Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 lipca 2005

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - Czerwiec 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 12 lipca 2005, 15:52

Ósme zestawienie najczęściej wyszukiwanych na serwisie GRY-OnLine tytułów gier nieco się opóźniło z przyczyn... wakacyjnych. Tymczasem prezentuje się ono stosunkowo interesująco. Zróżnicowanie interesujących Was w czerwcu gier świadczy o intensywnym poszukiwaniu zajęcia na wakacje.

Kiedy debiut gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl?

Kamen, 12 lipca 2005, 14:19

Kilka dni temu poinformowaliśmy o tym, że S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl raczej nie pojawi się na półkach sklepowych w bieżącym roku. Wówczas nie sprecyzowano, kiedy ów produkt miałby zadebiutować na rynku. Dziś jednak wiemy, że nastąpi to prawdopodobnie jesienią 2006.

PS3 nie będzie routerem

Elrond, 12 lipca 2005, 12:46

Według wcześniejszych (na targach E3) zapowiedzi Kena Kutaragi, prezesa firmy Sony, najnowsza konsola z Kraju Kwitnącej Wiśni posiadać miała funkcjonalność zamieniającą ją w domowy router sieciowy. Miała, bowiem w momencie trafienia na rynek PS3 będzie pozbawiona takich możliwości. Powód? Cięcie kosztów produkcji.

Opieka nad zwierzątkami na ekranie(ach) Nintendo DS

Elrond, 12 lipca 2005, 12:15

Na początek mała zagadka. W dalszej części wiadomości znajdziecie scany zapożyczone z magazynu Famitsu (oryginalny rozmiar do obejrzenia tutaj) - zgadnijcie co też one mogą przedstawiać? Dla podpowiedzi dodam, iż zadaniem gracza będzie opieka nad małymi stworkami i dbanie o ich podstawowe potrzeby. Oryginał tej zabawki podbił serca milionów osób na całym świecie.

Symulator prawdziwej wojny dla Battlefield 2
Symulator prawdziwej wojny dla Battlefield 2

Jared, 12 lipca 2005, 11:59

Planet Combat ogłosił powstanie BF2 Combat: The Battlefield 2 Tour of Duty. Ten jedyny w swoim rodzaju serwis będzie wspaniałą gratką dla wszystkich miłośników gry Battlefield 2 i pozwoli ludziom z całego świata uczestniczyć w symulacji prawdziwej kampanii wojennej (cykl bitew) trwającej 3 miesiące.

US Navy szykuje swoją grę
US Navy szykuje swoją grę

ComCo, 12 lipca 2005, 11:27

Amerykańska Marynarka, najwyraźniej idąc w ślady sił lądowych Amerykańskiej Armii, zamierza wydać grę komputerową, która skłoni ludzi do wstępowania w jej szeregi. Całość nosi nazwę Navy Training Exercise: Strike and Retrieve i będzie dostępna do pobrania (za darmo oczywiście) już w ten piątek z oficjalnej strony US Navy.

Kup pan ATI

Elrond, 12 lipca 2005, 11:07

Analiza sytuacji finansowej jednego z głównym graczy na rynku procesorów graficznych, firmy ATI, zaowocowała dość ciekawymi rezultatami. Otóż pan Adrew Lee, analityk firmy TD Securities, stwierdza w swoim raporcie, iż ATI jest idealnym kandydatem do przejęcia a wśród potencjalnych nabywców wymienia Broadcom, AMD, Intel oraz Texas Instruments.

Zapowiedziano FlatOut 2

Elrond, 12 lipca 2005, 10:35

Firmy Vivendi Universal Games oraz Empire Interactive podpisały umowę wyłącznościową, na mocy której VUG została wydawcą FlatOut 2 na terenie Stanów Zjednoczonych. Tym samym potwierdzono fakt, iż kontynuacja znakomitej gry wyścigowej znajduje się w produkcji. Rynkowa premiera FlatOut 2 przewidziana jest na przyszły rok, a za kierownicami samochodów zasiądą posiadacze PS2, Xboxa oraz PeCetów.

W RollerCoaster Tycoon 3 pojawią się reklamy prawdziwych firm

ComCo, 12 lipca 2005, 09:54

Korporacja wydawnicza Atari podpisała umowę z firmą Massive Inc., na mocy której gracze podczas zmagań w popularnej grze strategiczno-ekonomicznej, pt. RollerCoaster Tycoon 3, będą mogli zaobserwować rozmaite reklamy prawdziwych koncernów (m.in. Coca-Cola czy Intel).

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (12/07/05)

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 09:45

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest dwudziestą siódmą w tym roku i obejmuje okres od 3 do 9 lipca.

Metal Gear Acid razem z premierą PSP w Europie

Jared, 12 lipca 2005, 09:26

Firma Kojima Productions potwierdziła wydanie na europejskim rynku Metal Gear Acid na Playstation Portable we wrześniu tego roku. Gra będzie startowym tytułem PSP i ukaże się wraz z europejską premierą tej mini-konsoli. Producent ma nadzieję, że europejscy gracze polubią zupełnie nowy gameplay, przygotowany specjalnie pod PSP.

True Crime: New York City również na konsole PSP?
True Crime: New York City również na konsole PSP?

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 09:01

Druga odsłona serii True Crime, noszącą podtytuł New York City zostanie przez Activision wydana również na konsolę przenośną PlayStation Portable – takie informacje płyną do nas z amerykańskiego sklepu internetowego GameStop, który dokonał ostatnio korekty swojej oferty.

Demo Dragonshard jeszcze w tym tygodniu
Demo Dragonshard jeszcze w tym tygodniu

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 08:46

Według ostatnich zapowiedzi, wyprodukowana przez studio Liquid Entertainment gra Dragonshard ukaże się we wrześniu bieżącego roku. Zainteresowania tą produkcją gracze nie będą jednak musieli czekać tak długo, aby zobaczyć jak ów produkt sprawuje się w akcji. Wydawca programu – koncern Atari – zapowiedział, że w pełni grywalne demo ukaże się jeszcze w tym tygodniu.

Oficjalna strona BlizzCon otwarta

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 08:19

Przedstawiciele Blizzard Entertainment ujawnili kolejne szczegóły imprezy BlizzCon – pierwszego oficjalnego zlotu fanów gier sygnowanych logiem firmy.

Colosseum: Road to Freedom w
Colosseum: Road to Freedom w "złocie"

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 08:04

Japoński koncern KOEI poinformował wczoraj, że jego najnowszy produkt – gra akcji Colosseum: Road to Freedom osiągnęła „złoty” status i powędrowała do tłoczni. Program przygotowany przez firmę Goshow zadebiutuje równocześnie w Europie i Stanach Zjednoczonych już 19 lipca bieżącego roku. W Polsce na razie nikt nie zapowiada wydania tego produktu.

Hip Interactive bankrutem!

Krystian Smoszna, 12 lipca 2005, 07:46

Do ostatniej chwili przedstawiciele koncernu Hip Interactive starali się utrzymać w tajemnicy informacje o fatalnej kondycji finansowej. Teraz nie ma już czego ukrywać. Mimo olbrzymich wysiłków, włodarzom firmy nie udało się znaleźć sposobu na pokrycie ciągle rosnących długów, dlatego też zostali oni zmuszeni do ogłoszenia bankructwa.