Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2009, 12:40

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (24 kwietnia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Microsoft zalicza pierwszy w historii spadek przychodów, World of Warcraft wzbogacone o specjalną edycję logicznego Peggle, iPhone z własnymi wersjami Assassin’s Creed i Silent Scope, premiera dodatku do Saints Row 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Microsoft zalicza pierwszy w historii spadek przychodów, World of Warcraft wzbogacone o specjalną edycję logicznego Peggle, iPhone z własnymi wersjami Assassin’s Creed i Silent Scope, premiera dodatku do Saints Row 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

UFC 2009 Undisputed

Wczoraj w ramach Xbox Live i PlayStation Network udostępniona została wersja demonstracyjna gry UFC 2009 Undisputed (światowa premiera 19 maja). W jej ramach możemy wziąć udział w walce pomiędzy mistrzem UFC Chuckiem „The Iceman” Liddellem oraz Mauricio „Shogun” Rua.

Microsoft

Firma Microsoft odnotowała w ubiegłym roku pierwszy w swojej 23-letniej historii, 6-procentowy spadek sprzedaży względem przychodów uzyskanych w 2007 roku. Wypracowane rezultaty kształtują się na poziomie 13,65 miliardów dolarów, co przełożyło się jednocześnie na spadek zysków (firma zarobiła „tylko” 2,98 miliarda dolarów).

World of Warcraft

Firma PopCap udostępniła w ramach MMO World of Warcraft specjalną darmową wersję swojego logicznego hitu o tytule Peggle. Gra składa się z dwunastu poziomów i oferuje możliwość rozegrania pojedynku pomiędzy dwoma graczami. Jest to już druga publikacja tego typu. Wcześniej PopCap wprowadził już do WoW-a specjalną edycję Bejeweled.

Battlefield Heroes

Subskrybenci serwisu FilePlanet uzyskali możliwość wzięcia udziału w specjalnej inicjatywie umożliwiającej im kontynuację beta testów sieciowej strzelaniny Battlefield Heroes. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że beta jest w tej chwili oficjalnie wstrzymana. Jej ponowne wznowienie dla wszystkich nastąpi już wkrótce.

iPhone

Do iPhone App Store trafiły dwie nowe, wielkie produkcje. Są nimi trójwymiarowe Assassin’s Creed od Gameloft (10 dolarów) oraz zabawa w snajpera o tytule Silent Scope od Konami (6 dolarów).

Fable II

Serwis Shacknews wszedł w posiadanie listy Osiągnięć, jakie będzie można zdobyć w See the Future, drugim DLC do Fable II, dzieła Petera Molynuex i ekipy Lionhead Studios. Do jego premiery dojdzie w przyszłym miesiącu.

The Pirate Bay

Obrońca założycieli torrentowni The Pirate Bay zdecydował się na złożenie kolejnego odwołania od wyroku, po tym jak dowiedział się, że sędzia prowadzący rozprawę jest aktywnym członkiem Swedish Association for the Protection of Industrial Property oraz Swedish Copyright Association, czyli organizacji zajmujących się ochroną praw autorskich. Według obrońcy, jest to zdecydowany konflikt interesów, który mógł mieć wpływ na obiektywność wyroku.

SEGA

Firma SEGA zarejestrowała w Japonii i Stanach Zjednoczonych dwie nowe nazwy – Resonance of Time oraz Resonance of Fate. Według plotek mają to być tytuły kolejnych gier z gatunku jRPG.

Saints Row 2

Do ofert Xbox Live i PlayStation Network powędrował DLC do gangsterskiej produkcji Saints Row 2. Ultor Exposed, bo taki nosi tytuł, kosztuje odpowiednio 800 punktów MS i 9,99 dolarów. Więcej na jego temat przeczytacie w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

God of War III

Zachodnie serwisy spekulują, że datą premiery trzeciej odsłony cyklu God of War może być kwiecień 2010 roku. To jednak tylko plotki. Oficjalny termin zostanie ujawniony najprawdopodobniej w trakcie nadciągających targów E3 (2-4 czerwca).

Theatre of War 2: Africa

Do sklepów w Stanach Zjednoczonych powędrowała pecetowa strategia czasu rzeczywistego Theatre of War 2. W Polsce dzieło stworzone przez rosyjski koncern 1C trafi do sklepów w przyszłym miesiącu. Wydawcą jest Cenega Poland.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

BioShock 2 X360

BioShock 2 PC

BioShock 2 PS3

Rail Simulator 2: RailWorks

Punch-Out!!

Tiger Woods PGA Tour 10

Battlestations: Pacific

Damnation

Lost Planet 2

Hearts of Iron III

Sabotage

The Lord of the Rings Online: Mines of Moria

Transformers: Revenge of the Fallen Wii

Transformers: Revenge of the Fallen NDS

Transformers: Zemsta upadłych PC

Transformers: Revenge of the Fallen PS3

Nancy Drew Dossier: Lights, Camera, Curses!

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Lode Runner

Crysis: Warhead

Damnation

Swords & Soldiers

Zombie Wranglers

gry