Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2X360
Okładka Dynasty Warriors 5: Empires (PS2)
OkładkaDynasty Warriors 5: Empires (PS2)

Dynasty Warriors 5: Empires

Dynasty Warriors 5: Empires to konsolowa bijatyka, zawierająca w sobie liczne elementy gier strategicznych. Tytuł został stworzony przez grupę Omega Force, odpowiedzialną także za poprzednie odsłony serii „Dynastycznych Wojowników”.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | elementy strategiczne | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors 5: Empires Premiera

28mar2006

PS2 X360

Dynasty Warriors 5: Empires to konsolowa bijatyka, zawierająca w sobie liczne elementy gier strategicznych. Tytuł został stworzony przez grupę Omega Force, odpowiedzialną także za poprzednie odsłony serii „Dynastycznych Wojowników”.

Fabuła po raz kolejny nawiązuje do historii Chin, a przede wszystkim do podziału tegoż kraju między trzy dynastie – Wei, Wu i Shu. Naszym nadrzędnym celem jest zjednoczenie 25 regionów starożytnego państwa i utworzenie z nich jednolitego, doskonale prosperującego imperium. Możemy to uczynić na dwa sposoby – poprzez zabiegi dyplomatyczne lub otwartą walkę. Rzecz jasna, ta druga opcja jest o wiele bardziej premiowana przez twórców gry.

Podczas zabawy dane jest nam wcielić się w 200 różnorodnych bohaterów. Wojownicy odpowiadają zarówno za polityczne aspekty swoich prowincji, jak też za zdobywanie nowych terenów drogą miecza. Autorzy Dynasty Warriors 5: Empires zafundowali nam rozbudowany model prowadzenia bitew. Nasi podopieczni dysponują kilkudziesięcioma ruchami, takimi jak kopniaki, uderzenia pięścią, bloki czy kombinacje. W bitwach wspomagają ich spore oddziały żołnierzy, co sprawia, że niejednokrotnie dochodzi do starć pomiędzy dziesiątkami wojowników. Wszystkie postaci potrafią także posługiwać się różnorodną bronią, m.in. mieczami i dzidami. Nieco mniejszą rolę pełnią strategiczne części gry. Możemy jednakże np. zarządzać miastami, opracowywać nowe technologie, zajmować się wątkami dyplomatycznymi, a także skupić się na tworzeniu wojennych taktyk.

Jeżeli w swej kampanii odniesiemy znaczące sukcesy, automatycznie odblokujemy cztery dodatkowe scenariusze i nowe, unikalne przedmioty. Do gry dołączono także dopracowaną encyklopedię, zawierającą szczegółowy opis historii Chin. Fani bijatyk, którzy zapragną multiplayerowych potyczek, mogą wybrać opcje Empire oraz Free, dzięki którym wybiorą się na poszukiwania wirtualnych przygód wraz ze znajomymi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors 5: Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dynasty Warriors 5: Empires Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
X360