Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 lipca 2005

Poradnik: Forgotten Realms: Demon Stone

Redakcja GRYOnline.pl, 29 lipca 2005, 20:02

W poradniku do gry „Forgotten Realms: Demon Stone”, znajdziecie szczegółowy opis ekwipunku i umiejętności trzech dostępnych postaci (Rannek, Illnus i Zhai), a następnie sposób przejścia wszystkich dziesięciu etapów gry.

Rynek gier w USA w pierwszej połowie 2005 roku - ogólnie i z pewnymi szczegółami

ComCo, 29 lipca 2005, 15:08

Specjaliści z organizacji NPD Group podliczyli cyferki związane z branżą elektroniczno-rozrywkową w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie bieżącego roku kalendarzowego. Nawet bez ich raportu, każdy gracz powinien wiedzieć, że - póki co – „dwa tysiące piąty” dla rynku gier jest rokiem nadzwyczaj udanym (regularne wysypy hitów), jednak przyjrzyjmy się statystykom.

Metal Gear Solid 2: Sons of Libety – powstaje komiks

Kamen, 29 lipca 2005, 15:03

W zeszłym roku pojawił się pierwszy w historii komiks, pt. Metal Gear Solid, rzecz jasna z postacią Solida Snake’a w roli głównej. Jednak już niebawem, bo w październiku, pojawi się kolejny zeszyt, którego tytuł brzmi Metal Gear Solid: Sons of Liberty.

Hannibal: Vengeance of Carthage od Schanz International Consultants
Hannibal: Vengeance of Carthage od Schanz International Consultants

Elrond, 29 lipca 2005, 14:38

Przedstawiciele firmy Schanz International Consultants poinformowali, iż zawarli porozumienie z duńskim studiem developerskim Tabula Rasa Games, na mocy którego SIC została wyłącznym wydawcą trzecioosobowej gry akcji z elementami taktycznymi, Hannibal: Vengeance of Carthage. Gracze wcielą się w postać tytułowego Hannibala, który dowodząc siłami Kartaginy prowadzi je do boju z Rzymianami.

Activision - duże obroty niekoniecznie równają się dużym przychodom

Elrond, 29 lipca 2005, 12:32

Kierownictwo firmy Activision podało do wiadomości raport finansowy za pierwszy kwartał roku fiskalnego. Pierwsze co rzuca się w oczy to całkiem spora zwyżka obrotów (głównie dzięki Xboxowej wersji Dooma 3) - 241.1 miliona USD w porównaniu z 211.3 miliona USD w analogicznym okresie roku poprzedniego. Niestety, w tym wypadku wysokie obroty nie znajdują przełożenia na przychody.

Zamów Xbox Live, a dostaniesz grę-hit w prezencie

ComCo, 29 lipca 2005, 12:05

Microsoft stara się przyciągnąć do usługi Xbox Live jak największą liczbę graczy. Ostatnio, firma Billa Gatesa przygotowała „wakacyjną” promocję dla osób, które zdecydują się dołączyć do posiadaczy konsoli Xbox grających online. Mianowicie do każdego, startowego zestawu Xbox Live, do końca sierpnia będzie dołączana jedna z trzech hitowych produkcji ostatnich miesięcy.

Poprzedni kwartał dość kiepski dla Nintendo

Elrond, 29 lipca 2005, 11:13

Mimo bardzo ciepłego przyjęcia przez graczy konsoli DS, która równie dobrze radzi sobie z odpieraniem "ataków" konkurencyjnego handhelda, PSP, zarząd Nintendo niestety nie może optymistycznie patrzeć na sytuację firmy. Sam DS nie może być "lekiem na całe zło".

Claire Forlani dołącza do obsady filmu Dungeon Siege
Claire Forlani dołącza do obsady filmu Dungeon Siege

Kamen, 29 lipca 2005, 10:37

W ubiegły czwartek informowaliśmy, że do obsady filmu Dungeon Siege dołączył Ray Liotta. Natomiast wczoraj zakomunikowano, że w projekcie Uwe Bolla, obok takich gwiazd, jak: Jason Statham, Ron Perlman, Burt Reynolds, John-Rhys Davies, Leelee Sobieski, Kristanna Loken, pojawi się także Claire Forlani.

Kolejny darmowy konflikt w świecie Nexus
Kolejny darmowy konflikt w świecie Nexus

Kull, 29 lipca 2005, 10:34

Światowa premiera kosmicznej strategii Nexus: The Jupiter Incident miała miejsce 7 lipca 2004. Program okazał się wyśmienitą produkcją, niestety również jedną z najbardziej niedocenionych gier minionego roku. W naszym kraju, żaden z dystrybutorów nawet nie zainteresował się wydaniem tej pozycji. Mimo wszystko, aktywność fanów gry wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a Ci którzy grają w Nexusa, mogą cieszyć się dużą ilością nieoficjalnych modów. Dziś pojawił się kolejny.

Japońska premiera najmniejszego Game Boya już 13 września?

Elrond, 29 lipca 2005, 10:30

Najmniejszy członek rodziny Game Boy, nazwany Micro, zadebiutuje na japońskim rynku już 13 września. Tak przynajmniej można wyczytać w niezależnych raportach, które pojawiły się w sieci w tym tygodniu. Nintendo podkreśla, iż nie wydano w tej sprawie żadnego oficjalnego oświadczenia.

Final Fantasy XI w wersji na Xbox 360 zostanie pokazany na Games Convetion w Lipsku

Krystian Smoszna, 29 lipca 2005, 09:42

Nie lada gratka czekać będzie na fanów serii Final Fantasy podczas tegorocznej edycji targów Games Convention, które odbędą się pomiędzy 17 a 21 sierpnia w Lipsku. Przedstawiciele firmy Square Enix zaprezentują tam jedenastą odsłonę popularnego cyklu, przygotowanego z myślą o konsoli Xbox 360.

Codename: Panzers – Phase Two na półkach amerykańskich sklepów
Codename: Panzers – Phase Two na półkach amerykańskich sklepów

Kamen, 29 lipca 2005, 09:41

Jak poinformowała korporacja CDV Software, gra Codename: Panzers – Phase Two, w dniu wczorajszym, została wydana na amerykańskim rynku. Wcześniej (tj. 22 lipca) ów produkt, autorstwa programistów ze Stormregion, zadebiutował m.in. na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Top 10 gier w US na PC (29/07/05)

Krystian Smoszna, 29 lipca 2005, 09:08

Przedstawiamy dwudzieste siódme notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 10 do 16 lipca.

Za nami premiera konsolowych edycji Delta Force: Black Hawk Down
Za nami premiera konsolowych edycji Delta Force: Black Hawk Down

ComCo, 29 lipca 2005, 08:25

Wczoraj do sprzedaży trafiła dynamiczna gra akcji/FPS, pt. Delta Force: Black Hawk Down w długo oczekiwanych wersjach na konsole: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Nowe wydania różnią się w wielu różnych aspektach od PeCetowego pierwowzoru z 2003 roku, m.in. posiadają trochę uboższą grafikę, dodaną możliwość zmagań na podzielonych ekranie , nowe mapy do trybu multiplayer, itp.

Stephen Dorff wystąpi jako Jack Carver w Far Cry Instincts
Stephen Dorff wystąpi jako Jack Carver w Far Cry Instincts

ComCo, 29 lipca 2005, 07:32

Aktorzy i aktorki coraz częściej angażują się w powstawanie gier video. Przed trzema dniami pisaliśmy o tym, że w The Suffering: Ties that Bind swoich głosów bohaterom użyczą Michael Clarke Duncan i Rachel Griffiths. Natomiast dzisiaj spieszymy z informacją o zatrudnieniu Stephena Dorffa przy nagrywaniu partii wokalnych dla potrzeb Far Cry Instincts na konsolę Xbox.

Jak Vivendi Universal Games stoi z finansami?

ComCo, 29 lipca 2005, 07:28

Koncer Vivendi Universal opublikował kolejny raport finansowy, tym razem obejmujący drugi kwartał bieżącego roku, a także podsumowujący pierwszą połowę 2005. Nas z tego wszystkiego interesują głównie poczynania „growej” dywizji wspomnianej powyżej korporacji, odpowiadającej za developing oraz wydawanie na rynek nowych, elektroniczno-rozrywkowych pozycji, tj. VU Games.

Conker: Live and Reloaded z oryginalnym soundtrackiem
Conker: Live and Reloaded z oryginalnym soundtrackiem

ComCo, 29 lipca 2005, 07:06

Firma Sumthing Else Music Works kończy właśnie prace nad nowym wydawnictwem: płytą ze ścieżką dźwiękową do dynamicznej i pełnej humoru gry platformowo-zręcznościowej, pt. Conker: Live and Reloaded. Całość trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już drugiego dnia sierpnia w cenie 15,98 USD (około 55 PLN).