | crossover | kooperacja

Okładka Warriors Orochi 2 (PSP)

data premiery gry:

3kwi2008

PS2

4wrz2008

X360

27lis2008

PSP

Oficjalna kontynuacja wydanej w 2007 roku gry akcji. Sequel, podobnie jak jego poprzednik, łączy światy znane z innych serii wydawanych przez firmę Koei, a mianowicie Dynasty Warriors i Samurai Warriors. W trakcie zabawy przemierza się krainę nawiązującą tematycznie do dalekowschodnich klimatów i zawierającą w sobie elementy dwóch kultur – japońskiej i chińskiej.

Ogólne założenia rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci. Jest to więc „chodzona” bijatyka, wyróżniająca się za sprawą modułu o nazwie Team Battle System. Gracz dowodzi drużyną wojowników, lecz w danym momencie steruje tylko jedną postacią. Pozostali członkowie ekipy w tym samym czasie odpoczywają, regenerując swoje paski zdrowia i magicznej energii.

Zabawa polega na dokonywaniu masowej eksterminacji pojawiających się na ekranie przeciwników, co przyczynia się do komponowania złożonych i wysoko punktowanych kombosów. Możliwe staje się również używanie magicznej energii Musou, przydatnej do aktywowania potężniejszych ataków. W miarę rozwoju rozgrywki sterowani wojownicy zyskują na doświadczeniu, dzięki czemu uzyskują dostęp do nowych ataków i sprawniej poruszają się po polu bitwy. Gracz równolegle uzyskuje dostęp do nowych wojowników, z usług których w kolejnych misjach może skorzystać. Z myślą o nabywcach sequelu przygotowano ponad 90 postaci. Wielu nowych wojowników zaczerpnięto z gry Samurai Warriors 2 Xtreme Legends.

Fabuła omawianej kontynuacji bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń, które przedstawione zostały w pierwszej części tego cyklu. W przeszłości królowi Orochi udało się wytworzyć szczelinę w czasie i przestrzeni, dzięki której do swojego królestwa przeniósł najlepszych wojowników z antycznych Chin oraz Japonii. Dzielnym wojownikom przebiegłego tyrana udało się w końcu pokonać. Na sile przybiera teraz jednak nowe, tajemnicze ugrupowanie. Członkowie tej frakcji dążą do przywołania króla Orochi z zaświatów. Gracz przejmuje kontrolę nad grupką wojowników, dążących do pokrzyżowania tych niecnych planów.

Kluczowy punkt zabawy stanowi Story Mode. Gra ma tu do zaoferowania kilka różnych kampanii, koncentrujących uwagę gracza na dziejach królestw Wu, Wei czy Shu. Dostępne scenariusze niejednokrotnie przeplatają się, oferując ponadto możliwość spojrzenia w przeszłość i dowiedzenia się wielu interesujących faktów na temat króla Orochi. Nowością jest tryb o nazwie Dream Mode, oferujący alternatywne spojrzenie na główny wątek fabularny gry. Nie brakuje także znanego z pierwszej części multiplayera. Versus Mode zawiera cztery tryby zabawy, między innymi drużynowy Tag Team Mode.

Oprawa wizualna Warriors Orochi 2 prezentuje nieco wyższy poziom wykonania od swojego poprzednika, co w szczególności widać na przykładzie modeli wojowników. Zmagania w dalszym ciągu obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warriors Orochi 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warriors Orochi 2

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 września 2008)

wiadomość10 września 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: romansujemy z trzema królestwami, kupujemy przez sieć gry na PSP, śpiewamy i wygłupiamy się przed kamerką EyeToy, instalujemy Bioshocka w wersji PS3, gramy w demo Nikopola, liczymy straty Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 maja 2008)

wiadomość23 maja 2008

Super szybkie motocykle, konferencja Ubisoftu, japońskie erpegi, Asterix na olimpiadzie, kosmiczne strategie i gitarowy rekord Guinnessa to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Warriors Orochi również na PC i PSP (21/02/08)

wiadomość21 lutego 2008

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów japońskich gier spod znaku Dynasty Warriors i Samurai Warriors. Koei poinformowało dzisiaj, że ich najnowszy tytuł utrzymany w klimatach nieskrępowanego hack & slash z zacięciem strategicznym, Warriors Orochi, ukaże się również na inne platformy niż tylko Xbox 360 i PlayStation 2.

KOEI zapowiada Warriors Orochi 2
KOEI zapowiada Warriors Orochi 2

wiadomość3 lutego 2008

Niedawno informowaliśmy o tym, że grę Warriors Orochi, która ukazała się na razie w wersjach na X360 i PS2, otrzymają również posiadacze komputerów PC i konsoli PSP. Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek szykowanych przez KOEI, w toku są bowiem prace nad kontynuacją.

PS2
X360
PSP