Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2X360
Okładka Warriors Orochi 2 (PSP)
OkładkaWarriors Orochi 2 (PSP)

Warriors Orochi 2

Warriors Orochi 2 to stworzona przez studio Omega Force gra akcji, z postaciami znanymi z serii Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors. Bohaterowie, których poczynaniami kieruje gracz, ponownie muszą stawić czoła królowi Orochi i jego sługom.

Akcji | TPP | hack'and'slash | na 2 osoby | crossover | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warriors Orochi 2 Premiera

3kwi2008

PS2

4wrz2008

X360

27lis2008

PSP

Oficjalna kontynuacja wydanej w 2007 roku gry akcji. Sequel, podobnie jak jego poprzednik, łączy światy znane z innych serii wydawanych przez firmę Koei, a mianowicie Dynasty Warriors i Samurai Warriors. W trakcie zabawy przemierza się krainę nawiązującą tematycznie do dalekowschodnich klimatów i zawierającą w sobie elementy dwóch kultur – japońskiej i chińskiej.

Ogólne założenia rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci. Jest to więc „chodzona” bijatyka, wyróżniająca się za sprawą modułu o nazwie Team Battle System. Gracz dowodzi drużyną wojowników, lecz w danym momencie steruje tylko jedną postacią. Pozostali członkowie ekipy w tym samym czasie odpoczywają, regenerując swoje paski zdrowia i magicznej energii.

Zabawa polega na dokonywaniu masowej eksterminacji pojawiających się na ekranie przeciwników, co przyczynia się do komponowania złożonych i wysoko punktowanych kombosów. Możliwe staje się również używanie magicznej energii Musou, przydatnej do aktywowania potężniejszych ataków. W miarę rozwoju rozgrywki sterowani wojownicy zyskują na doświadczeniu, dzięki czemu uzyskują dostęp do nowych ataków i sprawniej poruszają się po polu bitwy. Gracz równolegle uzyskuje dostęp do nowych wojowników, z usług których w kolejnych misjach może skorzystać. Z myślą o nabywcach sequelu przygotowano ponad 90 postaci. Wielu nowych wojowników zaczerpnięto z gry Samurai Warriors 2 Xtreme Legends.

Fabuła omawianej kontynuacji bezpośrednio nawiązuje do wydarzeń, które przedstawione zostały w pierwszej części tego cyklu. W przeszłości królowi Orochi udało się wytworzyć szczelinę w czasie i przestrzeni, dzięki której do swojego królestwa przeniósł najlepszych wojowników z antycznych Chin oraz Japonii. Dzielnym wojownikom przebiegłego tyrana udało się w końcu pokonać. Na sile przybiera teraz jednak nowe, tajemnicze ugrupowanie. Członkowie tej frakcji dążą do przywołania króla Orochi z zaświatów. Gracz przejmuje kontrolę nad grupką wojowników, dążących do pokrzyżowania tych niecnych planów.

Kluczowy punkt zabawy stanowi Story Mode. Gra ma tu do zaoferowania kilka różnych kampanii, koncentrujących uwagę gracza na dziejach królestw Wu, Wei czy Shu. Dostępne scenariusze niejednokrotnie przeplatają się, oferując ponadto możliwość spojrzenia w przeszłość i dowiedzenia się wielu interesujących faktów na temat króla Orochi. Nowością jest tryb o nazwie Dream Mode, oferujący alternatywne spojrzenie na główny wątek fabularny gry. Nie brakuje także znanego z pierwszej części multiplayera. Versus Mode zawiera cztery tryby zabawy, między innymi drużynowy Tag Team Mode.

Oprawa wizualna Warriors Orochi 2 prezentuje nieco wyższy poziom wykonania od swojego poprzednika, co w szczególności widać na przykładzie modeli wojowników. Zmagania w dalszym ciągu obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warriors Orochi 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warriors Orochi 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
X360
PSP