Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lipca 2005

World of WarCraft najpopularniejszym MMO na świecie

Krystian Smoszna, 21 lipca 2005, 14:09

Sympatycy gry World of WarCraft z pewnością pamiętają wieści o ekspansji produktu Blizzard Entertainment na chińskim rynku. Program ten pojawił się tam 7 czerwca bieżącego roku i już zdążył pobić wszelkie możliwe rekordy.

Scott Brown o technologii Auto Assault

Redakcja GRYOnline.pl, 21 lipca 2005, 13:56

Auto Assault zapowiada się na bardzo oryginalnego massive’a. Nie tylko ze względu na odmienny styl rozgrywki, lecz również przez zaprojektowaną na potrzeby gry technologię. W Hyde Parku zamieściliśmy wywiad z szefem zespołu developerskiego NetDevil – Scottem Brownem.

FASA Studio pracuje nad strzelaniną osadzoną w świecie Shadowrun
FASA Studio pracuje nad strzelaniną osadzoną w świecie Shadowrun

Krystian Smoszna, 21 lipca 2005, 12:49

Dawno temu, bo w listopadzie ubiegłego roku, świat obiegła informacja, że Microsoft zabezpieczył sobie w amerykańskim urzędzie patentowym prawda do marki Shadowun. Było pewne, że ma to związek z grą video (trudno oczekiwać, aby w ten sposób „gigant z Redmond” zatytułował inny produkt), ale szczegółów tej kwestii nie poznaliśmy przez długie miesiące. Aż do dziś...

Serial Przyjaciele na ekranach komputerów

Krooliq, 21 lipca 2005, 12:41

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że niezwykle popularny serial Przyjaciele (Friends) - opowiadający o przygodach i perypetiach szóstki przyjaciół, którym ciężko odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości - doczeka się swojego odpowiednika w postaci gry wideo.

Nowa ścigałka od Team6
Nowa ścigałka od Team6

Elrond, 21 lipca 2005, 12:04

Firma Team6, znana m.in. z takich produkcji jak Shanghai Street Racer czy Taxi3: eXtreme Rush, ponownie próbuje swych sił na polu wyścigów samochodowych. Owocem tych wysiłków jest gra zatytułowana Glacier, której pierwsze screeny możecie znaleźć w dalszej części wiadomości.

Gra Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit ma już wydawcę
Gra Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit ma już wydawcę

Krooliq, 21 lipca 2005, 11:38

W kwietniu informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnej gry o przygodach słynnego, animowanego duetu - wynalazcy i jego psa, której tytuł brzmi Wallace and Gromit: Curse of the Were-Rabbit. Wówczas produkcja ta nie miała jeszcze swojego wydawcy. Dziś firma Konami z dumą poinformowała, że podejmie się wydania tego tytułu. Gra ukaże się w wersji na konsole PlayStation 2 oraz Xbox, a jej premiera jest zaplanowana na październik tego roku.

Handlowanie w EverQuest II teraz już jak najbardziej legalne

Elrond, 21 lipca 2005, 11:10

Handlowanie przedmiotami, a nawet postaciami, w grach z gatunku MMO, nie jest niczym nowym. I chociaż jest to nie w smak firmom zarządzającym tymi grami, to albo przymykają one oko na ten proceder albo próbują z nim walczyć. W zupełnie innym kierunku postanowiła pójść firma Sony oferując graczom EverQuest II możliwość legalnego handlu wyposażeniem, postaciami czy walutą ze świata gry.

Kolejna gwiazda dołącza do obsady filmu Dungeon Siege

Krooliq, 21 lipca 2005, 10:28

Zaledwie trzy tygodnie temu informowaliśmy Was o składzie obsady najnowszej produkcji Uwe Bolla o nazwie Dungeon Siege. Dziś wiemy już, jaka kolejna hoolywoodzka gwiazda pojawi się w tym filmie. Obok takich nazwisk aktorów, jak: Jason Statham, Ron Perlman, Matthew Lillard, Burt Reynolds, John-Rhys Davies, Leelee Sobieski, Kristanna Loken, wystąpi również Ray Liotta.

Road to Sunday kończy swoją podróż

Elrond, 21 lipca 2005, 10:13

Przedstawiciele oddziału Sony, Sports Studio, poinformowali o przerwaniu prac nad Road to Sunday. Gra miała być pierwszym tytułem Sony przedstawiającym futbol amerykański, stworzonym po fakcie podpisania umowy między Electronic Arts a NFL. W obecnej sytuacji Elektronikom ubył jeden konkurent na tym polu.

Spartan: Total Warrior – ruszyła oficjalna strona

Kamen, 21 lipca 2005, 09:31

Już we wrześniu na rynku zadebiutuje kolejna gra, autorstwa studia Creative Assembly (seria Total War), czyli Spartan Total Warrior. Jednak zanim to nastąpi, można odwiedzić niedawno uruchomioną oficjalną witrynę internetową tej interesująco zapowiadającej się pozycji.

Koniec sporu - Grand Theft Auto: San Andreas tylko dla dorosłych!

Krystian Smoszna, 21 lipca 2005, 09:15

Koniec wzajemnych oskarżeń, tłumaczeń i dyskusji o seksie w Grand Theft Auto: San Andreas. Amerykańska organizacja ESRB, oceniająca gry video pod kątem kategorii wiekowych, ostatecznie zakwalifikowała program firmy Rockstar Games do grupy „Adults Only”. Oznacza to, że w Stanach Zjednoczonych bijący rekordy popularności produkt może być sprzedawany tylko osobom powyżej osiemnastego roku życia.

Acclaim jak feniks z popiołów?

Elrond, 21 lipca 2005, 09:03

Firma Acclaim chyba już na zawsze zniknęła z branży elektronicznej rozrywki, jednak jej nazwa jeszcze dość długo będzie budzić u graczy jakieś skojarzenia. I zapewne tym tropem poszedł zarząd Central Investment Holdings, który syndykowi Acclaim zaproponował 100,000 USD za możliwość zakupu praw do nazwy Acclaim Entertainment, informuje New York Newsday.

Dwa miliony użytkowników korzysta z usługi Xbox Live!

Krystian Smoszna, 21 lipca 2005, 08:12

W lipcu ubiegłego roku koncern Microsoft obwieścił światu, że liczba użytkowników subskrybujących usługę XBox Live! przekroczyła milion. Dokładnie dwanaście miesięcy później „gigant z Redmond” pochwalił się, że ilość osób bawiących się w sieci przy pomocy ich konsoli zwiększyła się o kolejny milion.

Seria SingStar poszerzona o lata osiemdziesiąte

Elrond, 21 lipca 2005, 08:03

Firma Sony poinformowała, iż naciski fanów SingStar z całego świata odniosły skutek - Studio London pracuje nad kolejną częścią znakomicie przyjętej przez graczy serii, zatytułowaną SingStar '80s. Jak można się domyślać, tym razem zmierzymy się wokalnie z największymi przebojami lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Ruszyły zapisy do beta-testów EverQuest II: Desert of Flames

Krystian Smoszna, 21 lipca 2005, 07:53

Koncern Sony Online Entertainment poinformował, że począwszy od minionego poniedziałku, wszyscy zarejestrowani użytkownicy gry EverQuest II mogą wyrazić chęć uczestnictwa w otwartych beta-testach pierwszego dodatku do wyżej wymienionego programu.

Sierpniowe propozycje dla posiadaczy GBA od ZOO Digital
Sierpniowe propozycje dla posiadaczy GBA od ZOO Digital

Elrond, 21 lipca 2005, 07:13

Firma ZOO Digital poinformowała, iż w sierpniu zaprezentuje 3 nowe tytuły, które powinny zainteresować posiadaczy konsol GBA. Będą to Steel Empire oraz dwie pozycje prezentujące kultową postać Pac-Mana: Pac-Man World 2 i Pac-Man Pinball.