Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Desert Rats vs. Afrika Korps (PC)

Desert Rats vs. Afrika Korps PC

Taktyczny RTS pozwalający na wzięcie udziału w działaniach zbrojnych na północnoafrykańskim froncie II Wojny Światowej. Możemy pokierować zarówno siłami niemieckimi jak i brytyjskimi. Tryb solo oferuje długą na ponad 20 misji kampanię.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Desert Rats vs. Afrika Korps (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5kwietnia2004

13czerwca2004

pudełko PL

Gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym pozwalająca nam uczestniczyć w działaniach zbrojnych na północnoafrykańskim froncie II Wojny Światowej. Do wyboru mamy dwie strony konfliktu: Niemców i Anglię. Legendarnym „Szczurom Pustyni” przyjdzie stoczyć bój z równie znanymi niemieckimi odpowiednikami - Afrika Korps. Tryb single player oferuje kampanię dla każdego z krajów. Łącznie do wykonania mamy ponad 20 misji. Głównym terenem naszych działań jest pustynia, jednak nie zabraknie też walk o ważne dla przebiegu wojny miasta.

Obie nacje posiadają po około 25 unikalnych, odwzorowanych z historyczną dokładnością jednostek, wliczając w to zwykłych żołnierzy z karabinami, zwiadowców, lekarzy polowych, operatorów artylerii i miotaczy ognia czy snajperów, oraz rzecz jasna pojazdy bojowe, dzięki którym zmieciemy z powierzchni ziemi piechotę wroga. Ujrzymy m.in. transportery, czołgi, pojazdy pancerne, działa przeciwczołgowe czy artylerię przeciwlotniczą.

Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, Desert Rats vs. Afrika Korps oferuje rozgrywkę w sieci poprzez LAN i TCP/IP. Na losowo generowanych mapach bądź tych przygotowanych przez twórców możemy się zmierzyć w kilku trybach rozgrywki, wliczając w to popularne Deathmatch czy King of the Hill. Dochodzi do tego zaawansowany engine graficzny, dzięki któremu realizm toczonych wśród piasków pustyni bitew jest bardzo wysoki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 369 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do Desert Rats vs. Afrika Korps

Klasyfikacja PEGI Desert Rats vs. Afrika Korps

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Desert Rats vs. Afrika Korps

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium III 1 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce3 lub lepsza), 1 GB HDD

Twórcy D-Day zapowiadają nową grę wojenną
Twórcy D-Day zapowiadają nową grę wojenną

wiadomość10 stycznia 2005

Pracownicy studia programistycznego Digital Reality, którzy znani są dotąd z gier D-Day oraz Afrika Korps vs. Desert Rats, stworzą kolejną strategię, osadzoną w realiach II Wojny Światowej. 1944: Battle of the Bulge, jak sama nazwa sugeruje, przeniesie gracza w 1944 rok, w sam środek jednej z najważniejszych bitew między III Rzeszą, a Aliantami.

Digital Jesters publikuje edytor map multiplayer do gry Desert Rats vs. Afrika Korps
Digital Jesters publikuje edytor map multiplayer do gry Desert Rats vs. Afrika Korps

wiadomość1 maja 2004

Firma Digital Jesters, opublikowała edytor map do Desert Rats vs. Afrika Korps. Od tej pory gracze będą mogli sami stworzyć teren, na którym rozgrywać się będą sieciowe batalie. Edytor działa tylko z wersją 1.18, dlatego też przed jego użyciem konieczna będzie instalacja odpowiedniego patcha. Program ma spore możliwości i przede wszystkim pozwala stworzyć mapę zupełnie od podstaw.

Zaszyfruj wiadomości za pomocą Enigmy i wygraj jedną z dwudziestu kopii Desert Rats vs. Afrika Korps
Zaszyfruj wiadomości za pomocą Enigmy i wygraj jedną z dwudziestu kopii Desert Rats vs. Afrika Korps

wiadomość25 marca 2004

Na oficjalnej stronie gry Desert Rats vs. Afrika Korps pojawił się wirtualny odpowiednik Enigmy, maszyny szyfrującej wykorzystywanej przez Wehrmacht do kodowania tajnych meldunków. Dzięki niej możemy teraz sami pobawić się w tworzenie kryptogramów i rozesłać je np. do swoich znajomych. Ale to nie wszystko. Firma Digital Reality ogłosiła specjalny konkurs związany z wirtualną Enigmą.

Potrójne „złoto” – dwa RTS-y i jeden action/RPG
Potrójne „złoto” – dwa RTS-y i jeden action/RPG

wiadomość7 marca 2004

Nemesis of the Roman Empire (lub inaczej Celtic Kings: The Punic Wars), Sacred oraz Desert Rats vs. Afrika Korps - zachodnie zespoły producencie poinformowały właśnie o zakończeniu prac nad tymi trzema tytułami (status „gold”). Na półkach zachodnich sklepów najszybciej pojawi się Sacred (19 marca), zaś debiut pozostałych produkcji wydawcy zgodnie ustalili na 23 dzień bieżącego miesiąca. W Polsce pewnymi wydają się być premiery Nemesis of the Roman Empire i Sacred - żaden dystrybutorów nie wyraził bowiem (jeszcze?) chęci sprowadzenia Desert Rats vs. Afrika Korps do naszego kraju.