Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1iOSAND
Okładka Amerzone: The Explorer's Legacy (PC)

Amerzone: Testament Odkrywcy

Amerzone: The Explorer's Legacy

Przygodówka, w której przenosimy się do tytułowej krainy Amerzone. Produkcja przypomina klasycznego Mysta – przemierzamy w niej kolejne statyczne lokacje, szukamy przedmiotów i rozwiązujemy zagadki. W ten sposób ratujemy mistyczny świat od zagłady.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne

Okładka Amerzone: The Explorer's Legacy (PC)

producent: Casterman

wydawca PL: CODA

data premiery gry:

20paź1999

PC

13gru1999

PS1

28wrz2012

iOS

29sty2014

AND

Amerzone jest grą przygodową na platformę PC, iOS itd. przygotowaną przez firmę Microids i zarazem pierwszym dziełem rozrywki elektronicznej, przy którym jako główny projektant pracował Benoit Sokal – znany belgijski twórca komiksów oraz popularnej przygodowej serii point-and-click Syberia, wydanej zarówno na komputery osobiste, jak i konsole.

Fabuła

W grze wcielamy się w postać młodego reportera, który przybywa na starą latarnię morską, aby spotkać się z będącym u kresu życia podróżnikiem imieniem Alexander. Ten opowiada mu historię najbardziej niezwykłej przygody swojego życia, w której na tajemniczym kontynencie Amerzone odkrył istnienie białego ptaka, który rodzi się i umiera w locie – nigdy nie lądując. Chcąc udowodnić światu istnienie tego niezwykłego okazu, Alexander kradnie jego jajo, lecz po powrocie nikt nie daje wiary w jego opowieści. Urzeczony niezwykłą historią dziennikarz postanawia wyruszyć śladem podróżnika i potwierdzić niesamowite opowieści staruszka.

Mechanika

Amerzone jest grą przygodową, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Świat Amerzone eksplorujemy poprzez przemieszczanie się po zaprojektowanych przez twórców węzłach, umożliwiających rozglądanie się z możliwością płynnego obrotu o trzysta sześćdziesiąt stopni. Nasze zadanie polega na rozwiązywaniu licznych łamigłówek i problemów natury środowiskowej, używanie przedmiotów na dostępnych obiektach oraz zapoznawanie się z florą i fauną tajemniczego lądu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Amerzone: Testament Odkrywcy

Wymagania wiekowe Amerzone: The Explorer's Legacy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Amerzone: Testament Odkrywcy

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 233 MHz, 64 MB RAM, karta grafiki 8 MB (Riva 128 lub lepsza), Windows 95/98/Me/2000
Amerzone: Testament Odkrywcy - recenzja gry
Amerzone: Testament Odkrywcy - recenzja gry

Recenzja 18 kwietnia 2001, 17:39

Parę słów napiszę teraz o tym, jak toczy się tu rozgrywka. Na otaczający nas świat patrzymy oczami naszego bohatera, a poruszamy się tylko w kierunkach przewidzianych przez autorów. Kiedy mamy możliwość wykonania jakiejś czynności, czy to przejścia dalej, czy też użycia jakiegoś przedmiotu, wówczas zmienia się kursor. Klikamy myszką i już jesteśmy w następnej lokacji lub widzimy efekty wykonanej przez nas czynności.

PC
iOS
AND
PS1