Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2XBOX
Okładka The King of Fighters NeoWave (XBOX)

The King of Fighters NeoWave

The King of Fighters jest serią dwuwymiarowych bijatyk, rozwijaną od 1994 roku. The King of Fighters NeoWave to pierwsza odsłona, przeniesiona z salonowych automatów bezpośrednio wyłącznie na nowoczesne konsole - PlayStation 2 i Xboxa.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby

Okładka The King of Fighters NeoWave (XBOX)

data premiery gry:

18kwi2006

XBOX

13paź2006

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The King of Fighters jest serią dwuwymiarowych bijatyk, rozwijaną od 1994 roku. The King of Fighters NeoWave to pierwsza odsłona, przeniesiona z salonowych automatów bezpośrednio wyłącznie na nowoczesne konsole - PlayStation 2 i Xboxa - poprzednie części ukazywały się na również na platformie NeoGeo.

Rozgrywka przypomina tę z poprzedników, zachowując najważniejsze cechy - efektowność oraz dynamikę. Walki toczymy trójkami zawodników (jednocześnie walczymy pojedynczo, zaś reszta czeka), a tworzymy je, wybierając spośród imponującego zestawu 43 wojowników rozmieszczonych w dwunastu grupach. Poza tym autorzy umieścili w grze 7 postaci do odkrycia. The King of Fighters NeoWave posiada szereg trybów rozgrywki (Super Cancel, Guard Break, Max2), a wśród nich znajdujemy opcję rozgrywki wieloosobowej, dzięki której rozgrywamy pojedynki bądź turnieje z graczami z całego globu. Nowością jest wykorzystanie aż pięciu guzików (dotychczas cztery), które odpowiadają za: słabe i silne uderzenie, słabe i silne kopnięcie oraz - to właśnie nowa opcja - włączenie Heat Mode. Po jej aktywowaniu nasz gracz robi się czerwony i zaczyna tracić energię, ale za to zadaje dużo silniejsze ciosy.

Przeniesienie serii na nowoczesne konsole owocuje odświeżoną oprawą graficzną. Przede wszystkim zauważa się poprawione efekty świetlne i podwyższoną rozdzielczość. Wiele uwagi poświęcili autorzy postaciom, każdą z nich rysując od podstaw i poprawiając jakość oraz płynność ich animacji. Niemniej, pomimo wszystkich zmian, gra zachowuje klimat i styl poprzedników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do The King of Fighters NeoWave

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters NeoWave

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The King of Fighters NeoWave

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Powstanie film na podstawie serii gier King of Fighters

wiadomość29 maja 2007

Na podstawie cyklu bijatyk King of Fighters, liczącego sobie już trzynaście jeden lat, została m.in. przygotowana seria anime, emitowana w latach 2006-2007. Obecnie azjatycka wytwórnia filmowa Double Edge Entertainment oświadczyła, że nabyła prawa do stworzenia ekranizacji gry spod znaku King Of Fighters.

Popularny cykl The King of Fighters pojawi się po raz pierwszy na platformie Nintendo DS

wiadomość25 kwietnia 2006

Najświeższa część słynnej serii The King of Fighters oznaczona została symbolem 2006 i zadebiutuje w krajach zachodnich w ciągu kilku najbliższych miesięcy (japońska premiera już za trzy dni). Jednak developerzy owego tytułu nie myślą wyłącznie o platformie PlayStation 2, której zadedykowali nowe dzieło, ponieważ w ich planach pojawiła się właśnie również kieszonkowa konsola DS.

PS2
XBOX