Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lipca 2005

Ile firma ATI zainwestowała w „kupony” na Half-Life 2?

ComCo, 7 lipca 2005, 18:46

Dawno temu, bo aż 6 września 2003 informowaliśmy Was o specjalnej akcji promocyjnej nowych układów graficznych firmy ATI Technologies, która polegała na dodawaniu do zakupionych kart specjalnego kuponu promocyjnego upoważniającego do otrzymania egzemplarza Half-Life 2. Redaktorzy serwisu Inquirer sprawdzili, ile korporacja ATI wydała na tę „kuponową akcję” i czy było warto ją przeprowadzać.

Co knuje SEGA do spółki z Secret Level?

Elrond, 7 lipca 2005, 16:05

Przedstawiciele firmy SEGA poinformowali o podpisaniu umowy partnerskiej ze studiem developerskim Secret Level. Przedmiotem umowy jest przeniesienie klasycznej serii SEGA na konsole nowej generacji, PS3 oraz Xbox 360. Niestety, szczegóły porozumienia pozostają w chwili obecnej tajemnicą.

Na Xbox 360 nie pogramy starymi kontrolerami

Elrond, 7 lipca 2005, 15:28

Przedstawiciele japońskiego oddziału Microsoftu potwierdzili wcześniejsze doniesienia o niekompatybilności Xboxowych kontrolerów z nową konsolą, Xboxem 360. W najnowszym numerze magazynu Famitsu Xbox, pan Shiniki Manaka powiedział, iż w chwili obecnej Microsoft nie planuje żadnych ruchów w sprawie wsparcia tych kontrolerów przez "trzystasześdziesiątkę".

Dzień przed oficjalnym ujawnieniem kontynuacji SiN

eLKaeR, 7 lipca 2005, 15:15

Duża biała jedynka na szarym polu zwiastuje, iż tylko jeden dzień dzieli nas od zakończenia odliczania wstecznego, prowadzonego przez korporację Ritual Entertainment na stronie http://www.ritual.com/splash/. Wiemy już, że chodzi o drugą część gry typu FPS pt. SiN – wczoraj powiadomiliśmy Was nawet o wykorzystaniu w sequelu „silnika” Source i systemu Steam. Dziś mamy kilka informacji nt. rozgrywki.

Jubileuszowy QuakeCon z licznymi atrakcjami

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 14:23

Już za niespełna miesiąc fani gier sygnowanych logiem firmy id Software spotkają się na imprezie o nazwie QuakeCon. Tegoroczna, dziesiąta edycja obchodzi okrągły jubileusz, dlatego organizatorzy postarali się jak zwykle o mnóstwo atrakcji.

Painkiller: Hell Wars na konsolę Xbox
Painkiller: Hell Wars na konsolę Xbox

Jared, 7 lipca 2005, 14:12

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gra Painkiller, stworzona przez rodzime studio People Can Fly, doczeka się konwersji na konsolę Xbox. Dziś, znamy już oficjalny tytuł tej wersji: Painkiller: Hell Wars.

Trollz i Afera z Włosami

Elrond, 7 lipca 2005, 13:36

Na początku lutego mogliście na łamach naszego serwisu zapoznać się z wiadomością dotyczącą podpisania umowy wydawniczej pomiędzy Ubisoftem a DIC Entertainment, owocem której miały być gry oparte o postacie Trollz. Dzisiaj przedstawiciele Ubisoftu zaanonsowali pierwszą grę z tej serii, Trollz: Hair Affair przeznaczoną dla posiadaczy GBA. Termin premiery Włosowej Afery przewidziano na jesień 2005.

PSP vs. DS - walka na kolory?

Elrond, 7 lipca 2005, 12:45

Dosłownie kilka dni temu informowaliśmy Was, iż sprzedaż DS w USA podskoczyła, głównie za sprawą nowego wcielenia konsolki w kolorze Electric Blue a wybredni gracze mogą zakupić ja także w wersji Titanium. Czy to zbieg okoliczności czy też celowe działanie, dość powiedzieć, że i Sony przymierza się do "pokolorowania" PSP.

Super bonus w przedsprzedaży Madden NFL 2006
Super bonus w przedsprzedaży Madden NFL 2006

Kull, 7 lipca 2005, 12:19

Jak co roku EA staje na głowie, aby nakłonić graczy do zakupu kolejnej odsłony cyklu Madden NFL. Atrakcją tegorocznego sezonu wirtualnego footballu amerykańskiego jest darmowy abonament w Internetowym serwisie EA – Fantasy Football. Oferta jest o tyle atrakcyjna, iż cena dołączonej do gry usługi przewyższa cenę gry.

Komercyjna wersja moda Strike Force
Komercyjna wersja moda Strike Force

Jared, 7 lipca 2005, 12:10

Przez ostatnie kilka lat, zdarzało się, że amatorskie modyfikacje do gier dorównywały popularnością swoim pierwowzorom. Zazwyczaj w takiej sytuacji, producent oryginalnej gry proponował twórcom moda wydanie komercyjnej wersji ich produktu. Tak było m.in. z Counter-Strike dla Half-Life czy Tactical Ops dla Unreal Tournament.

Vivendi Universal Games i Epic Games w jednym stali domu?

Elrond, 7 lipca 2005, 11:29

Lepiej późno niż wcale, głosi stare przysłowie. Do powiększającego się wciąż grona firm, które przy tworzeniu gier na konsole nowej generacji oraz PeCety wykorzystywać będą najnowszy silnik ze stajni Epic Games, Unreal Engine 3, dołączyła firma Vivendi Universal Games. O fakcie podpisania porozumienia poinformowali wczoraj przedstawiciele obu korporacji.

Sequele Scarface: The World is Yours i 50 Cent: Bulletproof są już w planach VU Games

ComCo, 7 lipca 2005, 11:15

Coraz więcej rzeczy łączy dwa nadchodzące tytuły: Scarface: The World is Yours oraz 50 Cent: Bulletproof. Do tego samego wydawcy (Vivendi Universal Games), „gangsterskiego” klimatu obu pozycji i korzystania z oficjalnej licencji (filmowej i na wizerunek/historię życia rapera), doszły teraz plany związane z wydaniem... pełnoprawnych kontynuacji tych produkcji.

MTV gra w pokera z Myelin Media
MTV gra w pokera z Myelin Media

Jared, 7 lipca 2005, 10:31

Firma Myelin Media oświadczyła, że dogadała się z MTV Games (nowopowstałym oddziałem Viacom Inc.) w sprawie współpracy dotyczącej gry pokerowej pt. STACKED with Daniel Negreanu.

Nowa gra na licencji World Wrestling Entertainment zapowiedziana

Elrond, 7 lipca 2005, 10:22

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć swojego młodszego brata, który godzinami mógł wpatrywać się w relacje z amerykańskich zapasów, które z prawdziwymi zapasami nie mają zbyt wiele wspólnego. Ot, takie dobrze wyreżyserowane show z sygnalizowanymi i markowanymi ciosami - ale to show oglądają miliony Amerykanów i nie tylko! Wrestling jest tam tak popularny, że grzechem byłoby nie wykorzystanie go w grach.

Pierwszy patch do Battlefield 2 już dostępny!

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 10:20

Znamy już odpowiedź na nasze pytanie dotyczące pierwszej „łaty” do coraz popularniejszej gry - Battlefield 2. Patch oznaczony cyframi 1.01, który wczoraj pojawił się w Internecie, dokonuje poprawek w wyszukiwarce serwerów, sprawiającej niemałe problemy użytkownikom programu.

Grand Theft Auto: San Andreas na cenzurowanym

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 09:59

ESRB - amerykańska organizacja, zajmująca się oceną produktów elektroniczno-rozrywkowych pod kątem przemocy, scen tylko dla dorosłych, itp. - została ostatnio zaatakowana przez pewnego psychologa z Sacramento, który podważył skuteczność tego typu ocen na przykładzie gry Grand Theft Auto: San Andreas.

O dystrybucji Legion Arena słów kilka

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 08:06

Znamy już szczegóły dotyczące dystrybucji nadciągającego wielkimi krokami programu Legion Arena. Zgodnie z opublikowanymi wczoraj informacjami, program ten zadebiutuje w Europie we wrześniu, a jego wydaniem zajmie się firma Black Bean.

Top 10 gier w US na PC (07/07/05)

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 07:15

Przedstawiamy dwudzieste czwarte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 19 do 25 czerwca.

Nowe opcje w Resident Evil 4 dla PS2
Nowe opcje w Resident Evil 4 dla PS2

eLKaeR, 7 lipca 2005, 07:07

Rolę głównego bohatera w grze Resident Evil 4 dla konsoli Nintendo GameCube pełnił osobnik imieniem Leon. Będzie on również sprawował analogiczną funkcję w szykowanej teraz konwersji „czwórki”, dedykowanej systemowi PlayStation 2. Posiadacze elektroniczno-rozrywkowej platformy ze stajni Sony dostaną jednak dodatkową postać, a także szereg innych bonusowych elementów.