Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWii
Okładka Groovin' Blocks (Wii)
OkładkaGroovin' Blocks (Wii)

Groovin' Blocks Wii

Gra zręcznościowo-muzyczna, pod wieloma względami nawiązująca do zasad klasycznego "Tetrisa". Zajmujemy się usuwaniem z planszy różnokolorowych klocków, wykonując wszystkie akcje w rytm muzyki.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Groovin' Blocks Premiera Wii

8września2008

producent: Empty Clip Studios wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Groovin’ Blocks to gra zręcznościowo-muzyczna, pod wieloma względami nawiązująca do zasad klasycznego Tetrisa. Produkt ten jest debiutanckim dziełem firmy Empty Clip Studios. Groovin’ Blocks opracowano z myślą o klientach serwisu WiiWare, a pobranie gry wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 800 Wii Points.

Zmagania prowadzone są na planszy, na którą spadają różnokolorowe klocki. Zadanie gracza polega na łączeniu ze sobą kilku obiektów tego samego koloru celem usuwania ich z pola do gry. Główna zmiana polega na tym, że czynności te warto wykonywać w rytm muzyki, dzięki czemu można przyczynić się do powiększenia wyniku punktowego, a nawet zwiększenia mnożnika.

Zabawa może toczyć się na trzech różnych poziomach trudności, począwszy od zarezerwowanego dla „niedzielnych graczy” Casuala, a skończywszy na stworzonym dla wyjadaczach gatunku trybie Hard. Pewnym ułatwieniem są power-upy, które pojawiają się w piętnastu różnych odmianach. Używanie ich może zaowocować spowolnieniem upływu czasu czy usunięciem z planszy niepożądanych klocków.

Główny tryb Groovin’ Blocks ma do zaoferowania 27 poziomów. W zależności od dokonanego wyboru, bawić można się w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza. Multiplayer oferuje zarówno tryby oparte na współzawodnictwie, jak i kooperację, gdzie gracze wspólnymi siłami dążą do oczyszczenia planszy z klocków.

Oprawa wizualna gry jest bardzo uproszczona, choć usuwaniu obiektów z planszy towarzyszą dodatkowe efekty. Grafika Groovin’ Blocks utrzymana została w stonowanej, ciemnej kolorystyce.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Groovin' Blocks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.