Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon (Wii)

Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon Wii

Gra z gatunku jRPG, w której duży nacisk położono na ukazanie tytułowych Chocobo, czyli obdarzonych magicznymi mocami przerośniętych ptaków. Eksplorujemy świat gry, rozwiązujemy questy i pokonujemy potwory.

RPG | widok izometryczny | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon (Wii)

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

8lipca2008

21listopada2008

pudełko PL

Chocobo's Mystery Dungeon jest japońską grą role-playing, będącą jednym ze spin-offów cieszącej się ogromną popularnością sagi Final Fantasy. Zgodnie z tym co może sugerować jej tytuł, tym razem w centrum zainteresowania znajdują się doskonale znane fanom serii nieco przerośnięte i obdarzone magicznymi mocami ptaki. Nie jest to też jedyna gra z ich udziałem. Na konsolę Nintendo DS wydano bowiem Final Fantasy Fables: Chocobo Tales.

Mystery Dungeon oferuje zbliżone założenia rozgrywki do tytułów z serii Final Fantasy, będąc przede wszystkim RPG-iem, a nie grą akcji czy przygodówką. W trakcie zabawy wcielamy się w postać tytułowego Chocobo. Naszym zadaniem jest powstrzymanie pewnej mrocznej mocy. Jest ona bowiem odpowiedzialna za wykradanie wspomnień oraz tożsamości zamieszkujących baśniową krainę postaci. Jak na japońskiego RPG-a przystało, możemy liczyć na zaskakujące zwroty akcji oraz ciekawie zaprojektowanych bohaterów.

W trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim eksploracją świata gry, rozwiązywaniem questów oraz staczaniem walk z potworami. Sterowana przez nas postać może reprezentować jedną z dziesięciu dostępnych profesji, wcielając się w rycerza czy czarodzieja. Poszczególne klasy postaci różnią się między sobą między innymi przydzielanymi umiejętnościami czy wartościami głównych współczynników. Same walki są dość dynamicznie. Wybierając odpowiednie akcje sprawiamy, iż członkowie drużyny atakują wrogów, czy używają określonych czarów. Spotykamy zarówno standardowe potwory, jak i zdecydowanie silniejszych bossów (np. ogromnego feniksa).

Równolegle możemy zająć się wykonywaniem kilku innych czynności. Po świecie Mystery Dungeon rozrzucono magiczne karty. Zbieranie ich uaktywni opcję wzięcia udziału w prostej grze karcianej. Możemy się tu zmierzyć z komputerowym przeciwnikiem lub innym graczem. Nie zabrakło także bardziej standardowych mini-gier, dzięki którym wykorzystujemy sensory ruchu, w które wyposażony został kontroler konsoli Wii. Akcję przeważnie obserwujemy w rzucie izometrycznym, oglądając zabawnie wykonane postaci oraz odwiedzajac zróżnicowane lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Gry podobne do Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.