Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Metal Slug 7 (NDS)
OkładkaMetal Slug 7 (NDS)

Metal Slug 7 NDS

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych strzelanin. Wcieramy się w postać dzielnego komandosa, likwidując napotykanych przeciwników. Zasiadamy też za sterami opancerzonych maszyn, między innymi czołgów.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Slug 7 Premiera NDS

18listopada2008

producent: SNK Playmore wydawca: UTV Ignition Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Metal Slug 7 jest kolejną odsłoną cieszącej się ogromną popularnością i wydawanej od wielu lat serii dwuwymiarowych strzelanin. Tym razem mamy do czynienia z produktem opracowanym wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. Gra wykorzystuje więc unikatowe możliwości tego handhelda (m.in. wyświetlanie informacji na każdym z dwóch dostępnych ekranów). Przebieg właściwej rozgrywki jest jednak bardzo zbliżony. Przejmując kontrolę nad dzielnym bohaterem, zajmujemy się masową eksterminacją pojawiających się na ekranie przeciwników, wykorzystując do tego celu bogaty arsenał środków zagłady.

Zabawę przeważnie rozpoczynamy w typowy dla gier z tego cyklu sposób. Używając spadochronu lądujemy w samym środku opanowanego przez wroga terytorium, przystępując do walk właściwie bez żadnych zbędnych przestojów. Zazwyczaj przemieszczamy się tylko w jedną stronę. Sterowana postać potrafi nie tylko strzelać, ale i również wykonywać skoki. Są one niezbędne do unikania lecących w naszą stronę pocisków oraz przedostawania się na wyżej położone półki, które mogą okazać się jedyną ścieżką prowadzącą do celu lub zawierać cenne bonusy. Oprócz standardowych żołnierzy walczymy też między innymi z pojazdami opancerzonymi oraz wyjątkowo potężnymi bossami. Sterowana postać używa przede wszystkim karabinów maszynowych i wyrzutni rakiet, choć przewidziano też możliwość wykonywania ataków nożem. Przydatne są również granaty, szczególnie wtedy, gdy chce się pozbawić życia większą grupę wrogów.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach tej serii, niekiedy sami zasiadamy za sterami różnorakich maszyn. Mogą to być między innymi świetnie opancerzone czołgi. Z ciekawych opcji warto tu też wspomnieć o ustalaniu położenia wieżyczki oraz katapultowaniu się z pędzącego w stronę wrogów wehikułu, tak aby nie stracić cennych punktów życia. Oprawa wizualna prezentuje zbliżony poziom wykonania do poprzednich tytułów z tej serii. Jeden z ekraników konsoli DS pokazuje mapę, a drugi właściwą akcję.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metal Slug 7

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.