Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka Princess Debut (NDS)
OkładkaPrincess Debut (NDS)

Princess Debut NDS

Oryginalne połączenie przygodówki, gry muzycznej i symulatora randkowego. Wciel się w postać księżniczki, której pozostało 30 dni, by wybrać partnera na wielki bal i zostać mistrzynią tańca.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Princess Debut Premiera NDS

30września2008

producent: Natsume Inc. wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chyba każda dziewczynka marzyła kiedyś, by choć na chwilę zostać księżniczką. Deweloperzy z firmy Natsume postanowili dać taką okazję użytkowniczkom konsoli Nintendo DS. Gra Princess Debut nie jest jednak typową produkcją z gatunku „otogame”, w którym zabawa koncentruje się na nawiązaniu romantycznych relacji z wirtualnymi postaciami. Oprócz umiejętności odpowiedniego pokierowania konwersacją gracze muszą bowiem wykazać się poczuciem rytmu oraz zdolnościami rozwiązywania prostych zagadek logicznych.

Gra rozpoczyna się sceną, w trakcie której główna bohaterka rozmawia ze szkolną koleżanką, narzeka na nudę i marzy o księciu z bajki. Po powrocie do domu dziewczyna niespodziewanie spotyka swojego sobowtóra z innego świata, zwanego Królestwem Kwiatów. Dostojny gość wyjaśnia, że jest księżniczką i wkrótce ma się pojawić na balu Saint-Lyon. Nie posiada jednak zdolności tanecznych i prosi główną bohaterkę, by ją zastąpiła. Problem w tym, że do balu pozostało zaledwie 30 dni, w czasie których trzeba nie tylko poćwiczyć taneczne pląsy, ale także znaleźć odpowiedniego partnera.

Princess Debut oferuje 4 opcje rozgrywki: Story, Ballroom, Movie i Practice. Nielinearna fabuła kampanii głównej przewiduje 14 alternatywnych zakończeń zależnych m.in. od stopnia zakochania głównej bohaterki.

W trakcie swoich przygód tytułowa księżniczka znaleźć może 20 strojów na bal. Musi także nakłonić jednego z 6 chłopaków ze swej klasy, by towarzyszył jej na parkiecie. Nie jest to łatwe, bo każdy z nich odznacza się nieco innymi cechami osobowościowymi i ma inne upodobania.

Aby dobrze zaprezentować się na balu trzeba też przećwiczyć taneczne ruchy. Do wyboru jest 18 różnych rodzajów muzyki wraz z odpowiadającymi im tańcami (m.in. walc wiedeński, tango i tańce latyno-amerykańskie). Perfekcyjne zgranie z wirtualnym partnerem wymaga sporej zręczności i dobrego wyczucia rytmu. Śledząc poczynania wybranego tancerza na jednym ekranie konsoli, gracze muszą sterować ruchami księżniczki na drugim.

Oprawa graficzna Princess Debut stoi na niezłym poziomie. Uwagę zwracają zwłaszcza naturalne animacje tańca uzyskane dzięki wykorzystaniu technologii motion-capture. Deweloperzy z Natsume postarali się w pełni wykorzystać możliwości techniczne konsoli Nintendo DS, w tym dotykowy ekran urządzenia.

Klasyfikacja PEGI Princess Debut

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.