Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Harvest Moon Heroes (Wii)
OkładkaHarvest Moon Heroes (Wii)

Harvest Moon Heroes Wii

Harvest Moon Heroes to kolejna (a pierwsza na Wii) część „symulatora rolnika”, jak zwykło określać się serię tworzoną przez Marvelous Interactive.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon Heroes Premiera Wii

4listopada2007

producent: Marvelous Interactive wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Harvest Moon Heroes to kolejna (a pierwsza na Wii) część „symulatora rolnika”, jak zwykło określać się serię tworzoną przez Marvelous Interactive. Wcielamy się w niej w początkującego farmera (do wyboru: chłopiec lub dziewczynka) i dostajemy swój kawałek ziemi, który trzeba zagospodarować.

Twórcy przez wiele lat istnienia serii Harvest Moon zaskakiwali nas patentami, z których najlepsze zostały umieszczone także w Heroes. Kupujemy więc nasionka, które następnie trzeba posadzić, podlewamy je codziennie, opiekujemy się zwierzętami (np. trzeba doić krowy, które dają mleko), i po jakimś czasie sprzedajemy wyhodowane rośliny. Wszystko po to, aby zarobić nieco pieniędzy, za które możemy potem kupić więcej nasion czy też nowe gatunki zwierząt.

Im dłużej gramy, tym nasza postać nabiera coraz więcej doświadczenia. O ile na początku jest w stanie podlewać nasiona pojedynczo, z czasem zyskuje możliwość podlewania kilku naraz. Nasze gospodarstwo domowe rozrasta się, dokupujemy nowe zwierzęta i narzędzia. Można też przejść się po wiosce, w której zamieszkujemy – warto, bo mieszkańcy często służą pomocą. Możemy dostać od nich dodatkowe nasionka, przyrządy, a także sprzedać im swoje rzeczy. Jest nawet możliwość wzięcia ślubu z wybranką/wybrankiem (w zależności od płci postaci, którą wybieramy na początku) i posiadania dzieci, które z czasem będą pomocne w naszym gospodarstwie.

Harvest Moon Heroes wygląda bardzo podobnie do wcześniejszych wersji na PS2 (grafika została tylko minimalnie usprawniona), ale głównym dodatkiem jest nowe sterowanie. Poprzez machanie wii-mote’em można na przykład ogolić owcę albo złowić rybę, które to czynności stały się teraz dużo bardziej intuicyjne. Mimo wszystko twórcy udostępnili również klasyczny model sterowania, więc to od nas zależy, na który z nich się zdecydujemy. Nowością jest też kilka nowych gatunków zwierząt (np. miś panda), roślin oraz narzędzi. Całość jednak prezentuje się bardzo podobnie do poprzednich części Harvest Moon.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Harvest Moon Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.