Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2008, 10:05

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: czekamy na Rock Band 2, kupujemy wcześniej Dead Space, przyglądamy się rozmowom biznesowym firmy Tecmo, przeżywamy europejski szturm Square Enix i zapoznajemy się z zestawem Europa Universalis III. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: czekamy na Rock Band 2, kupujemy wcześniej Dead Space, przyglądamy się rozmowom biznesowym firmy Tecmo, przeżywamy europejski szturm Square Enix i zapoznajemy się z zestawem Europa Universalis III. Zapraszamy do lektury.

Rock Band 2

Studio Harmonix wprowadziło do oferty Xbox Live Marketplace zestaw narzędzi umożliwiających wyeksportowanie z pierwszej części Rock Band 55 podstawowych utworów tak, aby możliwe było dołączenie ich do ścieżki dźwiękowej drugiej odsłony cyklu. Narzędzie można nabyć za równowartość 400 punktów. Dzięki niemu przyszli posiadacze Rock Band 2 będą mogli zabawić się przy ponad 350 utworach. Do końca bieżącego roku liczba ta powinna urosnąć do 500 kawałków. Amerykańska premiera RB 2 odbędzie się 14 września. Data debiutu europejskiego nie jest jeszcze znana.

Dead Space

Producenci gry o tytule Dead Space w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, firma EA Games, poinformowali, że zostanie ona wydana tydzień wcześniej niż do tej pory sądziliśmy. Do premiery dojdzie zatem 14 października. Edycja pecetowa zadebiutuje na rynku 20 października. W jej przypadku nic nie uległo zmianie.

X-COM

W ofercie Steam zadebiutowały kolejne gry. Tym razem są to pozycje wchodzące w skład popularnego cyklu X-COM. Apocalypse, Enforcer, Interceptor, Terror From the Deep oraz UFO Defence – tak prezentuje się cały zestaw. Gracze mogą nabyć poszczególne odsłony osobno (4,99 dolary za każdą) bądź też w paczce, która kosztuje 14,99 dolarów. Do 11 września włącznie na cykl X-COM obowiązywać będzie 10% rabat.

Tecmo

Zamieszania wokół japońskiej firmy Tecmo ciąg dalszy. Okazuje się, wydawca cyklu Ninja Gaiden odrzucił ofertę „przyjacielskiego” przejęcia przez koncern Square Enix. Poinformował jednocześnie o rozpoczęciu rozmów, których efektem ma być połączenie Tecmo z firmą Koei. Najbardziej popularnymi markami obu przedsiębiorstw są Dead Or Alive, Ninja Gaiden oraz Dynasty Warriors.

Pure

Demonstracja Pure zadebiutowała wczoraj w ofercie serwisów Xbox Live i PlayStation Network. Dzieło Black Rock Studio powinno przypaść do gustu wszystkim fanom ekstremalnych szaleństw. Debiut pełnej wersji nastąpi w październiku.

Nikopol: Secrets of the Immortals

Wydawca Got Game Entertainment oświadczył, że pecetowa gra przygodowa o tytule Nikopol: Secrets of the Immortals trafiła do tłoczni i już 20 września zadebiutuje na półkach sklepowych niemal całego świata. Historia osadzona w futurystycznym Paryżu opowie nam historię pewnego młodego człowieka, Nikopola, poszukującego swego ojca. Autorem gry jest Benoit Sokal oraz jego zespół White Birds Productions.

PSP

W październiku na europejskim rynku elektronicznej rozrywki zadebiutują dwa zestawy gier dostępnych do tej pory jedynie za pośrednictwem Internetu. Posiadacze PSP otrzymają możliwość nabycia zestawu Puzzle Pack (Lemmings, Go! Sudoku, Go! Puzzle) oraz Power Pack (flOw, Beats, Syphon Filter: Combat Ops). Paczki zostaną wydane oczywiście na płycie UMD. W 2009 roku możemy spodziewać się kolejnych publikacji tego typu.

Final Fantasy IV

Square Enix szturmuje Europę. Jeszcze dzisiaj zorganizowana zostanie premiera remake’u czwartej części cyklu Final Fantasy. Produkcja przygotowana z myślą o konsoli Nintendo DS przypadnie do gustu wszystkim fanom japońskiej odmiany gier fabularnych.

Infinite Undiscovery

O europejskim szturmie Square Enix świadczy także dzisiejszy debiut kolejnej jRPG przygotowanej przez japoński koncern. Jest nią Infinite Undiscovery, która nawiedzi konsolę Xbox 360. Ucieszy to z pewnością tych graczy, którzy narzekają na małą liczbę tego typu produkcji na platformie Microsoftu. Gra zebrała do tej pory przyzwoite oceny (72% według serwisu GameRankings.com).

Slitherine Strategies

Gry komputerowe będą uczyć Was historii także w 2009 roku. Firma Slitherine Strategies zdecydowała się bowiem na rozszerzenie swojej współpracy z A&E Television Networks. Efektem tych działań będzie wyprodukowanie kolejnych historycznych produkcji w stylu The History Channel. Nowa marka – Military History – zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale 2009 roku. Poszczególne tytuły będą oczywiście strategiami czasu rzeczywistego oraz strategiami turowymi. Cykl Military History powstaje z myślą o posiadaczach konsol przenośnych.

Europa Universalis III

Paradox Interactive doskonale zdaje sobie sprawę z liczby fanów cyklu Europa Universalis. Właśnie dla nich przygotowuje kompilację Europa Universalic III: Complete, w skład której wejdzie podstawowa wersja gry i do tej pory jedynie ściągalne dodatki – In Nomine oraz Napoleon’s Ambition. Europejska premiera zestawu nastąpi w przyszłym miesiącu.

American McGee’s Grimm

W ramach oferty serwisu e-dystrybucji GameTap zadebiutował już szósty, spośród 24, epizod American McGee's Grimm – gry czerpiącej garściami z baśni braci Grimm. Tytuł najnowszego odcinka to Godfather Death. Wszyscy zainteresowani znajdą opublikowane do tej pory epizody na łamach wymienionego wyżej serwisu.

Fallout 3

Fallout 3 w wersji na konsolę PlayStation 3 nie będzie wspierać systemu Trofeów. Na implementację mechanizmu zabrakło podobno czasu. Niemniej twórcy z firmy Bethesda nie zapomną o tej funkcji i dodadzą ją w przyszłości. Premiera Fallout 3 odbędzie się w październiku.

PSP

Jeszcze niedawno informowano nas, że nowa wersja PSP – PSP-3000 – z racji jaśniejszego ekranu oraz lepiej funkcjonującego napędu UMD będzie się odznaczać krótszym okresem działania baterii. Wczoraj wiadomość ta została jednak sprostowana. Dokonał tego John Koller z amerykańskiego oddziału SCE. Twierdzi on, że żadnych różnic pod kątem funkcjonowania baterii nie uświadczymy. I komu tu wierzyć?

Age of Conan: Hyborian Adventures

W ramach oferty Steam zadebiutowało Age of Conan: Hyborian Adventures. Do 11 sierpnia MMORPG autorstwa koncernu SCi/Eidos będzie można zakupić za cenę o 10% niższą od standardowej (czyli za równowartość 53,99 dolarów).

GTA IV

Ostatnia wiadomość dzisiejszego dnia dotyczy dodatków do Grand Theft Auto IV. Mianowicie, źródła zbliżone do Rockstar North poinformowały serwisu Eurogamer, że ich debiut nastąpi jeszcze w listopadzie bieżącego roku. Dla wszystkich niewyspanych – informacja ta jest plotką.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

SAS: Secure Tomorrow

Sacred 2: Fallen Angel

Sacred 2: Fallen Angel PC

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

FIFA 09 - Adidas Live Season

Spectrobes: Beyond the Portals - kulisy

Battlefield Heroes

Memento Mori - GC 2008

Aion: The Tower of Eternity - klasy postaci

Spore Creatures

The Hunt

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

gry