Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 (PS2)
OkładkaFatal Fury: Battle Archives Volume 1 (PS2)

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 PS2

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 to składanka, w której skład wchodzą popularne bijatyki 2D, stworzone w latach 1991-1995 przez firmę SNK: Fatal Fury, Fatal Fury 2, Fatal Fury Special oraz Fatal Fury 3.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 Premiera PS2

7sierpnia2007

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fatal Fury: Battle Archives Volume 1

Marvel vs. Capcom 2

Street Fighter Alpha Anthology

Capcom Fighting Jam

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 to składanka, w której skład wchodzą popularne bijatyki 2D, stworzone w latach 1991-1995 przez firmę SNK: Fatal Fury, Fatal Fury 2, Fatal Fury Special oraz Fatal Fury 3. Wybieramy w nich jednego z kilkunastu wojowników i walczymy na wybranej arenie z przeciwnikiem. Każda postać ma oczywiście unikalne ciosy specjalne, charakterystyczne tylko dla niej.

Seria Fatal Fury popularna jest zwłaszcza w Japonii, bo w Europie i Stanach Zjednoczonych zawsze pozostawała w cieniu Street Fightera od Capcom. Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 to propozycja nie tylko dla największych fanów serii, ale i dla tych, którzy nigdy nie mieli z Fatal Fury do czynienia. SNK zebrało bowiem wszystkie najbardziej znaczące części swojej serii i upchnęło je w jedną „składankę”. Jest to tym cenniejsze dla kolekcjonerów, że wreszcie można zagrać we wszystkie odsłony Fatal Fury na jednej platformie. Dla przykładu, do momentu wydania FF: BA Vol. 1, trzecia część serii była praktycznie niedostępna – oprócz wersji na automaty do gier, ukazała się jedynie w bardzo ograniczonej ilości na PC-ty oraz konsole Neo Geo, które są obecnie niemal nieosiągalne w naszym kraju.

Tytuły wchodzące w skład Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 nie są już najmłodsze – w końcu pierwsza część ukazała się na japońskich automatach już w 1991 roku, natomiast trzecia (najnowsza z tego zbioru) – w 1995 roku. Oczywistym jest, że to nie grafika ma przyciągnąć do tych produkcji – raczej oryginalny system walki i nostalgiczne wspomnienia z czasów młodości.

Trzeba jeszcze wyjaśnić czym jest Fatal Fury Special, który oprócz trzech pełnoprawnych części znalazł się w tym zestawie. To pewnego rodzaju rozszerzenie do FF2, które ukazało się na automatach wkrótce po premierze „dwójki”. Zainteresowanie w Kraju Kwitnącej Wiśni było wtedy tak duże, że lekko rozbudowana wersja Fatal Fury 2 (właśnie z podtytułem Special) z kilkoma dodanymi postaciami również przyjęła się bardzo dobrze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fatal Fury: Battle Archives Volume 1

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fatal Fury: Battle Archives Volume 1 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB