Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Disney's Enchanted (NDS)
OkładkaDisney's Enchanted (NDS)

Disney's Enchanted NDS

Połączenie platformówki oraz prostej gry przygodowej. Całość bazuje na filmie Disney'a pod tym samym tytułem. Zajmujemy się eksploracją zarówno Nowego Jorku, jak i baśniowej krainy Andalasii.

Przygodowe | filmy | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney's Enchanted Premiera NDS

6listopada2007

pudełko PL

19marca2009

producent: Altron wydawca: Disney Interactive Studios wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Disney’s Enchanted jest połączeniem dwuwymiarowej platformówki oraz prostej gry przygodowej. Całość w bardzo dużym stopniu odwołuje się do filmu fantasy pod tym samym tytułem (w Polsce – „Zaczarowana”), przygotowanym przez stajnię Disney’a. Oznacza to, iż uczestniczy się w zbliżonych wydarzeniach do kinowej produkcji, odwiedzając dobrze poznane lokacje oraz wchodząc w interakcje z głównymi bohaterami opowieści. Całość powinna zainteresować głównie dzieci, a konkretnie przedstawicielski żeńskiej części społeczeństwa. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest studio developerskie Altron, znane też dzięki takim tytułom jak Zoo Tycoon 2 DS, czy Finding Nemo: Escape to the Big Blue.

Przedstawione w grze wydarzenia w dość znacznym stopniu pokrywają się z fabułą filmu. Całość rozgrywana jest w dwóch zupełnie różnych światach. Mowa tu zarówno o rzeczywistości, reprezentowanej przez Nowy Jork, jak i baśniowej krainie o nazwie Andalasia. Główny wątek gry dotyczy pokrzyżowania planów złej królowej Narissy, w filmie granej przez Susan Sarandon. W tym celu należy rozwiązywać przydzielane questy, sukcesywnie nabywając nowe magiczne umiejętności.

Gracz może przejąć kontrolę nad jedną z trzech głównych postaci opowieści. Wybór ten odgrywa bardzo istotną rolę, gdyż każdy z bohaterów cechuje się specyficznymi dla siebie umiejętnościami, co bezpośrednio przekłada się też na sposób rozwiązywania napotykanych problemów. Bawiąc się jako księżniczka Giselle gracz jest w stanie przyzywać zwierzęcych pomocników. Ponadto przewidziano tu opcję nabywania nowych mocy. Książę Edward do przemieszczania się po krainie używa konia, będąc także w stanie atakować napotykane potwory oraz silniejszych bossów. Wiewiórka Pip zajmuje się z kolei odwiedzaniem niedostępnych dla pozostałych bohaterów lokacji, kolekcjonując ukryte przedmioty. Zadbano tu też o kilka prostych mini-gier, w których należy ścigać się z upływającym czasem.

Bawić można się w pojedynkę, bądź też z udziałem drugiego gracza. Zadbano tu też o kilka innych atrakcji. Biorące udział w rozgrywkach osoby mogą bowiem wymieniać się między sobą zebranymi do tej pory przedmiotami, jak chociażby elementami ubioru. Do wykonywania głównych akcji używa się ekranu dotykowego. Całość rozgrywana jest w dwuwymiarowym środowisku, a główną postać obserwuje się z boku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Disney's Enchanted cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Disney's Enchanted

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.