Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nikopol: Secrets of the Immortals (PC)

Nikopol: Carnival of Immortal PC

Nikopol: Secrets of the Immortals

Nikopol: Carnival of Immortal to gra przygodowa w konwencji point & click, zrealizowana w całości przez studio White Birds Productions. Autorom projektu przewodził belgijski rysownik Benoit Sokal, odpowiedzialny za obie części Syberii oraz Paradise.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | komiksy

PC Windows
Okładka Nikopol: Secrets of the Immortals (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nikopol: Secrets of the Immortals to gra przygodowa w konwencji point & click, zrealizowana przez studio White Birds Productions. Projektowi przewodniczył belgijski rysownik Benoit Sokal, odpowiedzialny za obie części Syberii oraz Paradise. Omawiany tytuł luźno bazuje na pierwszej części komiksu Trylogii Nikopola, autorstwa Enki Bilala.

Akcja gry przenosi nas do roku 2023, do rządzonego przez faszystowskiego dyktatora Paryża. Postacią, w jaką przychodzi nam się wcielić, jest Alcide Nikopol - młodzian, który dowiaduje się, że jego ojciec, od trzydziestu lat pozostający w stanie hibernacji, w rzeczywistości od niedawna znajduje się w metropolii. Nasz podopieczny postanawia odnaleźć swego rodzica. W tym celu rozpoczyna interesującą wędrówkę po rozmaitych lokacjach, umiejscowionych w futurystycznie zaaranżowanej stolicy Francji. Bohater szybko odkrywa, że losem jego ojca interesują się także niezwykli goście z tajemniczej piramidy, która w ostatnich dniach zawisła nad kosmicznym portem. Jej mieszkańcami okazują się być starożytni egipscy bogowie, o nie do końca jasnych zamiarach.

Pozycja przygodowa od Benoita Sokala oferuje nam rozgrywkę prowadzoną z perspektywy pierwszej osoby. Terenem działań są dopracowane, prerenderowane lokacje, utrzymane w klimatach science fiction. W czasie zabawy dane jest nam sprawdzać zaawansowane rozwiązania interfejsu, inspirowane innym dziełem słynnego Belga, Amerzone. Oprócz standardowych operacji na przedmiotach, autorzy przygotowali także szereg innych wyzwań, z jakimi musi sobie poradzić gracz. Kilka z nich dotyczy m.in. sytuacji kiedy to należy podjąć słuszne decyzje w ściśle określonym czasie, najczęściej uciekając przed nadchodzących zagrożeniem. Mając jednak na uwadze przygodowy charakter rozgrywki, w razie niepowodzenia zostajemy automatycznie cofnięci do miejsca, w którym zaczęło się zadanie.

Graficzną warstwę przygodówki zrealizowano tak, aby w jak największym stopniu przypominała widoki znane z prac Enkiego Bilala. Produkt wzbogacono ponadto o specjalne efekty świetlne, dymy i refleksy na powierzchniach przedmiotów oraz animacje elementów otoczenia (ruchome drzwi, okna itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Nikopol: Carnival of Immortal

Klasyfikacja PEGI Nikopol: Carnival of Immortal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Nikopol: Carnival of Immortal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Nikopol: Carnival of Immortal - recenzja gry
Nikopol: Carnival of Immortal - recenzja gry

Recenzja 16 października 2008, 13:10

Machnąwszy już ręką na owych nieobecnych dyskutantów, nie mogę wybaczyć stosunkowo ograniczonej liczby przedmiotów, na które można co najwyżej rzucić okiem. Przecież to właśnie dzięki nim powinniśmy zbierać informacje o otaczającym nas świecie. Jestem święcie przekonany, że sporo osób sięgających po Nikopola, poczuje się ździebko zagubione na starcie, bo wygląda to trochę tak, jakby gra była przygotowana dla graczy zaznajomionych z dorobkiem Enki Bilala. Z drugiej strony, na pochwały zasługuje celowa dezinformacja fabularna. Początkowe interpretacje czasami okazują się błędne, stykamy się z nieoczekiwanym rozwojem wypadków, a niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi nawet po obejrzeniu kończącej grę sekwencji filmowej.