Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2009, 08:01

autor: Maciej Śliwiński

Theatre of War 2: Kursk 1943 zapowiedziane

II Wojna Światowa od lat jest wdzięcznym tematem dla twórców gier komputerowych. Tym razem na ekrany monitorów zostanie przeniesiona kolejna batalia z tego okresu historii – bitwa na Łuku Kurskim. Strategię przedstawiającą trwającą blisko półtora miesiąca potyczkę przygotuje 1C Company w ramach serii Theatre of War 2.

II Wojna Światowa od lat jest wdzięcznym tematem dla twórców gier komputerowych. Tym razem na ekrany monitorów zostanie przeniesiona kolejna batalia z tego okresu historii – bitwa na Łuku Kurskim. Strategię przedstawiającą trwającą blisko półtora miesiąca potyczkę zapowiedziało 1C Company w ramach serii Theatre of War 2.

Theatre of War 2: Kursk 1943 zapowiedziane - ilustracja #1

Najnowsza produkcja studia Battlefront.com pod wieloma względami ma być wierna historycznym realiom. Gracze otrzymają pełen zestaw wyposażenia, armii czy nawet historycznych dowódców znanych z tego okresu. W ramach dwóch dostępnych w grze kampanii będziemy mogli odmienić losy wojny, prowadząc wojska niemieckiej Pancernej Dywizji Zmechanizowanej lub sowieckiego Trzeciego Korpusu Zmechanizowanego. Według zapowiedzi twórców, to po jakiej stronie konfliktu się opowiemy, ma mieć bardzo duże znaczenie w trakcie całej kampanii. Wprawdzie nie ujawniono dokładnie, o co może chodzić, jednak możemy się domyślać, że przykładowo wojska niemieckie będą się cały czas borykać z problemem zaopatrzenia na froncie daleko wysuniętym na terytorium ZSSR.

Gracze w każdej z ponad 20 historycznych misji, jakie będą dostępne w grze, będą musieli wznieść się na wyżyny swoich taktycznych i strategicznych umiejętności, by pokonać przeciwnika. Osiągnięcia z danej misji mają mieć przykładowo duży wpływ na to, jaką sytuację zastaniemy na polu bitwy podczas kolejnej potyczki. W ręce dowódców wirtualnych armii zostanie oddane ponad 40 typów ciężkiego uzbrojenia znanego z tego okresu, różnorakie historyczne pojazdy (podczas bitwy na Łuku Kurskim Niemcy po raz pierwszy w czasie II Wojny Światowej użyli sławnych czołgów Pantera oraz mobilnych przeciwczołgowych dział Ferdinand) oraz dziesiątki rodzajów broni ręcznej.

Poza dwoma wbudowanymi kampaniami, Theatre of War 2: Kursk 1943 będzie oferowało również zabawę w trybie wieloosobowym oraz edytor kampanii, dzięki któremu gracze stworzą swoje, alternatywne scenariusze II Wojny Światowej. Co ważne, na produkcję studia Battlefront.com nie będzie trzeba wcale długo czekać. Gra trafi do sprzedaży już jesienią tego roku, w wersji na komputery osobiste. Razem z zapowiedzią tej produkcji, do sieci trafiły pierwsze obrazki oraz trailer.

Bitwa na Łuku Kurskim, która trwała od 5 lipca do 23 sierpnia 1943 roku, uważana jest za największą potyczkę pancerną w dziejach ludzkości. Obok sławnej bitwy o Stalingrad, która w grach przedstawiana była wielokrotnie, jest to również jedno z najważniejszych wydarzeń podczas wojny na froncie wschodnim, które zmieniło losy niemieckiej ofensywy w Rosji i zmusiło faszystowską armię do objęcia obronnych pozycji. Po kilku tygodniach wyrównanych walk Armia Czerwona przeszła do ofensywy, wyzwalając między innymi Charków.