Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Commando: Steel Disaster (NDS)
OkładkaCommando: Steel Disaster (NDS)

Commando: Steel Disaster NDS

Commando: Steel Disaster to ciekawy klon klasycznej strzelaniny pt. Metal Slug. Wcielamy się w śmiałka o imieniu Storm, niszczącego wszystko na swojej drodze.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commando: Steel Disaster Premiera NDS

30maja2008

producent: Mana Computer Software wydawca: Lexicon Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Commando: Steel Disaster

Castlevania: Dawn of Sorrow

Contra 4

Metal Slug 7

Commando: Steel Disaster to ciekawy klon klasycznej strzelaniny pt. Metal Slug, przeznaczony na handhelda firmy Nintendo. Wcielamy się w śmiałka o imieniu Storm, który musi położyć kres niecnym poczynaniom organizacji o nazwie Rattlesnake.

Bohater przemierza kolejne poziomy i eksterminuje 20 rodzajów oponentów za pomocą 10 typów broni. Każda śmiercionośna zabawka ma określoną siłę i sposób ataku, a niektóre z nich mogą być pomocne w odkrywaniu sekretnych przedmiotów. Gra zawiera 5 rozbudowanych misji, wypełnionych po brzegi przeciwnikami. Do tego dochodzą jeszcze bardzo skrzętnie ukryte 2 poziomy dodatkowe. Wszystkie etapy zakończone są emocjonującymi walkami z wyjątkowo potężnymi bossami. Zaimplementowano też kilka rodzajów pojazdów, z których korzystać możemy i my, i przeciwnicy. Dodatkiem są przyjemne mini-gry, obsługiwane przez panel dotykowy.

Standardowo na dolnym ekranie konsoli DS ukazywana jest akcja. Na górnym zaś przedstawiono mapę terenu, po którym się poruszamy z zaznaczonym miejscem naszego aktualnego pobytu. Oprawa graficzna przypomina tę znaną z Metal Slug. Jest dwuwymiarowa, kolorowa, w specyficznym komiksowym stylu i z płynną animacją. Dodatkowo mamy tu teren podlegający destrukcji i dynamiczne zmiany warunków pogodowych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Commando: Steel Disaster: 12+