Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 lipca 2005

Poradnik: Battlefield 2

Redakcja GRYOnline.pl, 26 lipca 2005, 18:21

Poradnik do taktycznej gry akcji „Battlefield 2”. Znajdziecie w nim analizę poszczególnych map, charakterystykę profesji, opis dostępnego uzbrojenia oraz pojazdów, a także rozwinięcie ważniejszych aspektów rozgrywki w dziale ABC żołnierza.

Branża przeciw ograniczeniom sprzedaży gier komputerowych

Elrond, 26 lipca 2005, 15:02

Nie trzeba było długo czekać na reakcję za strony branży komputerowej, która dość ostro sprzeciwia się ustawie podpisanej przez gubernatora stanu Illinois, ograniczającej możliwości sprzedaży i wypożyczania gier zawierających sceny przemocy lub seksu. Sprawiedliwości w sądzie poszuka organizacja ESA (Entertainment Software Association) wraz z Video Software Dealers Association.

Idol w rękach Konami

Krooliq, 26 lipca 2005, 13:59

Firma Konami poinformowała właśnie, że podpisała wieloletnie porozumienie z FremantleMedia Licensing Worldwide, czyli koproducentem i licencjodawcą programu o nazwie American Idol, na mocy którego nabyła wyłączne prawa do wydawania gier wzorujących się na tym bijącym rekordy popularności programie telewizyjnym.

Gary Grigsby's World At War również w Europie

Kamen, 26 lipca 2005, 13:25

Pomimo, iż amerykańscy gracze mogą nabywać grę studia 2BY3 Games, pt. Gary Grigsby's World At War, od 30 marca tego roku (o czym Was wówczas poinformowaliśmy), to wspomniana produkcja nie miała jeszcze swojej premiery na Starym Kontynencie. Dopiero teraz, gdy Black Bean podpisało stosowną umowę z developerem, w/w tytuł trafi do europejskich użytkowników.

W Anarchy Online ruszą niedługo kolejne, wirtualne kampanie reklamowe

ComCo, 26 lipca 2005, 12:43

Firma Funcom wytycza coraz to nowsze kierunki, jeżeli chodzi o reklamy umieszczane w grach. Dzięki umowie podpisanej z korporacją Massive Inc., w znanym MMORPG pt. Anarchy Online zaczęły pojawiać się pierwsze, dynamicznie reklamy. Od dłuższego czasu gracze oczekiwali pojawienia się kolejnych spotów – taki moment nadejdzie na początku tegorocznej jesieni.

Rynkowy debiut Star Wars Battlefront II nastąpi 1 listopada

Kamen, 26 lipca 2005, 11:55

Niecierpliwie oczekiwany sequel taktycznej gry akcji, pt. Star Wars: Battlefront pojawi się na sklepowych półkach dokładnie 1 listopada bieżącego roku. W tym terminie na rynku zadebiutuje również wydanie DVD filmu Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith.

Sony - szczegóły nt. ilości sprzedanych PSP oraz plany na przyszłość

Kamen, 26 lipca 2005, 10:02

W piątek informowaliśmy Was o wynikach sprzedaży nowego urządzenia firmy Sony. Natomiast dzisiaj dysponujemy konkretnymi informacjami na ten temat.

Gabe Newell sceptykiem konsol nowej generacji

ComCo, 26 lipca 2005, 09:13

Odwrotu raczej nie ma i już niedługo gracze na całym świecie będą spędzali czas przy PlayStation 3, Xbox 360, czy Revolution. Nie wszystko rysuje się jednak w różowych barwach (aspekt cenowy pomijam). Gabe Newell, szef zespołu Valve Software, jest wstrząśnięty tym, jak będzie wyglądało (wygląda) tworzenie gier na PS3 czy 360 i żal mu przez to zarówno producentów, jak i odbiorców nowych tytułów.

„Dlaczego nielegalnie ściągasz gry z Sieci?” – w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ankietę w tej sprawie

ComCo, 26 lipca 2005, 08:45

Piractwo wciąż należy do najbardziej niepożądanych zjawisk w branży elektroniczno-rozrywkowej. Statystycznie, o nielegalne kopie gier „stara się” najwięcej graczy w wieku 15-18 lat. Niejaki Alex Dodge z brytyjskiej School of Business and Management postanowił sprawdzić, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy.

Ghost Recon 2: Summit Strike – premiera 2 sierpnia

Kamen, 26 lipca 2005, 08:10

Od jakiegoś czasu w fazie developingu znajduje się trzecia odsłona cyklu Ghost Recon, dedykowana posiadaczom pecetów, konsol drugiej generacji oraz PS3 i Xbox 360, jej rynkowy debiut powinien nastąpić jeszcze w tym roku. Jednak zanim to nastąpi, entuzjaści wspomnianej sagi otrzymają samodzielne rozszerzenie dedykowane „dwójce”, przygotowane niestety jedynie na stacjonarną konsolę Microsoftu.

Metal Combat 2 w produkcji

ComCo, 26 lipca 2005, 08:07

Na rynku nie pojawił się jeszcze pierwowzór, a developer zapowiedział już powstanie drugiej części. Mowa tutaj o Metal Combat - zręcznościowej grze akcji (bijatyce) na komputery PC, za której przygotowanie odpowiada zespół Solar Studios. „Jedynka” powinna trafić do sprzedaży przed końcem bieżącego roku, z kolei sequela tej produkcji możemy spodziewać się w 2006 roku.

Lista tytułów startowych na Xbox 360 w Japonii

ComCo, 26 lipca 2005, 07:49

Xbox 360 zdaje się być na topie. Wczoraj pisaliśmy o planowanych datach premiery tej konsoli w Ameryce Północnej i Japonii, dzisiaj pojawiła się zaś kolejna informacja związana z nową „maszynką” Microsoftu. Firma Billa Gatesa ujawniła bowiem listę tytułów startowych (czyt. dostępnych w momencie debiutu sprzętu) na Xbox 360 w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (26/07/05)

Krystian Smoszna, 26 lipca 2005, 07:47

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwudziestą dziewiątą w tym roku i obejmuje okres od 17 do 23 lipca.

Splinter Cell 4 w produkcji?

Krystian Smoszna, 26 lipca 2005, 07:44

Wczoraj na łamach francuskiego serwisu JeuxFrance.com, ukazał się artykuł dotyczący pierwszych (ujawnionych rzekomo przez UbiSoft) informacji na temat czwartej odsłony popularnej serii Tom Clancy’s Splinter Cell.

Namco zaanonsował Ridge Racer 6

Krystian Smoszna, 26 lipca 2005, 07:33

Ridge Racer oficjalnie powraca na rynek gier video. Szósta odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych jest już w trakcie realizacji, o czym wczoraj poinformował japoński koncern Namco.

Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths użyczą głosu bohaterom The Suffering: Ties that Bind
Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths użyczą głosu bohaterom The Suffering: Ties that Bind

Krystian Smoszna, 26 lipca 2005, 07:23

W drugiej odsłonie gry The Suffering zatytułowanej Ties that Bind, pojawią się dwie gwiazdy rodem z Hollywood – ogłosił wczoraj koncern Midway. W rolę arcyłotra Blackmore’a wcieli się Michael Clarke Duncan, natomiast głosu Jordan użyczy Rachel Griffiths.

Gra Shadowgrounds zostanie wydana przez DTP
Gra Shadowgrounds zostanie wydana przez DTP

Krystian Smoszna, 26 lipca 2005, 07:17

Shadowgrounds – strzelanina opracowywana przez fińskie studio Frozenbyte będzie miała wydawcę. Grą zainteresował się niemiecki koncern DTP. Nie wiadomo jednak, czy program znajdzie się w sklepach tylko u naszych zachodnich sąsiadów, czy też zostanie opublikowany także w innych krajach Europy.

Falcon 4.0: Allied Force od września dostępny również w Europie
Falcon 4.0: Allied Force od września dostępny również w Europie

Krystian Smoszna, 26 lipca 2005, 07:07

Nowa, odświeżona wersja popularnej gry Falcon 4.0 trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, o czym poinformowała wczoraj firma Lead Pursuit LLC. Program pojawi się w tamtejszych sklepach już 16 września. Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych produkt ten można kupić od 28 czerwca bieżącego roku.