Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lipca 2005

Civil War Battles: Shiloh oraz Panzer Campaigns: Salerno 43 na półkach sklepowych

Elrond, 5 lipca 2005, 16:01

Firma HPS Simulations poinformowała, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o wydaniu na rynek dwóch gier strategicznych, Civil War Battles: Shiloh oraz Panzer Campaigns: Salerno 43. Obie gry różnią się zarówno teatrem działań jak i umiejscowieniem czasowym ich akcji - Shiloh przedstawia wycinek zmagań podczas Wojny Secesyjnej natomiast Salerno 43 to bliższa nam historia.

Brytyjski sąd skazuje za przerabianie konsol

Jared, 5 lipca 2005, 15:02

Sąd w Caerphilly wydał wyrok na 22-letnim absolwencie Uniwersytetu Cambridge za sprzedaż zmodyfikowanych konsol Xbox, umożliwiających odtwarzanie pirackiego oprogramowania. Skazany, którego imię nie zostało podane do publicznej wiadomości, sprzedawał przez swoją stronę internetową przerobione konsole Xbox razem z 200GB dyskami, na których znajdowało się 80 gier. Pojedynczy zestaw kosztował 380 funtów (około 2200 PLN).

Beta wersja zestawów do tworzenia gier na Xbox 360

Elrond, 5 lipca 2005, 14:04

Studia developerskie w końcu otrzymały zmodyfikowane wersje zestawów do tworzenia gier na najnowszą konsolę Microsoftu, Xbox 360. Zastąpią one dotychczasowy sprzęt, czyli systemy oparte na Apple PowerMac G5. To właśnie takich zestawów użył Microsoft do prezentacji gier na tegorocznych targach E3 - za co zresztą zebrał tęgie baty od obserwatorów.

Iniemamocni przyczyną zbrodni?!

Łosiu, 5 lipca 2005, 12:50

Wielokrotnie słyszeliśmy już o różnego rodzaju przestępstwach i zbrodniach popełnionych przez nastolatków, którzy pozostawali pod wpływem takich „okropnych gier” jak Grand Theft Auto. Dziś po raz kolejny usłyszymy o tego rodzaju wydarzeniu, lecz tym razem, „motorem zbrodni” była gra dla dzieci pt. The Incredibles.

Format DVD za "ciasny" dla developerów gier na Xbox 360?

Elrond, 5 lipca 2005, 11:12

Prezes firmy Team Ninja, Tomonobu Itagaki, w rozmowie z japońskim magazynem Famitsu stwierdził, iż decyzja Microsoftu o wybraniu formatu DVD do swojej nowej konsoli Xbox 360 powoduje sporo obaw u developerów gier. Problemem może być "upchanie" prerenderowanych sekwencji stworzonych dla wyświetlaczy HD (high definition) na, jakby nie było, ograniczonej powierzchni 9GB.

Klinika odwykowa dla internautów

Łosiu, 5 lipca 2005, 10:29

Świat ludzi pełen jest różnego rodzaju uzależnień i nałogów. Mamy mniej groźne, jak uzależnienie od picia kawy czy od współżycia seksualnego, poważniejsze i szkodliwsze, np. papierosy oraz ekstremalnie niebezpieczne – narkotyki. Wraz z nadejściem ery rozrywek sieciowych do tego grona dołączyło jeszcze jedno – uzależnienie od Internetu. Otwarcie pierwszej, chińskiej licencjonowanej kliniki zwalczającej tego typu nałóg jest dowodem na to, jak poważne...

There is Only WAR, o tym jak krecik zastrzelił kurczaka
There is Only WAR, o tym jak krecik zastrzelił kurczaka

Kull, 5 lipca 2005, 10:14

Zespół programistów z Team fifty seven pracuje nad tajemniczym projektem o nazwie There is Only WAR. Gra zapowiada się na nietypowego erteesa, osadzonego w realiach wojny pomiędzy szalonymi zwierzętami.

Game Boy Advance „schodzi” lepiej niż DS; razem wyprzedzają zaś PSP

ComCo, 5 lipca 2005, 09:28

Na rynku konsol przenośnych trwa obecnie zażarta walka pomiędzy dwoma nowymi maszynkami: Nintendo DS oraz Sony PSP - głównie na tym temacie koncentrują się branżowi specjaliści. Tymczasem, ostatnie wyniki sprzedaży handeldów w Stanach Zjednoczonych (pochodzące z maja bieżącego roku) pokazały, że w segmencie platform mobilnych w dalszym ciągu świetnie radzi sobie Game Boy Advance.

Uwe Boll myśli już o nowych filmach na podstawie gier video

Krystian Smoszna, 5 lipca 2005, 08:37

Mimo fatalnych opinii, jakie zbierają kolejne filmy Uwe Bolla, jak również fatalnych wyników finansowych, niemiecki reżyser nie ma zamiaru rezygnować z produkcji kolejnych obrazów, bezpośrednio dotykających branżę elektronicznej rozrywki.

Resident Evil na Nintendo DS?

Krystian Smoszna, 5 lipca 2005, 08:18

Czy posiadacze konsoli Nintendo DS otrzymają „kieszonkową” wersję gry Resident Evil? Tak, jeśli wierzyć brytyjskiemu magazynowi NGC, który zaprezentował na swoich łamach rewelacje mówiące o tym, iż koncern Capcom szykuje się do przeniesienia na „podwójny ekran” pierwszej odsłony cyklu.

SiN 2 niczym Half-Life 2: na silniku Source i z wykorzystaniem usługi Steam

Krystian Smoszna, 5 lipca 2005, 07:52

W najnowszym numerze brytyjskiego magazynu PC Gamer pojawi się ekskluzywny, ośmiostronicowy artykuł na temat drugiej części SiN – gry, o której informujemy Was od dłuższego czasu na łamach naszego serwisu. Wieści z niego płynące są niezwykle ciekawe. Jak się bowiem okazuje, druga odsłona cyklu (opracowywana przez Ritual Entertainment) będzie mieć dużo wspólnego z Half-Life 2.

Top 10 gier na PC w UK (05/07/05)

Krystian Smoszna, 5 lipca 2005, 07:20

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwudziestą szóstą w tym roku i obejmuje okres od 26 czerwca do 2 lipca.