Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2005, 08:25

autor: ComCo

Za nami premiera konsolowych edycji Delta Force: Black Hawk Down

Wczoraj do sprzedaży trafiła dynamiczna gra akcji/FPS, pt. Delta Force: Black Hawk Down w długo oczekiwanych wersjach na konsole: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Nowe wydania różnią się w wielu różnych aspektach od PeCetowego pierwowzoru z 2003 roku, m.in. posiadają trochę uboższą grafikę, dodaną możliwość zmagań na podzielonych ekranie , nowe mapy do trybu multiplayer, itp.

Wczoraj do sprzedaży trafiła dynamiczna gra akcji/FPS, pt. Delta Force: Black Hawk Down w długo oczekiwanych wersjach na konsole: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Nowe wydania różnią się w wielu różnych aspektach od PeCetowego pierwowzoru z 2003 roku, m.in. posiadają trochę uboższą grafikę (ze względu na ograniczenie sprzętowe platform), dodaną możliwość zmagań na podzielonych ekranie (do 4 osób), nowe mapy do trybu multiplayer (poprzez Network Adopter lub dzięki usłudze Xbox Live!), czy zmodyfikowane wybrane opcje rozgrywki.

Za nami premiera konsolowych edycji Delta Force: Black Hawk Down - ilustracja #1
Screenshot z wersji PS2

Akcja gry opiera się na autentycznych wydarzeniach związanych z operacjami wojskowymi „Restore Hope” oraz „Task Force Ranger”, które miały miejsce w Somalii w 1993 roku. Doszło tam do kryzysu gospodarczego, klęski suszy i głodu. W rezultacie doprowadziło to wybuchu konfliktu pomiędzy lokalnymi klanami. Organizacja Narodów Zjednoczonych interweniowała poprzez nałożenie embarga na dalsze dostawy broni. Podjęto także decyzję o wysłaniu sił zbrojnych do czasu utrwalenia pokoju. W skład kontyngentu weszły głównie amerykańskie oddziały w US Army Rangers oraz Delta Force. Jeden z ich najbardziej dramatycznych epizodów walk przedstawił film „Black Hawk Down” w reżyserii Ridleya Scotta. Gra natomiast przedstawia pozostałe zadania z jakimi spotkali się w Somalii żołnierze armii amerykańskiej.

Za nami premiera konsolowych edycji Delta Force: Black Hawk Down - ilustracja #2
Screenshot z wersji Xbox

Po więcej informacji dotyczących wszystkich wersji Delta Force: Black Hawk Down odsyłam zainteresowanych na łamy Encyklopedii GRY-OnLine.