Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2PCPS4X360
Okładka The King of Fighters '98: Ultimate Match (PS2)

The King of Fighters '98: Ultimate Match

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki. Wybieramy pomiędzy 64 wojownikami, wśród których nie brakuje bohaterów takich gier jak "Fatal Fury" czy "Art of Fighting". Jedną z głównych nowości jest dodanie trybu Ultimate Match.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka The King of Fighters '98: Ultimate Match (PS2)

producent: SNK Playmore

wydawca: SNK Playmore

data premiery gry:

26cze2008

PS2

1lip2009

X360

16gru2014

PC

11sty2018

PS4

The King of Fighters '98: Ultimate Match na platformę PC, X360 itd. jest reedycją klasycznej dwuwymiarowej bijatyki, która pierwotnie zadebiutowała na automatach oraz na konsoli Neo Geo. Remake oferuje szereg usprawnień, obejmujących zarówno wachlarz dostępnych postaci, jak i ilość trybów rozgrywki.

Produkcja ukazała się najpierw na konsolach PlayStation 2 i Xbox 360, a w 2014 roku trafiła na PC-ty w wersji The King of Fighters ’98: Ultimate Match – Final Edition. Wydanie to oferuje m.in. tryb Ultimate Mode, możliwość zabawy w multiplayerze online w potyczkach towarzyskich i rankingowych, a nawet oryginalne The King of Fighters '98 z konsoli Neo Geo.

Mechanika

Gracz może dokonywać wyboru pomiędzy 64 postaciami, co oznacza, że dodano dziewięciu nowych wojowników. Są to postaci znane z wcześniejszych edycji serii The King of Fighters, takie jak Kasumi Todoh, Mr. Big, Goenitz, Orochi Leona czy Wolfang Krauser. Dostępni wojownicy zaczerpnięci zostali z innych gier wydawanych przez SNK, takich jak Fatal Fury, Art of Fighting czy Orochi Saga. Warto też dodać, iż niektóre postaci obdarzono nowymi kombosami oraz zmienionymi atakami.

The King of Fighters '98: Ultimate Match cechuje się nieco usprawnionym modelem walki w stosunku do innych gier z tego gatunku. Do kolejnych starć przystępują mianowicie drużyny, a nie pojedynczy zawodnicy. W skład każdej ekipy wchodzi maksymalnie trzech wojowników. Gracz dysponuje pełną swobodą w doborze zawodnika, nad którym chciałby w danym momencie sprawować kontrolę.

Tryby gry

Istotną nowością jest dodanie tytułowego trybu Ultimate Match, stawiającego gracza przed większą dowolnością w wyborze technik walki. Oprócz tego można sprawdzić się między innymi w trybie fabularnym, pojedynczych starciach, stanąć w szranki z drużyną kontrolowaną przez innego gracza czy też potrenować.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The King of Fighters '98: Ultimate Match nie została znacznie usprawniona w porównaniu do pierwotnego wydania. Oczywiście deweloperzy wprowadzili obsługę wysokich rozdzielczości, ale to właściwie jedyna zmiana. Modele postaci, animacje czy areny pozostały praktycznie niezmienione.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do The King of Fighters '98: Ultimate Match

Wymagania wiekowe The King of Fighters '98: Ultimate Match

12+

Wymagania sprzętowe The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pemięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Generacja remake'ów

wiadomość22 sierpnia 2011

Remake remake pogania... ale to i tak jedne z najlepszych gier tej generacji!

PS2
X360
PC
PS4