Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Theatre of War 2: Africa 1943 (PC)
OkładkaTheatre of War 2: Africa 1943 (PC)

Theatre of War 2: Afryka PC

Theatre of War 2: Africa 1943

Theatre of War 2: Africa 1943 to wyprodukowana przez firmę 1C strategia czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w realiach II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

Theatre of War 2: Afryka Premiera PC

24kwietnia2009

pudełko PL

2października2009

producent: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Theatre of War 2: Afryka

Blitzkrieg

Sudden Strike

Desert Rats vs. Afrika Korps

Theatre of War 2: Africa 1943 to kontynuacja strategii czasu rzeczywistego Theatre of War: Pola zagłady, stworzonej w 2006 roku przez studio Maddox Games. Omawiany RTS cofa nas do czasów II wojny światowej i pozwala wziąć udział w walkach toczonych na terytorium Tunezji.

Graczom dane jest objąć kontrolę nad niemieckimi oddziałami Afrika Korps, które po porażce pod egipskim Al-Alamajn przy wsparciu Włoch i pod dowództwem generała Rommla, toczą zażarty bój z siłami aliantów; bądź też stanąć po drugiej stronie barykady, prowadząc do boju Amerykanów lub Brytyjczyków. Fabuła nawiązująca do wydarzeń z 1943 r. została podzielona na trzy kampanie, w których każda z dostępnych nacji ma do zrealizowania pięć misji. Gdy i tego mało, użytkownicy mogą uruchomić inne scenariusze, stworzone własnoręcznie w edytorze dołączonym do gry.

Akcja Theatre of War 2 w przeważającej części dzieje się na otwartych terenach pustynnych, z rzadka przenosząc się do zamkniętych pomieszczeń, co wzmaga automatycznie konieczność korzystania z pojazdów naziemnych oraz samolotów. Produkt pozwala ponadto na wydawanie poleceń piechocie i przejmowanie strategicznych celów (np. stacjonarnych dział przeciwlotniczych), a nawet walkę wręcz. W stosunku do części pierwszej wielu poprawkom poddano audiowizualną stronę produktu, ulepszono również kontrolę gracza nad poszczególnymi formacjami wojskowymi, sztuczną inteligencję żołnierzy oraz system obrażeń, odnoszonych w trakcie działań na polu walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Theatre of War 2: Afryka cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Theatre of War 2: Afryka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Theatre of War 2: Afryka Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista