Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2005, 13:47

autor: Kamen

Dwa symulatory kolei od Just Trains

Firma Just Trains specjalizująca się w wydawaniu symulatorów kolei poinformowała, że do ich planu wydawniczego trafiły dwie pozycje. I tak we wrześniu zostaniemy uraczeni Trainz Railroad Simulator 2006 (o produkcji tego tytułu wspominaliśmy już w czerwcu) zaś na październik planuje się wydanie produkcji pt. Train Driver.

Firma Just Trains specjalizująca się w wydawaniu symulatorów kolei poinformowała, że do ich planu wydawniczego trafiły dwie pozycje. I tak we wrześniu zostaniemy uraczeni Trainz Railroad Simulator 2006 (o produkcji tego tytułu wspominaliśmy już w czerwcu)zaś na październik planuje się wydanie produkcji pt. Train Driver.

Trainz Railroad Simulator 2006 (alias Trainz Railway Simulator 2006) to najnowsza odsłona niezwykle popularnego cyklu symulatorów kolei, tworzonego przez Auran od 2001 roku. Zawierający całkiem nowe opcje TRS2006 powinien zadowolić entuzjastów wirtualnej kolejki. Gra pozwoli nam zdecydować, jak mocno chcemy się w nią zaangażować: czy tylko obserwować jeżdżące kolejki, czy może zarządzać maszynistami, albo brać udział w bezpośrednim nadzorowaniu pociągów, a nawet kierować nimi. Nowy system modelowania fizyki, jak poślizgi kół i wykolejenia wagonów, połączony z takimi sytuacjami, jak przewóz towarów i ludzi, daje entuzjastom możliwość wczucia się w role kolejarza. Do Polski Trainz Railroad Simulator 2006 trafi za sprawą firmy CD Projekt w październiku w cenie 79,90 zł.

Natomiast Train Driver, tworzony przez programistów ze studia Railwaves, „napędzany” jest przez sprawdzony engine zastosowany w Trainz. Produkt zaoferuje swoim nabywcom 10 stacji oraz tory o łącznej długości 23 mil składające się na szlak kolejowy - Somerset Railway Railway.

Minimalne wymagania sprzętowe (zalecanych jeszcze nie podano) dla obu tych tytułów są prawie takie same, z tą różnicą, że aby zainstalować TRS2006 będziemy potrzebować 3Gb wolnego miejsca na twardym dysku, zaś do Train Driver zaledwie 500Mb. Poza tym komputer musi być wyposażony w procesor taktowany zegarem 1,8GHz, 512 MB RAM, kartę graficzną 64Mb kompatybilną z DirectX 8.1 i napęd DVD-ROM.

Jak dotąd nie ujawniono bardziej szczegółowych informacji odnośnie obu produkcji. Jednak gdy takowe się pojawią, niezwłocznie opublikujemy je na łamach serwisu.