Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lipca 2005

Gry z logo Star Wars nie będą już kojarzyć się z kiepską jakością

Elrond, 20 lipca 2005, 16:44

Przedstawiciele LucasArts zapewniają, iż w gry spod znaku Gwiezdnych Wojen nie będą już kojarzyć się graczom z kiepskimi pozycjami. Galaktyczna saga będzie od tej pory coraz lepsza a produkty, które nawiązywać będą tematycznie do uniwersum Star Wars stać będą na wysokim poziomie i spełnią wszystkie wymagania graczy.

Sequel filmu The House of the Dead w produkcji!
Sequel filmu The House of the Dead w produkcji!

Krystian Smoszna, 20 lipca 2005, 16:09

The House of the Dead – film, który zapoczątkował karierę Uwe Bolla jako reżysera „specjalizującego się” w ekranizacjach gier video, doczeka się kontynuacji. Pierwsze konkretne wieści na temat tej produkcji oraz zwiastuny zaprezentowano fanom popularnego cyklu strzelanin podczas odbywającej się w ubiegły weekend imprezy o nazwie Comic-Con.

Prey za 9 miesięcy?

Elrond, 20 lipca 2005, 15:16

Na forum poświęconym grze Prey pojawił się post, który zapewne nie przypadnie do gustu fanom zagorzale "kibicującym" tej produkcji. Niestety, wynika z niego, iż data wydania Prey może okazać się nieco późniejsza niż wcześniej spekulowano.

Dwa symulatory kolei od Just Trains

Kamen, 20 lipca 2005, 13:47

Firma Just Trains specjalizująca się w wydawaniu symulatorów kolei poinformowała, że do ich planu wydawniczego trafiły dwie pozycje. I tak we wrześniu zostaniemy uraczeni Trainz Railroad Simulator 2006 (o produkcji tego tytułu wspominaliśmy już w czerwcu) zaś na październik planuje się wydanie produkcji pt. Train Driver.

Graffiti na tapecie, czyli Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure w produkcji

ComCo, 20 lipca 2005, 12:55

Marc Ecko to projektant i artysta, który stoi m.in. za szeregiem popularnych obecnie wśród młodych ludzi marek odzieżowych. Ów jegomość zainteresował się branżą gier i postanowił stworzyć swój własny tytuł. Przez kilka lat przygotowywał koncepcję nowej produkcji, jej scenariusz i w końcu oddał wszystko w ręce specjalistów ze studia The Collective.

Czy PS3 zdominuje rynek konsol nowej generacji?

Krooliq, 20 lipca 2005, 12:39

Wczoraj Strategy Analytics, światowa firma zajmująca się badaniami rynku oraz konsultingiem, opublikowała raport dotyczący sprzedaży konsol nowej generacji. Według tej publikacji firmy Sony, Microsoft oraz Nintendo do roku 2012 sprzedadzą 200 milionów egzemplarzy konsol nowej generacji, przy czym największe zyski odnotuje Sony.

Coraz więcej rys na "kryształowym" wizerunku Majesco

Elrond, 20 lipca 2005, 11:25

W ostatnim czasie dało się zauważyć, iż firma wydawnicza Majesco nie radzi sobie najlepiej. Przykładowo Psychonauts, reklamowana jako bardzo pomysłowa pozycja ze świeżą dawką humoru, sprzedaje się w ślimaczym tempie a Advent Rising, w zamyśle bardzo ambitna, odstrasza wielką ilością bugów. Nic więc dziwnego, że akcje Majesco pod koniec czerwca straciły na wartości 15%.

Resident Evil 5 na PS3 i ...

eLKaeR, 20 lipca 2005, 11:11

Wielki powrót popularnej serii Resident Evil na konsole marki PlayStation, zapowiadany w naszej wiadomości z 26 kwietnia 2005, istotnie nastąpi. Japońska korporacja Capcom szykuje właśnie nową odsłonę wspomnianej sagi z myślą o trzeciej generacji PS – jednakże nie na zasadach wyłączności.

Kopciuszek na GBA już we wrześniu

Kamen, 20 lipca 2005, 10:28

Koncern THQ poinformował, że tuż po wakacjach, bo we wrześniu, do posiadaczy przenośnej konsoli GBA trafi gra o Kopciuszku. Cinderella: Magical Dreams pozwoli użytkownikom jeszcze raz przeżyć tę niezwykłą, znaną wszystkim historię.

Rising Sun uzupełnił Vietcong
Rising Sun uzupełnił Vietcong

ComCo, 20 lipca 2005, 09:21

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Vietcong 2 ma się dobrze i najpewniej zagramy w nią w ostatnim kwartale tego roku. Tymczasem, na falach Internetu pojawił drugi (po Red Dawn), darmowy dodatek do pierwszej części wspomnianej strzelanki pierwszoosobowej (gry akcji/FPS). Za produkcję całości tym razem odpowiadają fani programu.

Dungeon Siege II w „złocie”

Kamen, 20 lipca 2005, 08:37

Microsoft Game Studios (wydawca) i Gas Powered Games (producent) wydały oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowały o fakcie zakończenia prac nad Dungeon Siege II. Oznacza to że owa produkcja uzyskała „złoty” status i powędrowała do tłoczni.

W sierpniu pojawi się dodatek do Silent Hunter III
W sierpniu pojawi się dodatek do Silent Hunter III

Krystian Smoszna, 20 lipca 2005, 07:47

Nie dość, że w ogóle będzie, to jeszcze bardzo szybko. Pierwszy dodatek do gry Silent Hunter III o nazwie Seawolves (w oryginale SeeWölfe) trafi na rynek już w przyszłym miesiącu, o czym poinformowała wczoraj niemiecka firma X1 Software.

Premiera Bet on Soldier: Blood Sport we wrześniu tego roku
Premiera Bet on Soldier: Blood Sport we wrześniu tego roku

Krystian Smoszna, 20 lipca 2005, 07:37

Jak się okazuje, nie tylko koncern 2K Games postanowił zdradzić wczoraj datę premiery jednej ze swoich gier (o Sid Meier’s Civilization IV wspominaliśmy przed kilkunastoma minutami). Również firma Digital Jesters uznała dzień 19 lipca za wystarczająco dobry, aby podzielić się informacjami związanymi z debiutem rynkowym programu o nazwie Bet on Soldier: Blood Sport.

Duplikowanie przedmiotów w World of WarCraft stało się faktem
Duplikowanie przedmiotów w World of WarCraft stało się faktem

Krystian Smoszna, 20 lipca 2005, 07:27

Oszustwa w grach sieciowych to prawdziwa plaga. Jak dotąd firma Blizzard Entertainment sumiennie wypełniała swoje obowiązki związane z nieuczciwymi użytkownikami World of WarCraft, albo likwidując im konta albo blokując numery seryjne. Wkrótce proceder „oczyszczania” zapewne się nasili, gdyż gracze odkryli sposób na duplikowanie przedmiotów...

Sony wygrywa proces z firmą importującą konsole PSP do Europy

Krystian Smoszna, 20 lipca 2005, 07:17

Wiemy już co grozi sprzedawcom konsol PSP, którzy sprzeciwili się zakazowi importu przenośnych urządzeń firmy Sony z Kraju Kwitnącej Wiśni do Europy. Pierwsza sprawa sądowa, którą japoński potentat wytoczył internetowemu sprzedawcy Nuplayer Ltd., zakończyła się jego zwycięstwem.

Znamy datę premiery Civilization IV!
Znamy datę premiery Civilization IV!

Krystian Smoszna, 20 lipca 2005, 07:07

Dowodzone przez Sida Meiera studio Firaxis Games nie próżnuje. Od czasu oficjalnej zapowiedzi czwartej odsłony kultowej serii Civilization nie minęło nawet pół roku, a już teraz znamy dokładną datę premiery tej gry. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wydawcę – koncern 2K Games – program trafi na rynek 30 września bieżącego roku.