Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4PS2X360
Okładka The King of Fighters '98: Ultimate Match (PC)
OkładkaThe King of Fighters '98: Ultimate Match (PC)

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition

The King of Fighters '98: Ultimate Match

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki. Wybieramy pomiędzy 64 wojownikami, wśród których nie brakuje bohaterów takich gier jak "Fatal Fury" czy "Art of Fighting". Jedną z głównych nowości jest dodanie trybu Ultimate Match.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition Premiera

26cze2008

PS2

1lip2009

X360

16gru2014

PC

11sty2018

PS4

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition

BlazBlue: Cross Tag Battle

Samurai Shodown 2

Street Fighter V

The King of Fighters '98: Ultimate Match na platformę PC, X360 itd. jest reedycją klasycznej dwuwymiarowej bijatyki, która pierwotnie zadebiutowała na automatach oraz na konsoli Neo Geo. Remake oferuje szereg usprawnień, obejmujących zarówno wachlarz dostępnych postaci, jak i ilość trybów rozgrywki.

Produkcja ukazała się najpierw na konsolach PlayStation 2 i Xbox 360, a w 2014 roku trafiła na PC-ty w wersji The King of Fighters ’98: Ultimate Match – Final Edition. Wydanie to oferuje m.in. tryb Ultimate Mode, możliwość zabawy w multiplayerze online w potyczkach towarzyskich i rankingowych, a nawet oryginalne The King of Fighters '98 z konsoli Neo Geo.

Mechanika

Gracz może dokonywać wyboru pomiędzy 64 postaciami, co oznacza, że dodano dziewięciu nowych wojowników. Są to postaci znane z wcześniejszych edycji serii The King of Fighters, takie jak Kasumi Todoh, Mr. Big, Goenitz, Orochi Leona czy Wolfang Krauser. Dostępni wojownicy zaczerpnięci zostali z innych gier wydawanych przez SNK, takich jak Fatal Fury, Art of Fighting czy Orochi Saga. Warto też dodać, iż niektóre postaci obdarzono nowymi kombosami oraz zmienionymi atakami.

The King of Fighters '98: Ultimate Match cechuje się nieco usprawnionym modelem walki w stosunku do innych gier z tego gatunku. Do kolejnych starć przystępują mianowicie drużyny, a nie pojedynczy zawodnicy. W skład każdej ekipy wchodzi maksymalnie trzech wojowników. Gracz dysponuje pełną swobodą w doborze zawodnika, nad którym chciałby w danym momencie sprawować kontrolę.

Tryby gry

Istotną nowością jest dodanie tytułowego trybu Ultimate Match, stawiającego gracza przed większą dowolnością w wyborze technik walki. Oprócz tego można sprawdzić się między innymi w trybie fabularnym, pojedynczych starciach, stanąć w szranki z drużyną kontrolowaną przez innego gracza czy też potrenować.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The King of Fighters '98: Ultimate Match nie została znacznie usprawniona w porównaniu do pierwotnego wydania. Oczywiście deweloperzy wprowadzili obsługę wysokich rozdzielczości, ale to właściwie jedyna zmiana. Modele postaci, animacje czy areny pozostały praktycznie niezmienione.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition: 12+

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pemięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
X360
PC
PS4