Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War 2: Africa 1943 (PC)

Theatre of War 2: Afryka PC

Theatre of War 2: Africa 1943

Theatre of War 2: Africa 1943 to wyprodukowana przez firmę 1C strategia czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Theatre of War 2: Africa 1943 (PC)

producent: 1C / Cenega

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24kwietnia2009

2października2009

pudełko PL

Theatre of War 2: Africa 1943 to kontynuacja strategii czasu rzeczywistego Theatre of War: Pola zagłady, stworzonej w 2006 roku przez studio Maddox Games. Omawiany RTS cofa nas do czasów II wojny światowej i pozwala wziąć udział w walkach toczonych na terytorium Tunezji.

Graczom dane jest objąć kontrolę nad niemieckimi oddziałami Afrika Korps, które po porażce pod egipskim Al-Alamajn przy wsparciu Włoch i pod dowództwem generała Rommla, toczą zażarty bój z siłami aliantów; bądź też stanąć po drugiej stronie barykady, prowadząc do boju Amerykanów lub Brytyjczyków. Fabuła nawiązująca do wydarzeń z 1943 r. została podzielona na trzy kampanie, w których każda z dostępnych nacji ma do zrealizowania pięć misji. Gdy i tego mało, użytkownicy mogą uruchomić inne scenariusze, stworzone własnoręcznie w edytorze dołączonym do gry.

Akcja Theatre of War 2 w przeważającej części dzieje się na otwartych terenach pustynnych, z rzadka przenosząc się do zamkniętych pomieszczeń, co wzmaga automatycznie konieczność korzystania z pojazdów naziemnych oraz samolotów. Produkt pozwala ponadto na wydawanie poleceń piechocie i przejmowanie strategicznych celów (np. stacjonarnych dział przeciwlotniczych), a nawet walkę wręcz. W stosunku do części pierwszej wielu poprawkom poddano audiowizualną stronę produktu, ulepszono również kontrolę gracza nad poszczególnymi formacjami wojskowymi, sztuczną inteligencję żołnierzy oraz system obrażeń, odnoszonych w trakcie działań na polu walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do Theatre of War 2: Afryka

Klasyfikacja PEGI Theatre of War 2: Afryka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Theatre of War 2: Afryka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Theatre of War 2: Afryka - recenzja gry
Theatre of War 2: Afryka - recenzja gry

Recenzja 16 czerwca 2009, 13:12

Solą w oku niektórych znowu pewnie okaże się Line of Sight, czyli to, co dana jednostka widzi w świecie gry i Line of Fire, czyli to, do czego może strzelać. Mogę tylko zniecierpliwiony machnąć ręką i odesłać narzekających na niezbyt precyzyjnie liczony (w ich opinii!) LoS/LoF do instrukcji programu, by się najpierw dobrze poinformowali, jak to narzędzie tutaj działa. Mierzi Was LoS/LoF w Theatre of War 2? A mnie nie pasują w CM kąty ostrzału w płaszczyźnie pionowej czołgowych armat i możliwość pokonywania tymi pojazdami wzniesień o zboczach stromych niczym Mount Everest (w ToW2 już nie każda górka nadaje się do tego, by zasadzić się za nią czołgiem w hull-down). Nie ma gier doskonałych, więc po co to szukanie dziury w całym, tym bardziej, że producent od początku zdawał sobie sprawę z ważności tego narzędzia i starał się je naprawić, wydając już do jedynki łatę-kobyłę. I teraz LoS/LoF działa lepiej niż tylko znośnie.