Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 lipca 2005

Mini gra dla fanów Battlefield 2

Elrond, 19 lipca 2005, 20:33

Jeśli dysponujecie chwilką czasu a do tego jesteście fanami Battlefield 2, zapraszam Was do pobrania krótkiej mini gry stworzonej we flashu, opartej tematycznie na wspomnianej produkcji Digital Illusions.

Zapowiedziano Handball Manager

Elrond, 19 lipca 2005, 15:28

Niemiecka firma wydawnicza, East Entertainment Media (odpowiedzialna m.in. za wprowadzenie na rynek Oil Tycoon 2) poinformowała o przymiarkach stworzenia managera ... piłki ręcznej. Gra będzie nosić nazwę Handball Manager i ukaże się wyłącznie na komputery osobiste w czwartym kwartale tego roku.

Potwierdzono Lord of the Rings: Tactics

Elrond, 19 lipca 2005, 15:19

Pod koniec czerwca informowaliśmy Was o możliwości przeniesienia Władcy Pierścieni na konsole PSP. Dzisiaj możemy informację tę potwierdzić, ponieważ firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała tworzenie Lord of the Rings: Tactics przeznaczonej właśnie dla tego handhelda.

Nadchodzi Street Fighter 4?

eLKaeR, 19 lipca 2005, 14:55

Siedemnaście lat upłynęło od momentu rynkowego debiutu pierwszej wirtualnej bijatyki z serii Street Fighter, firmowanej przez japoński koncern Capcom. O tej kultowej marce od czasu do czasu przypomina nam również Telewizja Polsat, emitując film pt. Uliczny wojownik (rola główna: Jean-Claude Van Damme). Chodzą słuchy, że powstaje kolejna gra ze wspomnianego cyklu.

Konkurs Empire Earth II - gra za friko!
Konkurs Empire Earth II - gra za friko!

Solnica, 19 lipca 2005, 14:32

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra Empire Earth II. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Gordon F. po raz trzeci, grzeszne plany CDP i Inwazja Barbarzyńców pod szyldem LEM

Łukasz Malik, 19 lipca 2005, 14:09

Wiadomością dzisiejszego dnia okazało się przejęcie przez Electronic Arts dystrybucji produktów Valve. W związku z tym, na naszym rynku pojawi się kolejna wersja Half-Life 2, wydana już przez trzeciego dystrybutora!

Graficzna wojna trwa - studolarowy atut w rękach ATI

Krooliq, 19 lipca 2005, 13:49

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o nowym produkcie firmy ATI, będącym odpowiedzią na SLI nVidii, a noszącym nazwę CrossFire. Aktualnie dla wszystkich, którzy zakupią nowe rozwiązanie graficzne ATI, firma ta oferuje rabat w wysokości 100 USD.

Turniej S4 rozpoczęty
Turniej S4 rozpoczęty

Krooliq, 19 lipca 2005, 12:47

W czerwcu informowaliśmy Was o turnieju Super Summer Slam Spectacular! (w skrócie S4) organizowanym na europejskich serwerach gry MMOcRPG - City of Heroes, a którego celem jest wyłonienie mistrzów europejskiej edycji tej produkcji. Dziś firma NCsoft Europe poinformowała, że turniej S4 właśnie się rozpoczął, a do walki stanęły aż 84 zespoły graczy.

Longhorn – o nowym systemie operacyjnym słów kilka

Kamen, 19 lipca 2005, 12:08

Nowy system operacyjny dedykowany komputerom klasy PC, a przygotowywany przez ludzi z Redmond, ma być przede wszystkim szybszy, bardziej bezpieczny i wydajny, aniżeli Windows XP. O poszczególnych cechach Longhorna opowiedział menager Microsoftu – Amy Stephan.

Pierwszy, "dziki" Xbox 360 widziany na wolności

Elrond, 19 lipca 2005, 11:14

Wyobraźcie sobie, że Wasz rodzic pracuje w Microsofcie przy nowej konsoli Xbox 360. Pewnego dnia wraca z pracy z wielkim pudłem pod pachą i ... zostawia go Was z nim sam na sam. Oczywiście w pudle jest najnowsza konsola - grzech jej nie przetestować a swoją relację okraszoną zdjęciami opublikować na jakimś popularnym forum. Dobry pomysł? Oj, nie bardzo, przynajmniej w tej części ze zdjęciami.

Na rynku pojawiła się rasistowska gra

Elrond, 19 lipca 2005, 10:28

Wszyscy zapewne znacie już kulisy największej ostatnio afery związanej z obecnością w grze komputerowej scen erotycznych (ostatnio Sex również w GTA: San Andreas na PS2). Oczywiście "afera" została rozbuchana przez Amerykanów, którzy najmniejszy kawałek golizny z dziką rozkoszą napiętnują publicznie natomiast zabijanie na ekranie nie jest niczym niezwykłym.

Valve nie jest już "sierotą"

Elrond, 19 lipca 2005, 09:33

Na początku maja tego roku na łamach naszego serwisu opisaliśmy sytuację firmy Valve, która po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wydawcą swoich produktów, Vivendi Universal, postanowiła dystrybuować je we własnym zakresie, poprzez Steam. Jednak pytaniem pozostawało w jaki sposób Valve poradzi sobie z wydaniem Half-Life 2 na Xboxa? Dzisiaj znamy już odpowiedź.

Jak się miewa sequel gry Vietcong?
Jak się miewa sequel gry Vietcong?

Kamen, 19 lipca 2005, 09:24

Entuzjaści pierwszej części wojennej strzelaniny pt. Vietcong zapewne z niecierpliwością oczekują rynkowego debiutu sequela w/w produkcji. Do tej pory uraczono nas zaledwie kilkoma screenshotami oraz krótkim opisem, mówiącym o najważniejszych aspektach gry. Jednak dziś mamy dla Was kolejną porcję całkiem świeżych informacji nt. Vietcong 2.

Diablo II i StarCraft na konsolach przenośnych?

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 08:23

Wszystko wskazuje na to, że studio Blizzard Entertainment poważnie myśli nad przeniesieniem swojego szlagierowego tytułu – Diablo II - na przenośne konsole (Nintendo DS i PlayStation Portable).

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (19/07/05)

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 08:14

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwudziestą ósmą w tym roku i obejmuje okres od 10 do 16 lipca.

Ruszyły zapisy na otwarte beta-testy Legion Arena

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 07:46

Niespełna dwa tygodnie temu zaprezentowaliśmy Wam wstępne informacje o przypuszczalnej dacie premiery gry Legion Arena, a dziś po raz kolejny powracamy do tematu, tym razem w kontekście otwartych beta-testów tego programu.

Pierwsze screenshoty z RollerCoaster Tycoon 3: Wild!
Pierwsze screenshoty z RollerCoaster Tycoon 3: Wild!

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 07:18

Wielbiciele RollerCoaster Tycoon jeszcze dobrze nie ochłonęli po premierze pierwszego dodatku do trzeciej odsłony cyklu, a już wiadomo, że firma Atari szykuje się do opublikowania kolejnego rozszerzenia, tym razem zatytułowanego Wild! O tym, że add-on faktycznie powstaje, najlepiej świadczą opublikowane wczoraj screenshoty.

Drugi dodatek do Asheron's Call już w sklepach
Drugi dodatek do Asheron's Call już w sklepach

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 07:11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, koncern Sony Online Entertainment opublikował wczoraj drugie oficjalne rozszerzenie do gry Asheron’s Call. Ofera ta jest o tyle interesująca, że gracze dostają zarówno podstawową wersję gry, jak i pierwszy add-on o nazwie Dark Majesty.

Black & White 2 na rynku we wrześniu lub w październiku
Black & White 2 na rynku we wrześniu lub w październiku

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 07:07

Znamy już przypuszczalną datę premiery gry Black & White 2, a nawet dwie, bo Peter Molyneux z firmy Lionhead Studios nie może się dokładnie zdecydować. Jeden z założycieli legendarnego studia Bullfrog i twórca takich hitów jak Populous czy Dungeon Keeper, zwierzył się w ubiegłym tygodniu redaktorom magazynu Computer & Video Games.

Debiutanckie screenshoty z gry Gun wraz ze świeżymi informacjami tekstowymi
Debiutanckie screenshoty z gry Gun wraz ze świeżymi informacjami tekstowymi

eLKaeR, 19 lipca 2005, 07:07

Wreszcie możemy podzielić się z Szanownymi Czytelnikami konkretnymi informacjami, dotyczącymi nowej gry ze stajni Neversoft Entertainment – bazy twórców cyklu symulacji jazdy na deskorolce, firmowanego nazwiskiem popularnego Tony’ego Hawka. Mowa o produkcie, zatytułowanym Gun i będącym wirtualnym westernem w konwencji, przywodzącej na myśl serię Grand Theft Auto. Mamy też pierwsze zrzuty ekranowe.