Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPS1PCiOS
Okładka Amerzone: The Explorer's Legacy (AND)
OkładkaAmerzone: The Explorer's Legacy (AND)

Amerzone: The Explorer's Legacy

Amerzone: Testament Odkrywcy

Przygodówka, w której przenosimy się do tytułowej krainy Amerzone. Produkcja przypomina klasycznego Mysta – przemierzamy w niej kolejne statyczne lokacje, szukamy przedmiotów i rozwiązujemy zagadki. W ten sposób ratujemy mistyczny świat od zagłady.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne

Amerzone: The Explorer's Legacy Premiera

20paź1999

PC

13gru1999

PS1

28wrz2012

iOS

29sty2014

AND

Gry podobne do Amerzone: The Explorer's Legacy

Syberia

Syberia II

Tormentum: Dark Sorrow

Amerzone jest grą przygodową na platformę PC, iOS itd. przygotowaną przez firmę Microids i zarazem pierwszym dziełem rozrywki elektronicznej, przy którym jako główny projektant pracował Benoit Sokal – znany belgijski twórca komiksów oraz popularnej przygodowej serii point-and-click Syberia, wydanej zarówno na komputery osobiste, jak i konsole.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać młodego reportera, który przybywa na starą latarnię morską, aby spotkać się z będącym u kresu życia podróżnikiem imieniem Alexander. Ten opowiada mu historię najbardziej niezwykłej przygody swojego życia, w której na tajemniczym kontynencie Amerzone odkrył istnienie białego ptaka, który rodzi się i umiera w locie – nigdy nie lądując. Chcąc udowodnić światu istnienie tego niezwykłego okazu, Alexander kradnie jego jajo, lecz po powrocie nikt nie daje wiary w jego opowieści. Urzeczony niezwykłą historią dziennikarz postanawia wyruszyć śladem podróżnika i potwierdzić niesamowite opowieści staruszka.

Mechanika

Amerzone jest grą przygodową, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Świat Amerzone eksplorujemy poprzez przemieszczanie się po zaprojektowanych przez twórców węzłach, umożliwiających rozglądanie się z możliwością płynnego obrotu o trzysta sześćdziesiąt stopni. Nasze zadanie polega na rozwiązywaniu licznych łamigłówek i problemów natury środowiskowej, używanie przedmiotów na dostępnych obiektach oraz zapoznawanie się z florą i fauną tajemniczego lądu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Amerzone: The Explorer's Legacy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Amerzone: Testament Odkrywcy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 8 MB (Riva 128 lub lepsza)
  • Windows 95/98/Me/2000
PC
iOS
AND
PS1