Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka RailWorks (PC)

RailWorks PC

Rail Simulator 2: RailWorks

Rozbudowany symulator kolei stworzony przez studio Dovetail Games. Produkcja stanowi platformę do tworzenia i zarządzania wirtualnymi liniami kolejowymi.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka RailWorks (PC)

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca2009

RailWorks to rozbudowany nieoficjalny sequel uznanego przez graczy Rail Simulatora wydanego w 2007 roku, stworzony przez prawdziwych entuzjastów kolei zrzeszonych pod szyldem Rail Simulator Developments. Sequel jest czymś więcej, niż tylko zbiorem pieczołowicie odwzorowanych tras, wagonów, lokomotyw i wszystkich zasad rządzących kierowaniem potężnym składem. RailWorks jest kompletną platformą do tworzenia i zarządzania wirtualnymi liniami kolejowymi.

Wirtualni kolejarze mogą pokierować trzynastoma lokomotywami (m.in. amerykańska F7, brytyjska 37 oraz niemiecka V200) w jednym z ponad 50 dostępnych na starcie scenariuszy. Gracze otrzymują również wszystkie stare trasy znane z części pierwszej cyklu oraz przynajmniej osiem zupełnie nowych – 3 fikcyjne (jedną w Wielkiej Brytanii, jedną w Stanach Zjednoczonych i jedną na kontynencie Europejskim) oraz 5 istniejących (brytyjskie szlaki Oxford – Paddington, Bath – Templecombe oraz York – Newcastle, znaną kalifornijską Cajun Pass, i niemiecką trasę Hagen – Siegen). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ściągnąć z sieci lub samemu stworzyć nowe – wszystko dzięki wbudowanemu edytorowi oraz specjalnej platformie społecznościowej, która zajmuje się poszerzaniem bazy doczepnych lokomotyw, tras kolejowych czy scenariuszy. RailWorks oferuje także wsteczną kompatybilność oraz odpowiednio podrasowaną oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI RailWorks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RailWorks

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows XP/Vista

Zapowiedziano symulator kolejowy RailWorks 3: Train Simulator 2012

wiadomość15 lipca 2011

Mamy dobre wieści dla fanów symulatorów kolejarskich. Firma Railsimulator.com ogłosiła właśnie, że trwają prace nad RailWorks: Train Simulator 2012, czyli kolejną odsłoną najpopularniejszej obecnie serii tego typu.

Rail Simulator 2: RailWorks najlepszym symulatorem kolei?
Rail Simulator 2: RailWorks najlepszym symulatorem kolei?

wiadomość22 kwietnia 2009

Mamy dzisiaj kilka informacji, które ucieszą fanów zabawy w wirtualną kolej. Firmy Electronic Arts oraz Rail Simulator Developments ujawniły kilka nowych szczegółów na temat drugiej odsłony cyklu Rail Simulator, zapowiedzianej pod koniec marca. Produkcja nosząca podtytuł RailWorks trafi do sprzedaży w czerwcu 2009 roku.

Rail Simulator 2 zachwyci miłośników kolejnictwa
Rail Simulator 2 zachwyci miłośników kolejnictwa

wiadomość30 marca 2009

Miłośnicy pociągów są naprawdę nieźle traktowani przez twórców gier. Tytułów nie ma dużo, ale w zasadzie każdy z nich przedstawia sobą jakąś wartość. Tak było z Rail Simulatorem i tak bez wątpienia będzie z jego sequelem.