Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nikopol: Secrets of the Immortals (PC)
OkładkaNikopol: Secrets of the Immortals (PC)

Nikopol: Carnival of Immortal PC

Nikopol: Secrets of the Immortals

Nikopol: Carnival of Immortal to gra przygodowa w konwencji point & click, zrealizowana w całości przez studio White Birds Productions. Autorom projektu przewodził belgijski rysownik Benoit Sokal, odpowiedzialny za obie części Syberii oraz Paradise.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | komiksy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nikopol: Carnival of Immortal Premiera PC

10września2008

producent: White Birds Productions wydawca: Got Game Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nikopol: Carnival of Immortal

Syberia

Sinking Island

Amerzone: Testament Odkrywcy

Nikopol: Secrets of the Immortals to gra przygodowa w konwencji point & click, zrealizowana przez studio White Birds Productions. Projektowi przewodniczył belgijski rysownik Benoit Sokal, odpowiedzialny za obie części Syberii oraz Paradise. Omawiany tytuł luźno bazuje na pierwszej części komiksu Trylogii Nikopola, autorstwa Enki Bilala.

Akcja gry przenosi nas do roku 2023, do rządzonego przez faszystowskiego dyktatora Paryża. Postacią, w jaką przychodzi nam się wcielić, jest Alcide Nikopol - młodzian, który dowiaduje się, że jego ojciec, od trzydziestu lat pozostający w stanie hibernacji, w rzeczywistości od niedawna znajduje się w metropolii. Nasz podopieczny postanawia odnaleźć swego rodzica. W tym celu rozpoczyna interesującą wędrówkę po rozmaitych lokacjach, umiejscowionych w futurystycznie zaaranżowanej stolicy Francji. Bohater szybko odkrywa, że losem jego ojca interesują się także niezwykli goście z tajemniczej piramidy, która w ostatnich dniach zawisła nad kosmicznym portem. Jej mieszkańcami okazują się być starożytni egipscy bogowie, o nie do końca jasnych zamiarach.

Pozycja przygodowa od Benoita Sokala oferuje nam rozgrywkę prowadzoną z perspektywy pierwszej osoby. Terenem działań są dopracowane, prerenderowane lokacje, utrzymane w klimatach science fiction. W czasie zabawy dane jest nam sprawdzać zaawansowane rozwiązania interfejsu, inspirowane innym dziełem słynnego Belga, Amerzone. Oprócz standardowych operacji na przedmiotach, autorzy przygotowali także szereg innych wyzwań, z jakimi musi sobie poradzić gracz. Kilka z nich dotyczy m.in. sytuacji kiedy to należy podjąć słuszne decyzje w ściśle określonym czasie, najczęściej uciekając przed nadchodzących zagrożeniem. Mając jednak na uwadze przygodowy charakter rozgrywki, w razie niepowodzenia zostajemy automatycznie cofnięci do miejsca, w którym zaczęło się zadanie.

Graficzną warstwę przygodówki zrealizowano tak, aby w jak największym stopniu przypominała widoki znane z prac Enkiego Bilala. Produkt wzbogacono ponadto o specjalne efekty świetlne, dymy i refleksy na powierzchniach przedmiotów oraz animacje elementów otoczenia (ruchome drzwi, okna itp.).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Nikopol: Carnival of Immortal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Nikopol: Carnival of Immortal Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista