Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2008, 10:29

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: romansujemy z trzema królestwami, kupujemy przez sieć gry na PSP, śpiewamy i wygłupiamy się przed kamerką EyeToy, instalujemy Bioshocka w wersji PS3, gramy w demo Nikopola, liczymy straty Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: romansujemy z trzema królestwami, kupujemy przez sieć gry na PSP, śpiewamy i wygłupiamy się przed kamerką EyeToy, instalujemy Bioshocka w wersji PS3, gramy w demo Nikopola, liczymy straty Electronic Arts. Zapraszamy do lektury.

Romance of the Three Kingdoms XI

Cykl Romance of the Three Kingdoms, znany dotąd głównie posiadaczom konsol, składa się ze strategii turowych, opowiadających historię chińskich dynastii. W odsłonie jedenastej, udostępnionej właśnie graczom pecetowym, podejmiemy się próby ocalenia dynastii Han, która władała terytorium Chin w II i III wieku naszej ery. Produkcję można znaleźć w ofertach serwisów e-dystrybucji – Trygames.com oraz Direct2Drive.com.

D3Publisher

Popularny wydawca D3Publisher zdecydował się na udostępnienie w ramach serwisu PlayStation Store swoich gier przeznaczonych dla konsoli PSP. Ci z Was, którzy nie mieli okazji przetestować takich tytułów, jak Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, Dead Head Fred, Practical IQ 1 i 2 (każda za 14,99 dolarów), Cube, Beta Bloc oraz Super Pocket Tennis (9,99 dolarów), będą mogli naprawić swoje błędy już niedługo. 18 września do sprzedaży trafią Cube oraz PQ: Challenge of the Warlords, 2 października Practical IQ 1, natomiast 16 października pozostałe z wymienionych wyżej tytułów.

Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

Z informacji podanych przez Square Enix wynika, że Final Fantasy Fables: Chocobo’s Dungeon ukaże się w Europie 31 października. Najnowsza propozycja znanego japońskiego producenta jest pozycją z gatunku jRPG. Powstała z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo Wii.

Singstar/EyeToy

Jeżeli nie macie jeszcze dość produkcji spod znaku Singstar oraz EyeToy, to z pewnością przypadnie Wam do gustu informacja, że firma Sony Computer Entertainment Europe wprowadzi na nasz rynek kolejne tytuły należące do tych serii. Będą nimi SingStar: Hottest Hits, SingStar: Boy Bands vs Girl Bands, EyeToy Play: Hero oraz EyeToy Play: PomPom Party. Gry zadebiutują na rynku pod koniec bieżącego roku.

Warriors Orochi 2

Warriors Orochi 2 powędrowało do tłoczni. Dzieło firmy KOEI zostanie wydane 23 września. Niedługo później trafi także na półki sklepowe w całej Europie. Mariaż Dynasty Warriors i Samurai Warriors przetestują właściciele konsoli Xbox 360 i PlayStation 2.

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Przesunięcie premiery Harry Potter and the Half-Blood Prince na okres wakacyjny przyszłego roku spowodowało, że koncern Electronic Arts musiał zweryfikować swoje przewidywania co do wysokości przychodu wypracowanego w roku fiskalnym 2008. Mianowicie, będzie on niższy od zakładanego o 120 milionów dolarów. Harry Potter i Książę Półkrwi zostanie wydany w wersjach na PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Wii, NDS, PSP oraz PC.

Bioshock

Bioshock w wersji na PlayStation 3 wymagać będzie instalacji części danych na dysk twardy konsoli. Ta część, to 5 GB. Proces potrwa około 10 minut.

Nikopol: Secrets of the Immortals

W sieci opublikowana została wersja demonstracyjna przygodówki Nikopol: Secrets of the Immortals. Wszyscy zainteresowani znajdą ją na łamach naszego serwisu.

Sword of the Stars: A Murder of Crows

Sword of the Stars: A Murder of Crows, drugi dodatek do popularnej strategii kosmicznej utrzymanej w konwencji 4X (Xplore, Xpand, Xploit i Xterminate), ukaże się w sprzedaży 9 października, a więc miesiąc później niż to do tej pory zapowiadano. Gracze zainteresowani dziełem Kerberos Productions mogą już składać zamówienia przedpremierowe.

Legends of Norrath

Legends of Norrath: Oathbound to sieciowa gra karciana typu CCG (collectible card game), bazująca na realiach popularnej serii gier MMORPG – Everquest. Już niedługo do sprzedaży trafi drugi, po Forsworn, dodatek, na które złoży się 280 nowych kart do gry.

Dead Space

Przedstawiciele studia EA Sports wierzą, że ich autorski silnik graficzny użyty do produkcji Dead Space (pierwotnie wykorzystany w developingu Godfather) stanie się produktem, z którego będą korzystać inni producenci gier. Konkurencja dla Unreal Engine 3?

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

F.E.A.R. 2: Project Origin

Metal Slug 7

Theatre of War 2: Africa 1943

Cities XL

Silent Hill: Homecoming

Princess Debut

Groovin' Blocks

Farmyard Party: Featuring the Olympigs

EyeToy: AntiGrav

EyeToy: Play 3

EyeToy: Play Astro Zoo

Pro Evolution Soccer 2009

Crysis: Warhead

The King of Fighters '98 Ultimate Match

Bioshock

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Gothic 4: Arcania

Star Wars: The Force Unleashed

Dead Space

gry