Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Railroad Simulator 2004 (PC)

Trainz Railroad Simulator 2004 PC

Trainz Railroad Simulator 2004 jest rozbudowaną symulacją kolei, stworzoną przez specjalizujące się w tego rodzaju produkcjach studio deweloperskie Auran.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Trainz Railroad Simulator 2004 (PC)

producent: N3V Games

wydawca: Strategy First

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21października2003

29kwietnia2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Niezwykle realistyczny i zaawansowany symulator kolei, dający możliwość zwykłemu graczowi pokierowania 200 tonowymi olbrzymami. Prowadzenie pociągów nie jest jednak jedyną atrakcją jaką oferuje nam Trainz 2004, a samo funkcjonowanie kolei poznajemy z kilku różnych perspektyw. Pierwsza, jakże oczywista - to codzienność maszynistów. Beztrosko prowadząc naszą maszynę, mamy okazję podziwiać perfekcyjnie wymodelowany świat 3D i świetną interakcję z otoczeniem. Najlepsze jest jednak to, że sami możemy stworzyć świat po którym będziemy podróżować, a bajecznie prosty edytor map jest ograniczony wyłącznie naszą wyobraźnią (możemy tworzyć miasta, wsie, góry, a nawet lasy). W grze doświadczymy również pracy biurowej, w której zadbamy o rozkład jazdy pociągów, wywiązywanie się maszynistów z powierzonych im zadań i dbanie, aby pasażerowie i towar (m.in. węgiel, żywność, drewno, ziarno, metal, minerały, samochody) transportowane naszymi kolejami docierał w dobre miejsce na określony czas.

W grze mamy dostęp do parowych, dieselowskich i elektrycznych lokomotyw - razem około 50-ciu modeli. Jednak dzięki bogato rozwiniętej społeczności miłośników gry Trainz, w sieci znajdziemy setki nowych typów pociągów tworzonych z pasją, przez samych graczy. Na dodatkowych maszynach nie kończy się jednak internetowa scena gry Trainz – w sieci, aż roi się od różnorakich elementów świata gry, jakie możemy wykorzystywać podczas zabawy z edytorem map. Sama zaś fizyka jazdy dostępnymi w grze maszynami ma rekomendację prawdziwych inżynierów z branży kolejnictwa, co gwarantuje graczom maksymalny realizm podczas kierowanie lokomotywami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 639 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Trainz Railroad Simulator 2004

Klasyfikacja PEGI Trainz Railroad Simulator 2004

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trainz Railroad Simulator 2004

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800MHz
  • 256MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
Trainz Railroad Simulator 2004 - recenzja gry
Trainz Railroad Simulator 2004 - recenzja gry

Recenzja 29 marca 2004, 11:23

Oprócz tego mamy tryb Railryad. Oferuje on możliwość przyjrzenia się szczegółowym modelom wszystkich lokomotyw, wagonów i innych ruchomych obiektów, które pojawiły się w sequelu. Gracz może je sobie dowolnie obracać, a nawet (w przypadku lokomotyw) testować syrenę :-) Trzeba przyznać, iż obiektów tych jest całe mnóstwo. Samych lokomotyw mamy tu kilkadziesiąt (a i tak nie liczę niewiele różniących się od siebie modeli pochodzących z fabryk tego samego producenta), na tym konkretnym polu „Microsoft Train Simulator” nie ma co nawet startować, tym bardziej, że w recenzowanym sequelu do lokomotyw spalinowych i elektrycznych dołączyły wreszcie parowe. Było to jedno z największych uchybień pierwszej części gry. Można spokojnie stwierdzić, iż problem został niemal całkowicie zażegnany. Samo ruszenie z miejsca takim parowozem bez przygotowania w postaci zaliczenia odpowiedniego tutoriala, graniczy z cudem. Szkoda tylko, iż realizm jazdy poruszania się taką staroświecką lokomotywą znacznie odbiega już od realistycznego podejścia, do którego przyzwyczaił nas „MTS”. Na szczęście problem znika po zainstalowaniu odpowiedniego patcha. Przy okazji warto zaznaczyć, iż naprawia on też wiele innych mniejszych błędów. Pozostaje więc mieć nadzieję, że zostanie automatycznie dodany do polskiej wersji gry, bo widmo zasysania stumegowego pliku, niejednego gracza (szczególnie takiego, który dysponuje łączem modemowym) może solidnie przerazić.