Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2XBOX
Okładka Capcom Fighting Evolution (PS2)
OkładkaCapcom Fighting Evolution (PS2)

Capcom Fighting Jam

Capcom Fighting Evolution

Dwuwymiarowa bijatyka stworzona przez Capcom. Elementem odróżniającym tę pozycję od dziesiątek innych podobnych gier jest fakt, iż zawarto w niej dużą liczbę postaci pochodzących z kilku innych bijatyk wyżej wymienionego producenta.

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Capcom Fighting Jam Premiera

16lis2004

PS2

14cze2005

XBOX

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Capcom Fighting Jam

Tekken 4

Street Fighter Alpha Anthology

Guilty Gear X

"Capcom Fighting Jam" jest kolejną dwuwymiarową bijatyką stworzoną przez Capcom. Elementem odróżniającym tę pozycję od dziesiątek innych podobnych gier jest fakt, iż zawarto w niej dużą liczbę postaci pochodzących z kilku innych bijatyk wyżej wymienionego producenta.

"Capcom Fighting Jam" można uznać za kompilację kilku bardzo popularnych dwuwymiarowych bijatyk firmy Capcom. Postaci, które w niej odnajdziemy pochodzą z takich tytułów, jak: Street Fighter II, Darkstalkers, Street Fighter III, Red Earth oraz Street Fighter Alpha. Zadaniem gracza jest takie dobranie zawodników (spośród dwudziestu), by nie miał on żadnych problemów z pokonaniem przeciwnika. Uwagę warto zwrócić także na system w jakim odbywać się będzie walka. Pomysł ten został zaczerpnięty m.in. z serii Capcom vs. SNK, w której dokonywaliśmy wyboru pomiędzy techniką walki stworzoną przez firmę SNK, a tą wymyśloną przez Capcom. Walki odbywają się na zasadzie dwóch naszych wojowników przeciwko dwóm sterowanym przez konsolę. Taki system pozwala na rozgrywanie niezwykłych pojedynków obfitujących w szaleńcze kombosy i szybkie wymiany ciosów.

Dwuwymiarowa bijatyka nie może się obejść bez trybu wieloosobowego. Nie inaczej jest i w tym wypadku. Typowa opcja "Versus" pozwala dwóm graczom na rozegranie efektownego pojedynku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Capcom Fighting Jam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Capcom Fighting Jam Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX